Kadınlar Euro 2022: Tamamen beyazlardan oluşan İngiltere kadrosu, elit kızlar ve kadın futbolunda çeşitlilik eksikliği tartışmasını yeniden alevlendiriyor | Futbol Haberleri


Çarşamba günü İngiltere ile Avusturya arasında Old Trafford’da oynanan Euro 2022 açılış maçı, bayanlar maçı için bir dönüm noktası oldu.

Ağırlıklı olarak genç, yaklaşık 69.000 kişilik bir kadın kalabalığın Manchester United’ın evi Old Trafford’da toplandığını görmek, kelimenin tam anlamıyla, İngiltere’de son yıllarda kadın oyununun kaydettiği dev adımların altını çizdi.

Ancak İngiltere’deki ve ötesindeki birçok insan için oldukça dikkat çekici bir şey daha vardı – özellikle de sosyal medyada paylaşıldıktan sonra.

İngiltere, Avusturya’ya karşı beyazlardan oluşan bir 11’i sahaya çıkardı.

Avusturya’yı 1-0 yenen maçta 3 yedek oyuncu geldi. Aynı zamanda beyazdılar ve etnik olarak farklı birçok kadın ve kızı, bir kuşağa ilham vermeyi amaçlayan bir turnuva sırasında nereye tam olarak uyduklarını merak ediyorlardı.

Euro 2022 ne kadar çeşitli?

Turnuva henüz çeşitliliğe dayalı herhangi bir rakam açıklamadı ve Gökyüzü Spor Haberleri bu bilgiyi talep etmek için şimdiye kadar oyun oynayan takımların tüm uluslararası federasyonları ile temasa geçti.

Ancak hafta sonu öncesindeki açılış setinde sahada etnik çeşitlilikte gözle görülür bir eksiklik var…

Avusturya kadınları
Resim:
Avusturya, İngiltere’ye karşı oynadıkları maç için 11’e başladı

Euro 2022’nin çeşitlilik eksikliği nasıl karşılaştırılır?

Leon Mann MBE tarafından sunulan araştırma ‘D-Kelime 4’ tarafından düzenlenen konferans Sporda Siyah Medya Topluluğu İngiltere’nin sayılarına bir bağlam sunuyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sporda Siyah Medya Kolektifi’nin kurucusu Leon Mann MBE, ödülünün çeşitlilik hakkındaki sözlerin yayılmasına yardımcı olmasını ve bazı insanların yaptığı anlamlı çalışmaları ileriye taşımasını umduğunu söylüyor.

Mann, Gareth Southgate’in geçen yazki erkekler Euro’su için İngiltere kadrosunda 11 oyuncu – yüzde 48 – siyah veya karma mirasa sahipken, aynı yıl Tokyo Olimpiyat Oyunlarına giden Team GB sporcularının yüzde 51’inin siyah veya karışık olduğunu açıkladı. miras arka plan.

QPR ikilisi Les Ferdinand ve Chris Ramsey, eski Birmingham ve Derby bek oyuncusu Michael Johnson ve eski üst düzey kadın oyuncu Eartha Pond tarafından ortaklaşa kurulan Black Footballers Partnership’e göre, Premier Lig’deki oyuncuların yaklaşık yüzde 43’ü siyah.

Stefan Szymanski raporu
Resim:
Siyah Futbol Ortaklığı tarafından yaptırılan Szymanski raporu, saha dışında temsil söz konusu olduğunda büyük bir düşüş gösteriyor.

Ancak, İngiltere’deki kadın futbolunun en üst bölümü olan Kadınlar Süper Ligi söz konusu olduğunda, Profesyonel Futbolcular Derneği geçen hafta WSL’nin 300 oyuncusundan sadece 29’unun – yüzde 9.7’sinin – çeşitli etnik kökenlerden olduğunu açıkladı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin EURO 2022 açılış maçında Avusturya’yı 1-0 yendiği maçın ardından Ellen White, Lionesses’in herkesi bu İngiltere takımıyla gururlandırmak istediğini söyledi.

Phil Neville’in son Kadınlar Dünya Kupası’ndaki İngiltere kadrosunda, takımda etnik olarak çeşitlilik gösteren sadece iki oyuncu vardı: Nikita Parris ve Demi Stokes. Aynı iki oyuncu Wiegman’ın kadrosunda ve İngiltere’nin Avusturya’ya karşı kazandığı galibiyette kullanılmayan yedek oyuncular olarak kaldı.

Bu rakamlar, kız ve kadın oyununun elit ucundaki kronik yetersiz temsil sorununun keskin bir hatırlatıcısıdır.

Barones Campbell: Gerçek değişim birkaç yıl alabilir

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

FA kadın futbolu direktörü Barones Sue Campbell, kadın oyununun elit ucundaki çeşitli topluluklar için anlamlı bir değişimin yıllar alabileceğini düşünüyor ve mevcut Yetenek Kimliği sisteminin ve işe alımların birçok insanı dışladığını kabul ediyor.

Premier Lig, yeni bir Gelişmekte Olan Yetenek Merkezleri (ETC’ler) ağını finanse etmek için Futbol Federasyonu’na üç yılda 5,25 milyon £ verdi. FA diyor ki, şu anda 1.722 olan 2023/24 sezonunun sonuna kadar sekiz ila 16 yaşları arasındaki 4.200 kız çocuğuna yüksek kaliteli koçluk sağlayacak.

Futbol Federasyonu başlattı Yeteneğimi Keşfet neredeyse bir yıl önce gençliğin başlarındaki kadın oyuncular için tavsiye planı. Ile konuşmak Gökyüzü Spor Haberleri hakkında Yeteneğimi Keşfet Turnuvanın başlamasından birkaç gün önce, FA Kadın Futbolu Direktörü Barones Sue Campbell, programı kapsayıcı hale getirebilirlerse, farklı etnik kökenlerden gelen oyuncuları hızlandırma sürecinin “birkaç dakika sürebileceğini” söyledi. yıllar”.

Seçkin düzeyde etnik çeşitlilik açısından gerçek bir değişiklik görme arzusunu genişleten Barones Campbell şunları ekledi: “Yaşadığımız toplumu temsil etmesini istiyoruz ve bu nedenle evet, farklı hissetmesini ve farklı görünmesini istiyoruz.

“Ve bu atasözü milyonlarca kez kullanıldı. Göremiyorsan, o olamazsın. Bunun farkındayız.

“Ve sadece oyuncular değil, koçluk iş gücümüzü çeşitlendirmek için çok şey yapıyoruz, hakemlik iş gücümüzü çeşitlendirmek için çok şey yapıyoruz çünkü yine biliyorsunuz, İngiltere’deki insanların bunun herkes için bir oyun olduğunu anlamalarına yardımcı oluyor. Bu herkes için futbol. Parası yetenler ya da başarabilenler için futbol değil.”

Gökyüzü sporları 2020’de kadın oyunundaki çeşitlilik eksikliğini fark etti ve ele almak için adımlar atmaya başladı sistemik ırkçılıkla mücadele etme ve Birleşik Krallık’taki topluluklarda fark yaratma konusundaki 30 milyon sterlinlik taahhüdünün bir parçası olarak.

Sky Sports, farklı etnik kökenlerden gelen düzinelerce mevcut ve eski oyuncuyla çalıştı ve onlara hikayelerini paylaşmaları için bir platform sağlamaya çalıştı ve hayal gücünü yakalamaya ve gelecek nesil kadın futbolculara ilham vermeye çalıştı.

Yetenek, Sky Sports’un Futbolda İngiliz Güney Asyalılara yönelik benzeri görülmemiş taahhüdünün bir parçası olarak doğrudan Futbol Federasyonuna ve kulüplere işaretlendi ve bu, web sitemizin bir bölümünü Oyunda Güney Asyalılar hakkında farkındalık yaratmaya adadığımızı gördü ve özel bir haddeleme blogu oluşturun.

Bir dizi elit ve elit potansiyel kadın oyuncu ve aileleri de mentorluk ve saha dışı gelişim fırsatlarına erişim ile desteklendi.

Roop Kaur Jira Rai
Resim:
Roop Kaur, Sky Sports ve Sporting Equals tarafından asırlık spor kulübü Indian Gymkhana için tasarlanan Seeing is Beliving etkinliğinde Derby County’den Kira Rai ile tanıştı (kaynak: Dev Trehan)

Bu yılın başlarında Sky Sports, ülkenin en büyük spor yarış eşitliği yardım kuruluşu Sporting Equals ile de ortaklık kurdu. Bu, asırlık batı Londra spor kulübü Gymkhana için ‘Görmek İnanmaktır’ etkinliğini tasarlamak da dahil olmak üzere, ülke çapında katılımı desteklediğimizi gördü.

İngiliz Güney Asyalılar Futbolda

Daha fazla hikaye, özellik ve video için skysports.com’da çığır açan Futbolda Güney Asyalılar sayfamızı ve Oyun blogunda Güney Asyalılar’ı ziyaret edin ve Sky Sports Haberlerini takip etmeye devam edin. ve Sky Sports dijital platformlarımız.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12647577/womens-euros-2022-all-white-england-line-up-reignites-debate-on-lack-of-diversity-in-elite-girls-and-womens-football

SMM Panel PDF Kitap indir