Kadınlar Dünyası Maç Oyunu: Fallon Sherrock ve Lisa Ashton’ın başı çektiği belirleyici hafta sonu | Dart Haberleri


Fallon Sherrock ve Lisa Ashton, 25-26 Haziran tarihleri ​​arasında Barnsley’de gerçekleşen en son etkinliklerle PDC Kadınlar Serisinde başı çekiyor; 16 Temmuz Cumartesi günü Blackpool’daki Winter Gardens’da World Matchplay ve Women’s World Matchplay’i izleyin – Sky Sports Action’da canlı

Son Güncelleme: 22/06/22 13:36


Laura Turner, Lisa Ashton ve Fallon Sherrock'un Kadınlar Serisinde baskın olmasını engelleme potansiyeli olduğuna inanıyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Laura Turner, Lisa Ashton ve Fallon Sherrock’un Kadınlar Serisinde baskın olmasını engelleme potansiyeli olduğuna inanıyor

Laura Turner, Lisa Ashton ve Fallon Sherrock’un Kadınlar Serisinde baskın olmasını engelleme potansiyeli olduğuna inanıyor

Fallon Sherrock ve Lisa Ashton, Blackpool’a giden yolu açıyorlar ancak bu hafta sonu Barnsley’de Kadınlar Dünyası Matchplay için eleme yerleri var.

Kesintiden önce sadece dört Women’s Series etkinliğinin kalmasıyla, Barnsley Metrodome’da belirleyici bir hafta sonu olmayı vaat ediyor, çünkü bir dizi büyük isim yeni 25.000 £ turnuvada bir yer arıyor.

PDC Kadınlar Serisi Liyakat Sıralamasında önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan ilk sekiz oyuncu, kazanana Grand Slam of Darts’ta bir yer sunan, gelecek ayki Kadınlar Dünyası Matchplay’deki yerlerini mühürleyecek.

Ashton, açılıştaki sekiz etkinliğin beşini kazandıktan sonra öncülük ediyor ve eski Tur Kartı sahibi, Liyakat Nişanı’ndaki liderliğini uzatmak için teklif verirken tekrar harekete geçecek.

‘Sarayın Kraliçesi’ Sherrock ayrıca 2022’de bir dizi şampiyonluğun ardından Blackpool’u selamlamaya hazırlanıyor, ancak Amsterdam’daki Dutch Darts Masters çeyrek finaline yükselirse Cumartesi günkü çifte şampiyonluğu kaçırabilir.

Trina Gulliver, Etkinlik Beş'te ilk PDC Kadınlar Serisi şampiyonluğunu elde ederken yılları geri aldı

Trina Gulliver, Etkinlik Beş’te ilk PDC Kadınlar Serisi şampiyonluğunu elde ederken yılları geri aldı

On kez Lakeside şampiyonu olan Trina Gulliver, Beşinci Etkinlikte ilk PDC Kadınlar Serisi unvanını aldı ve Etkinlik 9-12’nin önündeki sekiz geçici eleme arasında yer alıyor.

Lorraine Winstanley, Laura Turner, Rhian Griffiths, Jane Densley ve Aileen de Graaf, eski PDC Dünya Şampiyonası elemeleri Mikuru Suzuki’nin hala çekişme içinde olduğu şu anki ilk sekizi oluşturuyor.

Sky Sports’tan Turner, Etkinlik Beş’in finaline ulaştı – yol boyunca Sherrock’u şok etti – aynısını Etkinlik Altı’da yaparak takip etmeden önce – ancak şimdi hafta sonu Barnsley’deki eylem devam ettiğinde bir adım daha ileri gitmek isteyecek.

Turner, “Doğru bir koşu yapıp ardından başka bir iyi koşuyla devam etmek güzeldi” dedi. “Gerçekten, gerçekten lütfen, ama ikinci güne kadar ne kadar yorucu olabileceğini hafife alıyorsun çünkü maçlar birbiri ardına ve amansız.

“İlk finali Trina Gulliver’a karşı bitirdim ve bir sonraki serinin ilk maçına çağrıldım çünkü günde iki maç yapıyorduk.

“Pazar günü üçüncü turnuvanın çeyrek finalini yaptım, ancak öğleden sonra tamamen tükenmiştim. Tüm bu harika kadınlarla bir arada olmak inanılmazdı.”

Kadınlar Dünyası Maç Oyunu: Fallon Sherrock ve Lisa Ashton'ın başı çektiği belirleyici hafta sonu | Dart Haberleri

“Bu ilk Kadınlar Dünya Matchplay’inin bir parçası olmak harika olurdu. Aksi takdirde, yorum kutusunda olacağım, ancak amaç oynamak”

Laura Turner

Turner, hafta sonu etkinlikleri sırasında yaşanan yorgunluk sorununa değinerek, “Mutlaka fiziksel yorgunluk değil, zihinsel bir yorgunluk. Dart’a çok fazla odaklanmanız gerekiyor ve öyle anlar var ki, oynuyorsanız ve hata yaptığınızda, ya da bir kayma, kendinizi tekrar inşa etmeye çalışmalı ve tüm bu olumsuz düşüncelerden kaçınmalısınız.

“‘Bunu devam ettirebilir miyim?’ derken bir noktaya kadar zihinsel yorgunluktu. ama sonra ‘Evet, yapabilirsin’ demek zorunda kaldım, ama açıkçası yapamadım.”

Ashton ve Sherrock’ın üstünlüğü hakkında Turner, “Harikalar. Fallon’a karşı bir sonuç almak güzeldi ama Lisa oldukça acımasızdı.

“Farklı isimlerin finallere çıktığını görmek harika. Lisa ve Fallon’un sekiz turnuva boyunca çok ama çok baskın olduğunu söyledik, ancak Trina Gulliver’ın galibiyetini de aldık ve Rhian Griffiths, Jo gibi isimler de oldu. Locke, Katie Sheldon yani yarışan oyuncular var.

“Bu turnuvaları ne kadar çok yaparsak ve Lisa, Fallon, Mikuru Suzuki ve Lorraine Winstanley’in şutlarının standartlarını yaparsak, alanın geri kalanı gündeme gelecektir.”

Sherrock, bir nesil kadın oyuncuya dart oynamak için ilham vermekten mutlu olduğunu söyledi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sherrock, bir nesil kadın oyuncuya dart oynamak için ilham vermekten mutlu olduğunu söyledi

Sherrock, bir nesil kadın oyuncuya dart oynamak için ilham vermekten mutlu olduğunu söyledi

Laura Turner, Sky Sports'ta canlı Blackpool'daki ilk Kadınlar Dünya Matchplay'e katılmayı hedefliyor

Laura Turner, Sky Sports’ta canlı Blackpool’daki ilk Kadınlar Dünya Matchplay’e katılmayı hedefliyor

Turner şu anda Kadınlar Dünya Maçı için birinci sınıf bir konumda, ancak Surrey atıcısı son dört karşılaşmaya girerken kendisine herhangi bir baskı yapmak istemiyor.

“Şu anda dördüncü sıradayım ve Event 12’nin sonunda ilk sekizde olmam gerekiyor, bu yüzden Lakeside’daki tüm sinirlerin Blackpool’daki büyük sahne için ortaya çıkacağını hayal ediyorum” dedi.

“Bu ilk Kadınlar Dünya Matchplay’inin bir parçası olmak harika olurdu. Aksi takdirde, yorum kutusunda olacağım, ancak amaç oynamak.”

Skysports.com/darts adresindeki günlük Dart haberlerine, mobil cihazlara yönelik uygulamamıza ve Twitter hesabımıza göz atın @skysportsdarts. 16 Temmuz Cumartesi günü Blackpool’daki Winter Gardens’taki World Matchplay ve Women’s World Matchplay için geri döndük – Sky Sports Action’da canlı.
Kaynak : https://www.skysports.com/darts/news/12040/12638295/womens-world-matchplay-decisive-weekend-with-fallon-sherrock-and-lisa-ashton-leading-the-way

Yorum yapın

SMM Panel