Kadınlar Avrupa Turu: Chiara Noja, Charley Hull’ı play-off’ta şaşırtarak Aramco Team Series’i kazandı – Jeddah | Golf Haberleri


Chiara Noja, Bayanlar Avrupa Turu’nda ilk galibiyetini almak için günün 65’ini ve birdies’i her iki play-off çukurunda da paylaşıyor; Bir gecede lider Charley Hull ikinci olurken, Nicole Garcia üçüncü oldu ve takım yarışmasını da kazandı.

Son Güncelleme: 11.12.22 13:53

Charley Hull dördüncü Bayanlar Avrupa Turu şampiyonluğunu az farkla kaçırdı

Charley Hull dördüncü Bayanlar Avrupa Turu şampiyonluğunu az farkla kaçırdı

Charley Hull, 16 yaşındaki Chiara Noja Cidde’de dramatik bir play-off galibiyeti alırken Aramco Takım Serisi zaferini kıl payı kaçırdı.

Bir gecede lider olan Hull, Royal Greens Golf and Country Club’ın son gününde 68’in altında 4’lük bir skor yayınladı ve günün 65’ini 13’ün altında geçiren Noja ile kilitlendi.

Oyuncular, play-off için par-beş 18’inciye döndüler ve burada Noja, ikinci ekstra play-off deliğinde bir kuşla ilk Bayanlar Avrupa Turu unvanını güvence altına almadan önce her iki oyuncu da kuşları değiştirdi.

Noja, Hull’u Suudi Arabistan’da nasıl şaşırttı?

Noja arka arkaya kuşlarla açıldı ve par-beş dördüncü oldu, genç yedinci sırada bir atış daha yaptı ve ardından üçüncü par-3’ü umadı.

Alman genç, dönüşün etrafındaki dört delikli bir alanda üç kuşla yanıt verdi ve 20 fitten 16. sırada çukur yaptığında ilerledi, ancak bir sonrakinde bir umacı ile hafifçe kekeledi ve son par-beşi kuşatmayı başaramadı.

Canlı Bayanlar Avrupa Turu Golf

24 Kasım 2022, 15:00

canlı

Hull, eşit seviyede dönüşe ulaşmıştı, ancak 13’üncü sıradan beş delikli bir alanda dört birdie ile tekrar çekişmeye girerken, bir kapanış par, 54 delikten sonra Noja ile berabere kaldığını gördü.

İngiliz kadın, ilk ekstra çukurda Noja’nın iki vuruşlu kuşuna yetişmek için sekiz fitten çukur açtı, ancak neredeyse albatros için engebeli yerden dışarı çıktıktan sonra ikinci ekstra çukura yaklaşırken sahanın arkasından kaçtı.

Charley Hull, son turunda beş kuşla yalnız bir öcüyü karıştırdı

Charley Hull, son turunda beş kuşla yalnız bir öcüyü karıştırdı

Hull, parkurun arkasından inip kalkamadı ve Noja, kazanan kuş için iki ve iki atışta atış yüzeyine ulaştığında, 15 fitten yaptığı kuş denemesini kaçırdı.

Son delikli bir kartal, Nicole Garcia’nın 67’de beşlik bir vuruş yaptığını ve son turda 69 sayı atan Virginia Elena Carta’nın önünde üçüncü sırada bitirdiğini gördü, Bronte Law ise Lee-Anne Pace ile 10 altında beşinci sırayı paylaştı.

Takım müsabakasında, takımlar ilk iki turun ardından 29’da bitirdikten sonra, Casandra Alexander’ın Christine Wolf liderliğindeki Team Wolf’u yenmek için ilk ekstra çukura bir kuş atmasının ardından Garcia Takımı bir play-off’ta kazandı.

2022 Kadınlar Avrupa Turu kampanyasında sadece bir etkinlik kaldı, sezon sonu Andalucia Costa del Sol Open de Espana 24-27 Kasım tarihleri ​​arasında Sky Sports’ta canlı yayınlanacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12745299/ladies-european-tour-chiara-noja-stuns-charley-hull-in-play-off-to-win-aramco-team-series-jeddah

SMM Panel PDF Kitap indir