Kadın Milli Takım Teknik direktörü Necla Güngör Kırağası: Herkes bu kızlarla gurur duyacak


A Milli Kadın Futbol Teknik Takımı Direktörü Necla Güngör Kıragası, kadın futbolunun destek ve yatırımlarla daha da fazla gelişebileceğini söyledi.


Kıragası, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdikleri kampta, verimliliğin çok verimli olduğunu söyledi.


Kampta 30 oyuncunun yer alacağı ifade eden Kırağası, kamptaki son hazırlık maçında 21 yaş ortalamasıyla sahaya çıktıklarını ifade etti.


Genç oyunculardan iyi verim aldığını dile getiren Kıragası, “Hazırlık çalmada oyuncuların yürüttüğü hücum performansları çaldı. Güzel sonuçlar verdi. Kadın futboluna verilen desteğin verilmesi gerekiyor. Kadın futboluna yapılan yatırımların sonucu galibiyetler ve başarabilir. Desteklerle bu kızların çok şey başarabileceğine.” dedi.


Milli gençleştirmeye çalıştığı aktaran Kırağacı“Almanya karşılaşması 24, Ürdün karşılaşması 21 yaş ortalama ile çıktık. Bu gelecek çok sağlam temellerle devam ettiğimiz anlamda gelir.” diye konuştu.


“Herkes bu kızlarla gurur duyacaktır”


UEFA’nın kadın futboluyla ilgili yeni bir stratejiye ve düzenlemeye gitmeye işaret eden Kırağası, şöyle konuştu:


“Bu format değişikliğinin açıklanmasını istiyoruz. FIFA kurallarının gelecekteki yıl Şubatını kapsayan üçlü bir turnuvaya dahil olacağı. Resmi maç takvimimiz açıklandıktan sonra da sonuçlarımıza göre stratejimizi oluşturacağız. Kadın futbol liglerinde takımların geneli ve köklü kulüplerin kadın futboluna dahil olmasıyla profesyonelleşme arttı. da arttı.Bu durum, sahibi kadın futbolunun davranışlarının göstergesi.Kızların sahada vermiş oldukları mücadeleyi herkes izleyebilmeli.Çünkü emin olun izleyen herkes bu kızlar ile gurur duyacaktır.Biraz daha medyanın kadın futboluna sahip olmasını artırmak istiyoruz.”


A Milli Kadın Futbol Takımı, kampta Ürdün’le oynadığı iki hazırlık maçını 7-0 ve 5-0’lık skorlarla kazanmıştı.
Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/futbol/2022/11/18/kadin-milli-takim-teknik-direktoru-necla-gungor-kiragasi-herkes-bu-kizlarla-gurur-duyacak

SMM Panel PDF Kitap indir