Juri Vips: Red Bull, ırkçı hakaret iddiasıyla ilgili soruşturma nedeniyle genç sürücüyü askıya aldı


Red Bull, Twitch’te bariz bir ırkçı dil olayı nedeniyle Juri Vips’i askıya aldıktan sonra soruşturma başlatıyor; Vips, Instagram’da özür diledi ve “Yaptıklarımdan derin bir pişmanlık duyuyorum ve vermek istediğim örnek bu değil. Soruşturmada tam olarak işbirliği yapacağım” dedi.

Son Güncelleme: 21/06/22 20:59pm

Juri Vips, geçen ay İspanya Grand Prix'sinde 1. FP sırasında Red Bull'un F1 takımı için yarıştı

Juri Vips, geçen ay İspanya Grand Prix’sinde 1. FP sırasında Red Bull’un F1 takımı için yarıştı

Red Bull, oyun platformu Twitch’te bariz bir ırkçı dil olayının ardından genç sürücü Juri Vips’i askıya aldı.

Bu sezon Formula 2’de Hitech Grand Prix için yarışan 21 yaşındaki oyuncu, Junior Team üyesinin ırkçı bir hakaret kullandığı iddiasıyla Red Bull tarafından soruşturulacak.

Red Bull yaptığı açıklamada: “Red Bull Racing, olayla ilgili tam bir soruşturma yapılıncaya kadar, genç sürücü Juri Vips’i derhal tüm takım görevlerinden askıya aldı.

“Bir kuruluş olarak her türlü kötüye kullanımı kınıyoruz ve kuruluşumuz içinde ırkçı dile veya davranışa sıfır tolerans politikamız var.”

Vips, 2018’de Red Bull kurulumuna katıldı ve geçen ay İspanya Grand Prix’sinde F1 takımları için yarıştı.

Estonyalı kişisel Instagram hesabından özür diledi ve soruşturmada “tamamen” işbirliği yapacağını da sözlerine ekledi.

Vips, “Bugün erken saatlerde canlı bir oyun akışı sırasında kullanılan saldırgan dil için kayıtsız şartsız özür dilerim.” Dedi.

“Bu dil kesinlikle kabul edilemez ve benim sahip olduğum değerleri ve ilkeleri yansıtmıyor.

“Yaptıklarımdan derin pişmanlık duyuyorum ve vermek istediğim örnek bu değil. Soruşturmada tam olarak işbirliği yapacağım.”

Nefret kazanamayacak

Gökyüzü sporları skysports.com’u ve sosyal medya platformlarındaki kanallarımızı kötüye kullanım, nefret ve küfür içermeyen bir yorum ve tartışma yeri haline getirmeye kararlıdır.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.skysports.com/againstonlinehate

bir yanıt görürseniz Gökyüzü sporları ırk, cinsiyet, renk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, engellilik, din, cinsellik, yaş veya sınıf temelinde nefret ifadesi içeren gönderiler ve/veya içerik, lütfen nefret içeren gönderinin URL’sini kopyalayın ve ekranını al ve bize e-posta gönder burada.
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12638126/juri-vips-red-bull-suspend-junior-driver-amid-investigation-into-alleged-racist-slur

Yorum yapın

SMM Panel