Jurgen Klopp, Liverpool ve Manchester City heyecan verici Premier Lig zirvesine hazırlanırken Pep Guardiola’nın yemini almayı reddediyor


Jurgen Klopp’un maç öncesi basın toplantısında sorulan soruya verdiği kahkaha yeterli bir cevaptı.

Sky Sports, Pazar günü Manchester City’nin Newcastle United’ı 5-0 mağlup etmesinin ardından Pep Guardiola’nın yaptığı kışkırtıcı yorumları sorarak Salı günkü Aston Villa gezisinin önizlemesini başlatırken, Klopp’un kahkahaları bastırmak için yapabileceği tek şey buydu.

Çok şey anlatan tamamen insani bir tepkiydi. Klopp, herhangi bir menajerin, hatta City tarafı artık Premier Lig şampiyonluğu için sürücü koltuğunda sıkıca oturan Guardiola’nın bile yaptığı herhangi bir tokatlama ile yaralanamayacak kadar kendi cildinde çok güvende.

Pazar günü Katalan tarafından yapılan yorumları kaçıranlar için, heyecan verici bir şampiyonluk yarışı son haftalarına girerken medyanın Liverpool’dan yana olduğunu öne sürdü.

🗣 “Şampiyonlar Ligi’nden elendikten sonra, bunu almak zaten zor.” Jürgen Klopp, Pep Guardiola’nın elendiği için üzgün olması üzerine #UCL Liverpool ise final yaptı.

beIN Sport’a verdiği demeçte, “Bu ülkedeki herkes Liverpool’u, medyayı ve herkesi destekliyor. Elbette çünkü Liverpool Avrupa rekabetinde inanılmaz bir geçmişe sahip – Premier Liglerde değil, çünkü 30 yılda bir galibiyet aldılar – ama ben umursama. Dünya çapında daha fazla taraftarları var ve İngiltere’de Liverpool’u bizden daha fazla destekliyorlar.”

Sabah, öğle ve akşam aralıksız yapılan saçma sapan çekimlerin yapıldığı, genellikle sosyal medyanın ahlaksızlığına ayrılmış türden bir yorumdu. Adamın kendisi yerine ‘@GuardiolaEra’ adlı bir hesap tarafından yapılmış olabilir. Efsanevi ‘akıl oyunları’ girişimi, City patronunun paranoyak bir Twitter trollü gibi ortaya çıkmasına neden oldu.

Ancak Klopp yemi yemedi. Şehirdeki mevkidaşını neredeyse kurtaracak gibi görünen mantıklı, ölçülü bir cevap vermeden önce defalarca gülüp geçti. Liverpool patronu yüksek yola çıktı.

Klopp, “Liverpool’da yaşıyorum, bu yüzden evet, burada birçok insan ligi kazanmamızı istiyor” dedi. “Bu doğru ama burada bile muhtemelen sadece %50.

“Sanırım bunu bir iltifat olarak kastediyorsa, bunu bir iltifat olarak almalıyız. Bu tamamen normal. Gerginliği hepimiz hissediyoruz, hissetmediğimizi söyleyemeyiz.

“Tottenham maçından sonra, bunun olması harika olduğunu düşünmedim, ancak duygularınızla başa çıkmadan önce, zaten 20 kamerayla karşılaştınız.”

Jürgen Klopp’un Pep Guardiola’ya tepkisi: 🗣 “Halk Liverpool’un bizden daha fazla kazanmasını istiyor. Sorun değil. Normal. Belki dünyanın her yerinde daha fazla taraftarı var, İngiltere’de belki bizden daha fazla Liverpool’u destekliyor.” 🤣🤣🤣

Klopp’un medya önündeki açık sözlülüğü, Liverpool’daki basın toplantılarının bir özelliği oldu.

Villarreal v Liverpool Yarı Final İkinci Ayak - UEFA Şampiyonlar Ligi
Villarreal v Liverpool Yarı Final İkinci Ayak – UEFA Şampiyonlar Ligi

Pazartesi günü Liverpool patronu ile basın toplantısında otururken, hiçbir noktada büyük rakibinin yorumlarından vazgeçtiği izlenimi vermedi. Reds menajeri, Spurs ile 1-1 berabere kaldıktan sonra kaşlarını çattığında ve kısa, keskin cevaplar verdiğinde, sakinliği Anfield’ın derinliklerinden çok uzaktı.

Bu muhabirin her ikisi için de yaptığı iki medya ilişkisi arasındaki zıtlık keskindi ve Klopp ve Pazar günü de kanıtlandığı gibi Guardiola gibi seçkin koçlara bile ne kadar baskı ve gerilimin gelebileceğini gösterdi.

Klopp Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bir menajer olarak ve bu deneyimi ancak son zamanlarda bir maçtan sonra yaşadım” dedi, “Oyundan büyük ölçüde etkilendik. Dedim ve tekrar söyler miyim? Hayır. Maçtan sonra dedim ki, ‘ Oynadıkları gibi oynuyorlar ve hala sadece beşinci sıradalar.’ O an iyi hissettirdi ama yanlıştı.”

Klopp’un, sonucun yarattığı hayal kırıklığının azalmasının ardından günün soğuk ışığında duruşunu değiştirmeden önce hafta sonu duygularının tükendiğini itiraf etmesi canlandırıcıydı. Her yöneticinin sözünün n’inci derecesine kadar incelenip incelendiği bir çağda bu belki de yeterince gerçekleşmeyen bir şey.

Guardiola’nın bir kuşatma zihniyeti yaratma girişimi boşa çıkacak. Klopp, açıkça kimseyle kişisel bir düşmanlıkla ilgilenmiyor. Kupalara odaklanma mutlaktır.

Şehir yöneticisinin dikenleri ‘Kimse bizi sevmiyor ama umursamıyoruz’ diye bağırmak istemiş olabilir ama tam tersi gibi geldiler.

Kimsenin umurunda değil ve bundan hoşlanmıyorlar.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/jurgen-klopp-refuses-take-pep-guardiola-s-bait-liverpool-manchester-city-prepare-thrilling-premier-league-climax?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın