Jurgen Klopp: Liverpool menajeri, Manchester City’ye karşı bir maç yetkilisine karşı çıktığı için bir maç taç çizgisi yasağı verdi | Futbol Haberleri


Jürgen Klopp, Futbol Federasyonu’nun sadece Liverpool menajerinin bir maç görevlisiyle yüzleştiği için para cezasına çarptırılması kararına başarılı bir şekilde itiraz etmesinin ardından bir maç taç çizgisi yasağı aldı.

Klopp, 16 Ekim’de Manchester City’ye karşı oynanan maçta hakem Anthony Taylor’a karşı davranışı nedeniyle bağımsız bir düzenleyici komisyon tarafından başlangıçta 30.000 £ para cezasına çarptırıldı.

FA, bunun çok yumuşak olduğunu düşündü ve bağımsız bir temyiz kurulu, Almanları derhal geçerli olmak üzere taç çizgisinden askıya aldı.

Liverpool Cumartesi günü Anfield’da Southampton ile karşılaşacak, ancak Klopp artık oyun için taç çizgisinde olmayacak.

FA’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bağımsız bir Temyiz Kurulu, FA’nın, Jurgen Klopp’u içeren son davayla ilgili olarak Bağımsız Düzenleme Komisyonu’nun yaptırımına karşı temyiz başvurusunda bulunmasına izin verdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İZLEMEK ÜCRETSİZ: Liverpool ile Manchester City arasındaki Premier Lig maçından öne çıkanlar

“Sonuç olarak, Liverpool FC menajeri bir maç için taç çizgisinden derhal geçerli olmak üzere uzaklaştırıldı, 30.000 £ para cezasına çarptırıldı ve gelecekteki davranışları konusunda uyarıldı.

“Jurgen Klopp, 16 Ekim Pazar günü Manchester City FC’ye karşı Premier Lig maçında FA Kuralı E3’ü ihlal ettiğini ve 30.000 £ yaptırım aldığını daha önce kabul etmişti.

FA, Eylül ayında oyunun her seviyesinde her türlü kötüye kullanımı ortadan kaldırmayı amaçlayan yeni bir ‘Yeter Yeter’ kampanyası başlattı.

FA’nın, elit düzeydeki yöneticilerin, kabul edilebilir davranışların ne olduğu konusunda taban oyununa örnek olması gerektiğini düşündüğü anlaşılıyor.

Jurgen Klopp, Mohamed Salah'a faul yapıldıktan sonra temyize gitti ve Liverpool menajeri kırmızı kart gördü.
Resim:
Jurgen Klopp, Mohamed Salah’ın Liverpool menajeri için kırmızı kart görmesine neden olan faul sonrası temyize gitti

Cezanın ertesi günü bunun adil bir ceza olup olmadığı sorulduğunda Klopp, “Yasak almalı mıyım? Bilmiyorum.

“Hiç durumda olmadım, hiç kırmızı kartım olmadı, bildiğim kadarıyla hiç sarı kartım olmadı.

“Sormanız gereken yanlış kişiyim. Olağan şeyler hakkında hiçbir fikrim yok. Yıllar önce Şampiyonlar Ligi’nde (Borussia) Dortmund ile taç çizgisi yasağım vardı, çok benzer bir durum, ama açıkçası Şampiyonlar Ligi kısmen farklı.”

‘Klopp’un City’ye karşı tuhaflıkları bozuk’

Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp oyundan atıldıktan sonra
Resim:
Klopp, geçen ay evinde Manchester City’yi yendiği maçta oyundan atıldı.

Klopp ve City patronu Pep Guardiola’nın geçen ay Anfield’daki maçtaki öfkeli tuhaflıkları, kötüye kullanımın yaygın olduğu taban futbolunda hakemlere destek sunan önde gelen bir yardım kuruluşu olan Ref Support UK’den eleştiri aldı.

Ref Support UK CEO’su Martin Cassidy, “Jurgen Klopp ve Pep Guardiola gibi dünyaca tanınan isimlerin böyle davrandığını gördüğünüzde, genç futboldaki insanlar tarafından tekrarlanır ve bunu yapmanın uygun olduğu fikrini sürdürür.” Dedi.

Bu arada eski Premier Lig hakemi Dermot Gallagher, Klopp’un galibiyetteki tepkisinin “düzensiz” olduğuna inanıyordu.

Ile konuşmak Gökyüzü Spor Haberleri geçen ay şöyle dedi: “Tepkisini görüyorsunuz, buna çok kızıyor ve düzensiz tepki veriyor.

“Dördüncü hakem hakemi çağırıyor ve taç çizgisindeki davranışı nedeniyle kırmızı kart görüyor.

“Bu, faulün verilmemesinin doğrudan bir sonucu, hakemi azarlıyor çünkü faulün verilmesi gerektiğini düşünüyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12744803/jurgen-klopp-liverpool-manager-handed-one-match-touchline-ban-for-confronting-a-match-official-against-manchester-city

SMM Panel PDF Kitap indir