Jurgen Klopp, Liverpool ile Manchester City arasında Wembley’de FA Cup yarı finali oynamanın ‘gülünç’ olduğunu söyledi | Futbol Haberleri


Jurgen Klopp, Liverpool ve Manchester City arasındaki FA Cup yarı finalini Wembley’de oynamanın – Londra’ya direkt tren olmamasına rağmen – “şimdiye kadar duyduğum en saçma hikayelerden biri” olduğunu söyledi.

Reds, tüm Paskalya hafta sonu boyunca West Coast Mainline’da hiçbir trenin çalışmadığı anlamına gelen mühendislik çalışmalarına rağmen 16 Nisan’da Wembley’de City ile karşılaşıyor.

FA, 5.000 Liverpool ve City taraftarı için ücretsiz antrenörler ayarlıyor, ancak Londra’ya gitmek kuşkusuz biletli taraftarlar için zor olacak.

Liverpool kaptanı Jordan Henderson, kararı eleştirerek, “Biraz daha taraftarları düşünüyorum” dedi. “Birçok yönden, onların günü ve farklı nedenlerle Londra’ya gidememek – bunun bedeli.

“Kafamda, özellikle kuzeybatıdan iki takım olduğu için (farklı) tarafsız bir sahaya değiştirmek açıkça mantıklı olurdu”.

Manchester ve Liverpool belediye başkanları da maçın ertelenmesi için FA’ya ortak bir mektup imzaladı.

Liverpool patronu Klopp, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında Henderson’dan daha ileri giderek şunları söyledi: “Duyduğum en saçma hikayelerden biri.

Jurgen Klopp'un Liverpool'u Manchester City'nin bir noktasına taşındı
Resim:
Jurgen Klopp, FA Cup yarı finalini Wembley’de tutma kararı nedeniyle FA’yı eleştirdi.

“18 aydır bunu bildiklerini duydum. Federasyon ne düşündü emin değilim. Kuzeybatıdan hiçbir kulüp yarı finale kalamaz mı? Böyle şeylerin herkesin başına gelebileceğine gerçekten inanamıyorum. orada sahip olduğunuz bilgiler.

“FA’nın yollara birkaç antrenör koyduğunu duydum – muhtemelen biz de yapacağız – ama ne kadar, Londra’ya genellikle dört buçuk saat var, o zaman muhtemelen 12 olacak çünkü tüm antrenörler orada. aynı yön Kesinlikle hiçbir anlamı yok.

“Yarı finallerin ne zaman olacağına karar vermeleri gerektiğinden emin değilim. Bence Şampiyonlar Ligi maçları arasında muhtemelen bir hafta sonu daha olacaktı. En azından o zaman tüm taraftarlar Wembley’e gidebilirdi ve şimdi yapamıyorlar. ya da daha zor.

“Öte yandan, insanlarımızı nasıl tanıyorum, bir yolunu bulacaklar. Birilerinin işleri onlar için karmaşık hale getirmesinden gerçekten mutlu değilim. Gidip futbol takımınızı yarı finalde görmek daha kolay olmalı. “

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere ve Liverpool efsanesi John Barnes, Büyük Britanya ve İrlanda’nın Euro 2028 teklifini tartıştı ve ayrıca Manchester City ile Liverpool arasındaki FA Cup yarı finalinin her iki taraftar grubu için daha yakın bir yere taşınması gerektiğine inanıyor.

Liverpool’u Sky Sports ile takip edin

Bu sezon Premier Lig’deki her Liverpool maçını Sky Sports web sitesindeki ve uygulamasındaki canlı bloglarımızla takip edin ve maçın özetini ücretsiz izle tam mesaiden kısa bir süre sonra.

Liverpool’un son durumunu mu istiyorsunuz? yer imlerine ekle Liverpool haber sayfasıÇıkış yapmak Liverpool’un fikstürü ve Liverpool’un son sonuçlarıkol saati Liverpool golleri ve videosutakip et Premier Lig tablosu ve hangi Liverpool maçlarının geldiğini görün Sky Sports’ta canlı yayın.

Tüm bunları ve daha fazlasını – doğrudan telefonunuza gönderilen bildirimler dahil – aşağıdakileri indirerek edinin: Sky Sports Skorları uygulaması ve Liverpool’u favori takımınız olarak belirlemek.

En iyi Premier Lig tepkisini ve uzman analizini şuradan duyun: Temel Futbol ve Gary Neville podcast’ler, özel programlarımızla güncel kalın Transfer MerkeziSky Sports sosyal hesaplarını şu adresten takip edin: heyecan, Instagram ve Youtubeve nasıl yapılacağını öğrenin Sky Sports’u edinin.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12580159/jurgen-klopp-says-playing-fa-cup-semi-final-between-liverpool-and-manchester-city-at-wembley-is-ridiculous

Yorum yapın