JR Smith, 2018 NBA Finalleri sırasında yaşanan olay hakkında


JR Smith, Cleveland Cavaliers’ın üst üste dört NBA Finali maçında önemli bir rol oynadı. Yine de 2018 NBA finallerinin 1. maçındaki hatası, takıma Golden State Warriors süpürmesinde biten bir seride galibiyete mal oldu.

Smith, bir geri vuruşu denemek veya topu LeBron James’e pas vermek yerine, zamanın sona ermesine izin vererek uzatmaya yol açtı. Uzatmalarda Warriors, Cleveland’ı domine etti ve ardından serinin geri kalanını domine etti.

“İnsanlar Arasında Iman” podcast’inde Smith, eski bir Cavaliers takım arkadaşıyla oyun hakkında konuştu:

“Tam burada KD (Kevin Durant) vardı ve diğer tarafta ya da her neyse biri vardı ve top aşağı geldi. Bu yüzden, top sektiğinde, topu alma şansım olduğunu düşünmedim. Dürüst olmak gerekirse, yani, topu aldığımda, “Oh, kahretsin” dedim, ama dikkat et, KD hala burada duruyor. uzun-a** orospu çocuğu.

“Öyleyse, gidiyorum. Onu salıveriyorum.”

En iyi defans oyuncusuyla karşılaşmasa da, büyüklüğü şutu zorlaştırabilirdi. Smith, boyadan top sürerek daha iyi bir görünüm elde etmesine izin verdi.

Smith’in güçlü bir şutör olduğu göz önüne alındığında, karar biraz mantıklı. Yine de, Smith, insanların Smith’in James’i hayal kırıklığına uğrattığını söylemesine benzer şekilde, takım arkadaşlarının oyunun sonunda onu hayal kırıklığına uğrattığına inanıyor.

“Normalde, bizim için bunun gibi her durumda, ribaund aldıktan sonra ne yaparlar? Biri mola verecek. Fazladan topa sahibiz. Kimse mola veremeyecek mi? ribaund ve mola. Yani, burada başka kimsem yok. Sadece benim. Şimdi golf oynuyorum.”

Smith, Cleveland için hücum ribaundunu telafi ederken, bu durumda başka biri mola verebilirdi. Mola, takımın daha iyi bir atış yapmasıyla bitmemiş olabilir, ancak Smith bunun akıllıca bir karar olduğunu düşündü.

youtube kapağı

JR Smith ve LeBron James, Cleveland’ın mola vermesi gerektiğini fark etti

Antrenör Tyrone Lue mola almak için Cavs için 2018 NBA Finallerinin 1. Oyununu kurtarabilirdi.
Antrenör Tyrone Lue mola almak için Cavs için 2018 NBA Finallerinin 1. Oyununu kurtarabilirdi.

Golden State’in 2018 NBA finallerinde süpürmesi baskındı, ancak Cavaliers neredeyse 1. Maçı aldı. Cleveland açılışı kazansaydı seri farklı gidebilirdi.

JR Smith, Cleveland’ın son ribaund için bir mola verdiğini biliyordu ve LeBron James de bunu fark edecekti.

Cleveland teknik direktörü Ty Lue mola çağırırsa, James ve Smith’in mirası farklı olabilir.


canlı anketCANLI ANKET

S. Sonuca rağmen JR Smith doğru kararı verdi mi?

Şimdiye kadar 6 oy

Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi

Yorumlar