Josh Thomson, Alexander Volkanovski’nin İslam Makhachev ile mücadele etme kararının tüy siklette kendine olan güvenini zedeleyebileceğini söylüyor: “İslam’ın güçlü olduğu tüm alanlarda eksiklikleri var”


Alexander Volkanovski ve Islam Makhachev arasındaki merakla beklenen hafif sıklet şampiyonluk maçı, UFC 284’ün ana etkinliği olarak resmen ilan edildi. Eski UFC hafif siklet ve güncel karma dövüş sanatları analisti Josh Thomson, yaklaşan dövüşün önizlemesini yaptı.

LW kemeri ve P4P durumu 𝙊𝙁𝙁𝙄𝘾𝙄𝘼𝙇𝙇𝙔 hatta 👑@MakhachevMMA, @AlexVolkanovski ile karşılaşıyor #UFC284 ana olay![ Feb. 11 | Get your tickets early at UFC.com/Perth 🎟 ]

Podcast’inde konuşan, TARTIMThomson şunları söylemeden önce Volkanovski’ye övgüde bulundu:

“Sadece onu düşünmüyorum [Volk] şansı var [against Makhachev] ve bu kadar. Aslında onu dövüşürken izlemeyi gerçekten seviyorum. Yair’den geçtiğini görmeyi çok isterim [Rodriguez]Josh Emmett ve Arnold Allen’ın arasından geçtiğini görmek isterim… O adamları yenmeden kaybettiğini görmek istemiyorum çünkü bir kayıp, özgüveninizi biraz zedeleyebilir.”

Thomson’ın ayrıntıları:

“İslam’ın güçlü olduğu tüm alanlarda eksik olan beceriler. Jiu-jitsu ve güreş. Eksik olduğu yer orası. Hız avantajına sahip olacak.”

Alexander Volkanovski, UFC tarihinde sadece beşinci çifte şampiyon olmak için UFC 284’e girecek. Islam Makhachev, ilk şampiyonluk savunmasında 1 numaralı sıradaki pound-pound dövüşçüsü olmaya çalışacak.

Josh Thomson’ın Alexander Volkanovski ve Islam Makhachev hakkındaki yorumlarının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz (1:46:40’tan itibaren):

youtube kapağı

Alexander Volkanovski, UFC 284’te Islam Makhachev ile bir stand-up dövüşü bekliyor

Alexander Volkanovski, İslam Makhachev ile UFC 284’te yakın zamanların en çok beklenen karşılaşmalarından birinde karşı karşıya gelecek. Volkanovski geçtiğimiz günlerde mücadelenin nasıl sonuçlanacağına dair düşüncelerini paylaştı.

Tüy siklet şampiyonu Laura Sanko ile konuşan şunları söyledi:

“İslam harika bir savaşçı ama ben meydan okumaya bayılırım. Hayatım boyunca yaptığım şey buydu… Bu iş için doğru adamım. Açıkça strateji ve tüm bunlar uzun bir yol kat ediyor ve ben çok sertim.” Bir stand-up mücadelesi bekliyorum, bakalım şutu ne kadar iyi.”

1 numaralı dövüşçü statüsüne rağmen Volkanovski, UFC 284 çatışmasında büyük bir mazlum olarak açıldı. Avustralyalı istisnai bir forvet ama Makhachev’in aksine seçkin bir kıskaççı olmaktan çok uzak.

Volkanovski’nin İslam Makhaçev ile karşılaşma konusundaki yorumlarını aşağıdan izleyebilirsiniz (1:50’den itibaren):

youtube kapağı

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-alexander-volkanovski-s-decision-move-fight-islam-makhachev-may-hinder-confidence-featherweight-says-josh-thomson?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir