Joseph Lasiri’nin nakavtıyla şampiyonluğu kazandı


Joseph Lasiri, son dövüşünde kanıtlayacak bir şeyi varmış gibi savaştı. İtalyan-Faslı, Aralık 2021’de Asahi Shinagawa ile karşılaştı. ‘The Hurricane’ mücadeleyi etkileyici bir ilk rauntta nakavtla bitirdi.

ONE Championship kısa süre önce dövüşün tamamını YouTube kanalına yükledi.

Lasiri ve Shinagawa arasındaki mücadelenin tamamını aşağıdan izleyin:

youtube kapağı

Lasiri, rakibini aşırı sağ ve güçlü bir diz ile vücuduna nakavt etti. Kombinasyon Shinagawa’yı bitirdi ve 30 yaşındaki İtalyan’a 20 Mayıs’ta ONE 157’de bir şampiyonluk kazandı.

Bir haftadan biraz fazla bir süre içinde Lasiri, ONE Muay Thai saman sıklet şampiyonası için Prajanchai PK.Saenchai ile karşılaşacak. Prajanchai, yüzlerce zafere ve birçok unvana sahip çok yetenekli bir dövüşçüdür.

Lasiri’nin Shinagawa’yı nakavt etmesi dört onsluk eldivenlerle geldi. Muay Thai, boksta görülenler gibi daha büyük eldivenlerle veya MMA’da görülenler gibi daha küçük eldivenlerle savaşılabilir. İkisi arasında Lasiri, daha küçük olanları tercih ettiğini söyledi.

Shinagawa nakavtından sonra Lasiri, galibiyet hakkında konuşmak için Instagram’a gitti:

“Tutku demeyi sevmiyorum çünkü önemli bir yarışmaya hazırlanırken stres, yorgunluk, korku bazen o kadar güçlü ki TUTKU kelimesinin bir parçası olsa bile onunla gitmek zor… HAYATINIZI YAŞADIĞINIZI, görevinizi yaptığınızı ve kazansanız da kaybetseniz de kendinizi daha hafif ve olduğunuz kişiden memnun hissettiğiniz anlarda tutku kelimesini kullanın.”


Joseph Lasiri’nin unvanı ONE 157’de vuruldu

ONE 157’deki rakibi gibi Joseph Lasiri’nin de birçok unvanı var. Ancak, bu şampiyonlukların ONE unvanı kadar önemli olmadığını açıklıyor. Tim Wheaton ile yaptığı röportajda tekmelemekbelirtti:

“Artık sadece bu unvan için odaklandım… Benim için, [on] 20 Mayıs, eski başlıklarımı düşünmeden. Oraya ilk şampiyonluğummuş gibi gidiyorum.”

Lasiri ayrıca ONE 157’de Prajanchai’ye karşı atılan unvanın kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti:

“Dünya şampiyonluğuna odaklandım. Benim için her şey bu. Çünkü 17 yaşımdan beri Muay Thai çalıştırıyorum ve şimdi 30 yaşındayım… Her şey, dünya şampiyonluğu için bir fırsat… Şimdi bu rakibe karşı dünya şampiyonluğu benim için her şey.”

Joseph Lasiri hayatını spora adamıştır. 20 Mayıs’ta Prajanchai PK.Saenchai ile ONE Championship’in Muay Thai saman siklet şampiyonluğu için karşı karşıya geldiğinde bunu değerli kılmaya çalışacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-watch-joseph-lasiri-s-knockout-got-title-shot?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın