Jose Mourinho: Belki bir gün anlarım!

İtalya Serie A ekiplerinden Roma’da Teknik Direktör Jose Mourinho, alınan başarısız sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mourinho, takımın fena performansıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu durumda kendimi savunmam ve olanlarla ilgili hislerimi saklamam gerekiyor. Şayet bir gün bazı şeylerin neden olduğunu anlarım. Özü yıllardan beri gizli kalmış durumlar vardır. Bir gün anlayacağım.” dedi.

Ekip olarak hedeflerinin 4. sıra olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, “Matematiksel olarak imkansız ayla gelene kadar dördüncü sıranın hedefimiz olduğunu söylemeye devam edeceğim. Birkaç sezon önce Roma ligi altıncı ya da yedinci bitiriyordu.” biçiminde konuştu.

“TECRÜBELİ OYUNCULARIMIZI KAYBETTİK”

Takıma yeni katılan oyunculardan bahseden Portekizli teknik adam, “Yaz aylarında kulüp çaba sarf etti fakat uzun vadeli bir yapılanmadan çok hızlandırılmış bir aktarma faaliyetiydi bu. Roma’nın kadrosunun geçen yıldan daha kuvvetli olduğunu düşünmüyorum. Deneyimli oyuncularımızı kaybettik, gidenlerin yerine kadrolu oyuncular aldık. Birçoğu bu seviyedeki takım deneyiminden mahrum.” ifadelerini kullandı.

“BU SEZON ACI VERİCİ OLABİLİR”

Takımda işlerin iyi gitmediğini gösteren Mourinho, “Üç yıllık sözleşmem var. Bu sezon hem ruh hem de bedenen bizim için acı verici olabilir fakat kulübe katılmadan önce anlayamadıklarımı anlayışlı olmak benim için fazla manâlı.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum yapın