Jos Buttler ve Ben Stokes, İngiltere’nin ODI serisinde Hollanda’yı 3-0 yenmesinin ardından Eoin Morgan endişesini reddetti | Kriket Haberleri


İngiltere kaptanı Eoin Morgan, geçen yıl sopayla form için mücadele etti ve Hollanda’ya karşı oynadığı iki maçı kaçırdı; yedek ODI kaptanı Jos Buttler ve Test kaptanı Ben Stokes destek teklif ediyor

Son Güncelleme: 22/06/22 20:46pm


Amstelveen'deki üçüncü ODI maçında İngiltere'nin Hollanda'yı 3-0 mağlup ettiği maçta öne çıkan anlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Amstelveen’deki üçüncü ODI maçında İngiltere’nin Hollanda’yı 3-0 mağlup ettiği maçta öne çıkan anlar.

Amstelveen’deki üçüncü ODI maçında İngiltere’nin Hollanda’yı 3-0 mağlup ettiği maçta öne çıkan anlar.

Jos Buttler ve Ben Stokes, Eoin Morgan’ın İngiltere’deki geleceğiyle ilgili sorulara şaşırdıklarını ifade ettiler ve Test kaptanı Stokes, Morgan’ı “olağanüstü bir lider” olarak nitelendirdi.

Morgan, İngiltere’nin beyaz top servetinde devrim yarattı ve onları 2019’da ilk 50’den fazla Dünya Kupası tacına götürdü, ancak bir günlük uluslararası yarışmalarda yarım yüzyılı ve neredeyse bir yılda Yirmi20’leri yok.

Hollanda’ya karşı art arda iki ördek kaydetti ve geçen ay ilk kez yaşadığı bir yaralanma olan sıkı bir kasık nedeniyle 3-0 ODI temiz süpürme tamamlayan Çarşamba günkü sekiz küçük kapı zaferini kaçırdı.

Onun yokluğu ihtiyati olarak tanımlandı, ancak form ve kondisyon sorunları devam etse bile, Hollandalılara karşı son maçın kaptanı olan Buttler, Morgan’ın takımın desteğini elinde tuttuğunda ısrar etti.

64 teslimattan 86’sı yenilmez olan Buttler, İngiltere’nin sadece 30,1’lik bir galibiyette 245’lik bir zafer hedefini elden geçirmesine yardımcı olan Buttler, “Kamp içindeki pozisyonunun kesinlikle sorgulanması yok” dedi.

“Başardıklarını kelimelere dökemem. Herkes her zaman kaptanlığından bahseder ama 200’den fazla ODI’de İngiltere için ne kadar parlak bir topa vuran oyuncu olduğunu unutuyorsunuz – bu bir gecede ortadan kaybolmuyor. Takımdaki herkes onu destekliyor. “

Test kaptanı Ben Stokes, beyaz top muadili savunmasında daha da açık sözlüydü.

İngiltere’nin Headingley’de Yeni Zelanda’ya karşı üçüncü Testinin arifesinde Stokes, “Eh, sadece iki düşük puanı vardı, bu yüzden şu anda zor bir dönemden geçtiğini söyleyemem,” dedi.

Jason Roy, yüzyılının İngiltere'ye üçüncü ODI'de Hollanda'ya karşı zafer kazanmasına rehberlik ettikten sonra maçın adamı seçildi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jason Roy, yüzyılının İngiltere’ye üçüncü ODI’de Hollanda’ya karşı zafer kazanmasına rehberlik ettikten sonra maçın adamı seçildi.

Jason Roy, yüzyılının İngiltere’ye üçüncü ODI’de Hollanda’ya karşı zafer kazanmasına rehberlik ettikten sonra maçın adamı seçildi.

“Bence ona zor anlar yaşatan tek kişi basın ve bence oyuncular kendileri için bir sorun olmadığını gösterdi.

“İnsanların çok fazla sayı yapmasına izin verilmez ve o bizim kaptanımız olduğundan daha fazlası. O olağanüstü bir lider ve her zaman da öyle olacak, bu yüzden şu anda onunla olan hiçbir sorunum yok.”

Amsterdam’ın güneybatısındaki bir banliyö olan Amstelveen’deki bu dizinin bir başka alt konusu, 248 ile Phil Salt ile birlikte seri koşu listelerinde ortak birinci olan Buttler’ın formuydu.

Morgan’ın müsait olmadığı Salı akşamı İngiltere’nin başına geçeceğini öğrenen Buttler, serinin son maçında en iyi mücadelesini verdi.

Jos Buttler, İngiltere'nin ODI serisinin Hollanda'yı kazanmasının ardından derin oyuncu havuzunun oyunu İngiliz kriketinde ilerlettiğini söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jos Buttler, İngiltere’nin ODI serisinin Hollanda’yı kazanmasının ardından derin oyuncu havuzunun oyunu İngiliz kriketinde ilerlettiğini söyledi.

Jos Buttler, İngiltere’nin ODI serisinin Hollanda’yı kazanmasının ardından derin oyuncu havuzunun oyunu İngiliz kriketinde ilerlettiğini söyledi.

Bu yılki Hindistan Premier Ligi’nin en değerli oyuncusu, Cuma günkü rekor kıran açılış maçında 162 sayı atamadı, serideki çetelesini burada beş kez ipi temizleyerek 19 altıya çıkardı, denizcinin talihsiz ikilisinin ardından Van Meekeren’i tribünlere çekiçlemek de dahil fedai.

Buttler, hayatının formda olup olmadığı sorulduğunda, “Evet demek zorundayım” dedi. “IPL, kişisel olarak böyle bir turnuvaya sahip olmak için inanılmaz derecede özeldi, kendimi şaşırttım.

“Bence İngiltere’de beyaz top kriketinde bizim için önemli olan şey, belirli bir tarzda oynamaktan bahsetmek ve bunu en üst düzeye çıkarmaya çalışmalıyız. Elbette, bu şekilde oynamanın biraz risk unsuru var ama herkesten bunu istiyoruz.”

Buttler’ın şaşırtıcı formu, Stokes ve baş antrenör Brendon McCullum’un altında, ortalama 15.28 Down Under aldığı hayal kırıklığı yaratan bir Ashes serisinden sadece birkaç ay sonra Test dönüşü olasılığını yükseltiyor.

Buttler, “Bu konuda kimseyle konuşmadım” diye ekledi.

“Şu anda bulunduğum yerden çok memnunum. Bu, cevaplanması gereken bir soru olmayabilir.”

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki üçüncü LV= Sigorta Testini Headingley’den izleyin, Perşembe günü saat 10.00’dan itibaren Sky Sports Cricket ve Sky Sports Ana Etkinliğinde canlı olarak izleyin.




Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12638735/jos-buttler-ben-stokes-dismiss-eoin-morgan-form-concern-after-england-beat-netherlands-3-0-in-odi-series

Yorum yapın

SMM Panel