Jos Buttler: Kaptan Eoin Morgan, İngiltere yıldızının dünyanın en iyi beyaz top oyuncusu olduğunu söylüyor | Kriket Haberleri


“İzlemek inanılmaz ve asla bıkmayacağımız ya da hafife aldığımız bir şey değil”; Kaptan Eoin Morgan, İngiltere’nin ilk ODI-Hollanda maçında 498-4’lük dünya rekoru kırdığı 70 toptan 162no’luk inanılmaz vuruşunun ardından Jos Buttler’ı dünyanın en iyi beyaz kriket oyuncusu olarak selamladı.

Son Güncelleme: 17/06/22 20:00


Phil Salt, Dawid Malan ve Jos Buttler, İngiltere Hollanda'ya karşı ilk ODI'de 50'den fazla yeni bir rekor kırarken yüzlerce sayı attı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Phil Salt, Dawid Malan ve Jos Buttler, İngiltere Hollanda’ya karşı ilk ODI’de 50’den fazla yeni bir rekor kırarken yüzlerce sayı attı.

Phil Salt, Dawid Malan ve Jos Buttler, İngiltere Hollanda’ya karşı ilk ODI’de 50’den fazla yeni bir rekor kırarken yüzlerce sayı attı.

Eoin Morgan, İngiliz yıldızın Amstelveen’de kendi tarafını bir günlük uluslararası rekora itmek için çarpıcı bir yüzyılı geride bırakmasından sonra Jos Buttler’ın en iyi beyaz top kriket oyuncusu olduğuna inanıyor.

Buttler, ilk ODI’de Hollanda’yı 232 koşuyla yenerken, İngiltere’yi 498-4’e çıkarmak için yedi dörtlü ve 14 altılı olmak üzere 70 toptan 162’lik bir yenilmezlik yaptı.

Son zamanlarda Hindistan Premier Ligi’nde Rajasthan Royal için dört yüz dolar kazanan 31 yaşındaki küçük kaleci için son yüzyılların en sonuncusuydu ve Morgan şu anki formuyla dünya çapında lider olduğunu söylüyor.

  • ODI’de toplam dünya rekoru – 2018’de Avustralya’ya karşı kendi 481’ini geride bıraktı
  • İngiltere 26 altıya ulaştı – 2019’da Afganistan’a karşı vurdukları 25 sayıyı geçerek yeni bir rekor
  • Jos Buttler’ın 47 top yüzyılı, İngiltere için ODI kriketinde ikinci en hızlısıydı – kendi rekorundan bir top utangaç
  • Liam Livingstone 17 top elli, AB de Villiers’in 16 topluk ODI rekorunun bir top utangaçtı
  • ODI kriketinde İngiltere için en verimli sayı olan Philippe Boissevain tarafından 46. sırada Livingstone tarafından atılan 32 koşu
  • Buttler’ın 65 teslimattan 150’si – De Villiers’in 2015’te Güney Afrika için Batı Hint Adaları’na karşı 64 top çabasının ardından tarihteki en hızlı ikinci

İngiltere beyaz top kaptanı, “Jos, son bir veya iki yıldır olduğu gibi kendi dünyasında oynadı.” Dedi.

“İzlemek inanılmaz ve asla bıkmayacağımız ya da hafife aldığımız bir şey değil. Gerçekten harika bir kriket. Muhtemelen şu anda dünyanın en iyi beyaz top kriket oyuncusu olmasının nedeni bu.”

Buttler, İngiltere Hollanda'yı yenerken sadece 47 toptan 10. ODI'sine ulaştı

Buttler, İngiltere Hollanda’yı yenerken sadece 47 toptan 10. ODI’sine ulaştı

Buttler’a hayatının formunda olup olmadığı soruldu ve durumun böyle olabileceğini kabul etti.

“Kesinlikle öyle hissettiriyor” dedi. “IPL benim için daha iyi olamazdı. Kesinlikle onu sevdim ve size çok fazla güven veriyor.

“Buraya gelirken kendimi iyi hissediyordum. Gerçekten iyi bir kaleydi ve harika bir başlangıç ​​yaptık, bu yüzden bize gerçekten hücum etme hakkı verdi.

“Bu, koşulları çözmeye çalışmak, o gün neyin doğru hissettirdiğini görmekle ilgili. Altı vuruşumu son bir veya iki yılda sahip olduğumdan çok daha fazla desteklemeye çalışıyorum. Daha sakin durmaya ve vurmaya çalışıyorum. altılar Bugünün planı buydu.

İlk ODI maçında İngiltere'nin Hollanda'ya karşı rekor kıran 26 altısının tamamını izleyin

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İlk ODI maçında İngiltere’nin Hollanda’ya karşı rekor kıran 26 altısının tamamını izleyin

İlk ODI maçında İngiltere’nin Hollanda’ya karşı rekor kıran 26 altısının tamamını izleyin

“World T20 iyi gitti, Ashes zordu ve aslında Ashes’den sonra iki ay kriket yemedim. Bunun gerçekten ferahlatıcı olduğunu düşündüm, o zamandan gerçekten keyif aldım.

“IPL’ye çok fazla beklentiyle değil, çok fazla motivasyon ve tazelik ile geldim; bu, kriketinizden keyif almanın ve sıkı çalışma ve kendinizden gerçekten en iyi şekilde yararlanmanın enerji ve dürtüsüne sahip olmanın gerçekten anahtarıdır.”

Buttler, Phil Salt ve Dawid Malan’ın her ikisi de ilk ODI tonlarını çentikleyen vuruş sırası üç İngiltere centurion’undan biriydi ve ikincisi, Buttler’dan sonra Test, ODI ve T20I kriketinde üç sayıya ulaşan ikinci İngiltere erkek oyuncusu oldu.

Morgan, “Burada kıdemli adamların çoğunluğuna sahip olmak, çok fazla ODI kriket oynamamış adamların daha iyi entegrasyonuna yardımcı oldu” dedi. “David Malan ve Phil Salt’ın ODI kariyerlerinin başlarında büyük puanlar aldıklarını görmek harika.

Canlı Bir Günlük Uluslararası Kriket

19 Haziran 2022, 9:50

canlı

“Takımımızın derinliklerindeki açlığı görmek harika ve bence bizim için en gurur verici şey, kimsenin bu beyaz top takımında oynamayı hafife almamasıdır. Ama adamlar gelip bizim mantramızla oynadığında, Altı ya da yedi yıldır birlikte oynuyorlar, bu onlar için büyük bir kredi.

“Her zaman kolay değil ama Dawid ve Phil bugün başardı.”

İngiltere’nin yeni dünya rekorunu kırması ve 500 bariyerini aşması ihtimaline gelince, Morgan bunu hemen savuşturdu.

“Yapılması gereken çok zor iş var” diye ekledi. “Böyle günleri asla hafife almıyoruz. Bugün onu dürtme hakkını kazandık. Bu, Pazar günü veya gelecek Çarşamba buna karşı olacağımız anlamına gelmiyor, ancak inanılmaz derecede çalıştık. bugün gibi günleri kazanmak zor.”

Hollanda ve İngiltere arasındaki ikinci bir günlük uluslararası maçı Pazar günü saat 9.50’de Sky Sports Cricket’te izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12635858/jos-buttler-england-star-is-best-white-ball-player-in-the-world-says-captain-eoin-morgan

Yorum yapın

SMM Panel