Jonny Bairstow, Yeni Zelanda’ya karşı 55-6’lık çarpıcı İngiltere mücadelesine liderlik etmek için parlak bir yüzyıla giriyor | Kriket Haberleriİngiliz Jonny Bairstow, Yeni Zelanda'ya karşı yapılan üçüncü Testin ikinci gününde art arda ikinci yüzyılına girdi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiliz Jonny Bairstow, Yeni Zelanda’ya karşı yapılan üçüncü Testin ikinci gününde art arda ikinci yüzyılına girdi

İngiliz Jonny Bairstow, Yeni Zelanda’ya karşı yapılan üçüncü Testin ikinci gününde art arda ikinci yüzyılına girdi

Jonny Bairstow, Headingley’deki üçüncü Testin heyecan verici ikinci gününde Trent Boult’un en üst sırayı dağıtmasının ardından, İngiltere’de dikkate değer bir mücadeleye liderlik etmek için 10. Test maçı yüzyılına girdi.

Daryl Mitchell (109), turistlerin ilk vuruşlarında 329 sayı atmasına yardımcı olmak için serinin üçüncü yüzyılını tamamladıktan sonra, Boult topu çembere aldı ve Tim Southee, Joe Root’u ev sahibi takımdan ayrılmak için devirmeden önce İngiltere’nin ilk üçüne girdi 21- 4.

Bairstow (130 sayı) ve ilk defa yenilenen Jamie Overton (89no) arasındaki heyecan verici bir kontra atak ortaklığı Ben Stokes’un tarafını tekrar oyuna getirmeden önce Neil Wagner ilk maçında iki kez vurduğunda bu sayı 55-6 oldu.

  • Yeni Zelanda 329 – Mitchell (109), Blundell (56); Leach (5-100), Geniş (3-62)
  • İngiltere 264-6 – Bairstow (130no), J Overton (89no); Boult (3-73)

Ev sahibi takım kaptanlarının sözlerine kulak verdiği ve toplantıya katılan hiç kimsenin kendilerine kötü muamele yapıldığını iddia edememesini sağladığı için çift kesintisiz 209, İngiltere’nin şimdiye kadarki en yüksek yedinci küçük kale standı kurdu ve 264-6’da kapanışı 65 sayı geride bıraktı. en yüksek kalitede eğlenceden daha az bir şey.

Üçüncü gün, hızlı bowling oyuncusu Overton ile şimdiden çok şey vaat ediyor, sadece 11 asırdan az kaldı ve maçın sonucu hala kesin olarak dengede.

Jonny Bairstow, Headingley'de ikinci günde İngiltere'yi beladan çıkarmak için çarpıcı bir 10. Yüzyıl Testi yaptı

Jonny Bairstow, Headingley’de ikinci günde İngiltere’yi beladan çıkarmak için çarpıcı bir 10. Yüzyıl Testi yaptı

Mitchell, birçok Testte üç yüz yapar

Yeni Zelanda’nın koşularını ezdiğini gördüğü ilk günün ardından, ikinci gün Tom Blundell’in altıncı Test ellisini günün ilk bölümünü bitirmek için bir sınırla getirmesiyle daha olumlu bir yaklaşım getirdi.

Hem Mitchell hem de Blundell kendilerini İngiltere bowling oyuncularına empoze etmeye hevesli görünüyorlardı, ancak birincisi sabah seansına 11 top için soyunma odasına geri dönmeliydi.

Jonny Bairstow, Yeni Zelanda'ya karşı 55-6'lık çarpıcı İngiltere mücadelesine liderlik etmek için parlak bir yüzyıla giriyor | Kriket HaberleriJonny Bairstow, Yeni Zelanda'ya karşı 55-6'lık çarpıcı İngiltere mücadelesine liderlik etmek için parlak bir yüzyıla giriyor | Kriket Haberleri

İngiltere vs Yeni Zelanda

25 Haziran 2022, 10:15

canlı

Matthew Potts’tan tam bir teslimatta zorladı, ancak ilk kaymada kenar görünüşte Root’un eline geçti, Ben Foakes yakalamaya çalışmak için karşıya daldı ve sadece eski kaptanını geçmeyi başardı.

Birinci günde ödül olmadan iyi bowling oynayan Potts için daha fazla hayal kırıklığı oldu, ancak birkaç kez daha sonra küçük kapılarını aldı, Blundell (56) lbw verildi ve teknik bir sorun nedeniyle DRS geçici olarak kullanılamıyor, Kiwi sağ elini topun bacaktan aşağı kaydığı şüphesine rağmen inceleme yapamadı.

Bu, altıncı küçük kapı için 120 koşuluk bir standı sona erdirdi ve İngiltere’nin Mitchell ve Michael Bracewell’i bağlamayı başardığı bir oyun aşaması getirdi.

Bracewell, doğum günü çocuğu Stuart Broad’ı üçüncü kaymaya geçirdikten sonra bir hayat verildi, sadece Bairstow tek başına sağına giderken yakalamayı bıraktı, ancak İngiliz denizci sonunda adamını ikinci kaymada yakaladı.

Southee’nin gelişi, İngiltere kısa top taktiğine giderken Kiwi No 9 ile Broad’ı tribünlere koyarak koşu oranındaki tırmanışı gördü.

Daryl Mitchell, Leeds'te öğle yemeğinden önce dizide üç yüzyıl yaptı

Daryl Mitchell, Leeds’te öğle yemeğinden önce dizide üç yüzyıl yaptı

Mitchell de ısınmaya başlamıştı ve İngiltere’de bir seride üç yüz gol atan ilk Yeni Zelandalı olmak için beşe ihtiyacı vardı, oraya şık bir şekilde gitmeye karar verdi; pistte aşağı atlamak ve altı için Leach’i başının üzerine pompalamak.

Elli ortaklık sadece 38 baloda geldi ve öğle yemeği yaklaşırken Stokes sahayı açtı ve Mitchell’i, onu yüzyılına götüren şutu tekrarlaması için cesaretlendirdi. Sağ elini kullanan oyuncu yemi aldı ve temiz bir bağlantı kuramadığında, Stokes orta sahadan geri koşarken omzunun üzerinden yakalamayı yapmak için oradaydı.

Boult şaşırtıcı öğleden sonra seansında isyan çıkardı

Bu Leach’in üçüncü kalesiydi ve aradan hemen sonra dört ve beş geldi, önce Southee ve sonra Wagner büyük atışı aradı ve topacın kendi sahasında ilk beşlik Testini vermek için dışarı çıktı.

Bu, 95 koşunun kazanıldığı, sekiz kalenin düştüğü ve Boult’un swing bowlinginde büyüleyici bir ustalık sınıfı ürettiği şaşırtıcı bir öğleden sonra seansının sadece başlangıcıydı.

Ollie Pope, Trent Boult'un muhteşem büyüsü sırasında bir güzel tarafından okşandı

Ollie Pope, Trent Boult’un muhteşem büyüsü sırasında bir güzel tarafından okşandı

Alex Lees (4), Black Caps’in sol kolu, vuruş vuruşlarına neredeyse oynanamaz bir teslimatla beş topu geri getirmeden önce, Mitchell tarafından ilk kaymada yere indirilmişti; top, sol eli yenmek için geç saatlere kadar sallanmadan önce açı yaptı.

Boult kısa süre sonra yine iş başındaydı, bu kez topu Ollie Pope’un (5) sopası ile pedi arasında güzelce bükerek kapalı kütüğü söktü.

Zak Crawley, Root’u asla orada olmayan bir single için aradığında İngiltere için neredeyse daha da kötüleşti, ancak Kane Williamson’ın atışını kaçırdığı için herhangi bir rahatlama, Boult derhal tekrar bulduğu için kısa sürdü.

Crawley (6) gevşek bir sürüşe çekildi ve Boult’un eş değiştireni kapıdan kıvrılarak geçti ve orta kütüğe 17-3 çarptı.

Boult, İngiltere'yi 21-4 ve 55-6'da bataklıkta bırakmak için bir swing bowling ustalığı sınıfı üretti.

Boult, İngiltere’yi 21-4 ve 55-6’da bataklıkta bırakmak için bir swing bowling ustalığı sınıfı üretti.

Root yıllar boyunca İngiltere’yi pek çok çukurdan çıkarmak zorunda kaldı ama bu sefer onları bile kurtaramadı. Southee kırışıklığı biraz daha genişletti ve tüyü Blundell’e ulaştırmak için sadece küçük bir kısmını kesen bir horlama makinesinde dünyanın 1 Numaralı Test vurucu oyununu yaptı.

Wagner tarafından kısa kesilen Stokes kamera hücresi

Pek çok tarafın yeni rejimleri altında yeni top fırtınasını kazıp atmaya çalışacağı yerde, İngiltere onlardan biri değil.

Bunun yerine, Root’un görevden alınması ve içki molası arasındaki 3.1 fazlalıkta, Stokes ve Bairstow’un karşı çıktığı gibi 34 sayı attılar.

Bairstow, Boult’u iki kez gafil avladı, Stokes Southee’ye hücum etti ve onu altı sayı -İngiltere kaptanının Testlerdeki 100. maksimumu- yere indirdi ve kısa bir süre için, kalabalık ikilinin Trent Bridge hücumunun tekrarını hayal ediyordu.

Wagner, Stokes (13 topta 18) ikinci top için onu suçladığında ve tepeye vurmaya çalışırken, orta vuruşun ortasında kalan Williamson’a topu kırdığında, içeceklerden sonra bu iki topa ödeme yaptı.

Ben Stokes'un karşı koyma girişimi Neil Wagner tarafından kısa kesildi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ben Stokes’un karşı koyma girişimi Neil Wagner tarafından kısa kesildi

Ben Stokes’un karşı koyma girişimi Neil Wagner tarafından kısa kesildi

Üç top sonra ve Wagner, ilk iki Test için seçimi kaçırdıktan sonra serideki ilk bovlingini yaptı, bir başkası vardı. Ben Foakes bir inswinger tarafından diz üstü yere çakıldı ve inceleme boşuna geldi.

Vuruş neredeyse üçtü, bu sefer Overton’a karşı başka bir lbw haykırışıydı, ancak top takibi, bacağının dışına çıktığını gösterdi.

Wagner’in bir sonraki filminin sonunda bir incelemeye karşı çıktıklarında Yeni Zelanda’nın kafasında bu şüphe yoktu. Görünüşe göre bir hata, bu sefer Overton lbw olacaktı.

Bairstow, devamında tutunamayan Wagner’e topu geri itti ve İngiltere, daha fazla hasar vermeden çaya gitti.

Bairstow ve Overton, İngiltere’deki ahır fırtınasına öncülük ediyor

Koşullara yeniden alışmak için birkaç fazladan sonra, Bairstow ve Overton hızlanmaya başladı ve akşam seansında uzun büyüler için Yeni Zelanda koşu akışını durduramadı.

Yeni Zelanda bir incelemeyi daha kaybettikten sonra, Boult’un Overton’a teslimatında bacağının eksik olduğu görüldü, Bairstow 5.000 Test koşusunu geçmek için topu kapakların arasından geçirdi.

Bairstow, unutulmaz bir yüzyıla daha giderken 5.000 Test sürüşüne ulaştı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bairstow, unutulmaz bir yüzyıla daha giderken 5.000 Test sürüşüne ulaştı

Bairstow, unutulmaz bir yüzyıla daha giderken 5.000 Test sürüşüne ulaştı

Bu arada, bowling oynamak için kenara alınan Overton, elli ortaklığı gündeme getirmek için orta vuruşta topu delmeden önce kapaklardan bir dizi göz alıcı hamle yaparak kendini yetenekli bir vurucudan daha fazlası olduğunu gösteriyordu.

Bairstow’un kendisi kısa süre sonra yarım yüzyıla düştü ve Yeni Zelanda’nın daha önceki coşkusu ve tehdidi artık uzak bir hatıra ile, koşular gelmeye devam etti.

Overton, yüzyıllık tribünü güçlü bir altı, spinner olmayan Bracewell’in uzun süredir sopasıyla gündeme getirdi ve ardından Wagner’i dörtlü için kare önünde acımasız bir çekişle 68 toptan, yarım yüzyıla çıkardı.

Jamie Overton'un 50'li yaşlarındaki en iyi anlarını Test'te ilk yarım yüzyılını yaşarken izleyin

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jamie Overton’un 50’li yaşlarındaki en iyi anlarını Test’te ilk yarım yüzyılını yaşarken izleyin

Jamie Overton’un 50’li yaşlarındaki en iyi anlarını Test’te ilk yarım yüzyılını yaşarken izleyin

İngiltere’den bir tepki yoktu ve Bairstow, Nottingham’daki sansasyonel maç galibiyetinden yeni çıkmış, bir kez daha üç rakama hızla yaklaşıyordu.

Görkemli bir sürüş onu 97’ye götürdü ve bir tekli onu bir sonraki yarışın başlangıcı için grevde tuttu. Boult topu atmak için geri getirildi, kalabalık beklenti içindeydi ve Bairstow onları uzun süre bekletmedi, ilk topu dördün ortasından geçerek geri getirdi.

Kalabalık kükredi, Bairstow kükredi – Test kriketinde ilk kez arka arkaya yüzlerce kişi ve kutlama asırlardır bir taneydi, Yorkshire’lı, tam olarak hak edilmiş bir alkış olarak kendi sahasında sınırın dörtte üçünü koşarak geçti. devam etti.

Taraftarlar, oyunun kapanışında tekrar ayağa kalktı, yerel kahraman ve partnerini selamladı. Brendon McCullum ve Stokes’un şovmenleriyle kriket maçında bir Test maçından başka bir gün.

günün istatistikleri

  • Daryl Mitchell (482), İngiltere’ye karşı bir seride Yeni Zelanda’nın en skorer oyuncusu ve 1949’da Martin Donnelly’nin 462’sini geride bıraktı.
  • Mitchell, art arda üç Test maçında yüzyıllarca puan alan beşinci Yeni Zelandalı oyuncu.
  • Ben Stokes, kilometre taşına ulaşan üçüncü oyuncu olan 100. Test altısına ulaştı. Adam Gilchrist ile aynı seviyeye geliyor ve sadece Brendon McCullum (107) ondan daha fazla vuruyor.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki Headingley’deki üçüncü LV= Insurance Testinin üçüncü gününü, Sky Sports Cricket’te saat 10.15’te başlayacak ve Cumartesi günü saat 11’de başlayacak şekilde canlı olarak izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12639726/jonny-bairstow-hits-brilliant-century-to-lead-stunning-england-fightback-from-55-6-vs-new-zealand

SMM Panel PDF Kitap indir