John Lundstram: Şampiyonlar Ligi’nde Rangers ile Liverpool’u karşı karşıya getirmek ‘özel bir fırsat’ olacak | Futbol Haberleri


Rangers orta saha oyuncusu John Lundstram, Şampiyonlar Ligi’nde çocukluk kahramanları Liverpool’u oynamanın kendisi için özel bir fırsat olacağını söylüyor, ancak sadece Anfield’da Ibrox tarafını desteklemeye hazır aileye bilet veriyor.

28 yaşındaki oyuncu Liverpool’u destekleyerek büyüdü, ancak şehirdeki rakipleri Everton’a 15 yaşında imza attıktan sonra bağlılığını sessiz tutmak zorunda kaldı.

“Açıkçası Everton’da olduğum için saklamak zorunda kaldım” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri.

“Gerçekten bir Liverpool taraftarı olduğunu gösteremezsin ama kulüpten ayrıldığımda takımı desteklemeye başladım.

Destekleyerek büyüdüğüm kulübe kendi şehrime geri dönmek benim için özel bir durum ve oraya gidip iyi bir sonuç almak istiyorum.”

Lundstram, Salı gecesi Şampiyonlar Ligi A Grubu karşılaşması için bilet talepleriyle dolup taşıyor, ancak Jurgen Klopp’un takımına tezahürat yapmak isteyen herkese yardım etmeye istekli değil.

“Elbette bizim tarafımızda olacaklar, bizi desteklemiyorlarsa bilet almayacaklar” diye ekledi.

John Lundstram'ın vuruşu Rangers'ı Avrupa Ligi finaline taşıdı
Resim:
Lundstram’ın grevi Rangers’ı geçen sezonun Avrupa Ligi finaline gönderdi

Bilet almaya çalışan bir sürü mesaj ve insan aldım ama sadece belirli bir miktar alıyorum ve Liverpool’u destekleyen hiç kimse bizim sonumuz için bilet almıyor.

“Adil olmak gerekirse, tüm aile üyelerim kazanmamızı istiyor.

“Belki bazı arkadaşlarım hala Liverpool’un kazanmasını istiyor olabilir ama ailem beni ve Rangers’ı destekliyor.”

Lundstram, Rangers’ı Anfield’da bekleyen mücadele konusunda hiçbir yanılgı içinde değil, ancak ilk iki maçta aldıkları yenilgilerin ardından, maçtan bir şeyler almalarının hayati olduğuna inanıyor.

Rangers ilk iki A Grubu maçını kaybetti
Resim:
Rangers ilk iki A Grubu maçını kaybetti

“Muhtemelen dünyanın değilse de Avrupa’nın en iyi iki takımından biriler, bu yüzden bizim için zor bir görev olacak, ancak oraya bir sonuç alacağımıza inanarak gideceğiz” dedi.

“Anfield’a gitmek için sağlam bir temele sahip olmanız gerekiyor, ister arka dörtlü ister beşli olsun, gerçekten para üzerinde olmalıyız. Sonuç almak için hepimizin bireysel ve toplu olarak iyi performans göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Giovanni van Bronckhorst, Borussia Dortmund ve Red Star Belgrad gibi takımlara karşı alınan etkileyici zaferlerin ardından geçen sezon Rangers’ı Avrupa Ligi finaline taşıdı.

Lundstram, Avrupa futbolunu 2023’e kadar güvence altına alma şansına sahip olmak için bu formu yeniden keşfetmeleri gerektiğine inanıyor.

Liverpool'lu Joel Matip, Liverpool'un Anfield kentinde oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi maçında takımlarının ikinci golünü kaydetti.  Resim tarihi: 13 Eylül 2022 Salı.
Resim:
Liverpool, A Grubu’nda bir galibiyet ve bir mağlubiyetle ikinci sırada yer alıyor.

“Geçen sezonki deplasman maçlarımız, inşa etmek için iyi bir temele sahiptik” dedi.

“Açıkçası herkes Avrupa Ligi’ndeki yükselişi biliyor ve Şampiyonlar Ligi tamamen farklı bir seviye.

“Bu ayrı bir dünya, şimdi dünyanın en iyilerine karşı oynuyorsunuz.

“Eğer bu sağlam temeli doğru bir şekilde alabilir ve taviz vermemeye çalışabilirsek, bu bize denemek ve oyunu kazanmak için bir platform sağlayabilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12711016/john-lundstram-facing-liverpool-with-rangers-in-champions-league-will-be-special-occasion

SMM Panel PDF Kitap indir