John Deehan: Eski Aston Villa ve Norwich forvetinde bunama var | Futbol HaberleriJohn Deehan: Eski Aston Villa ve Norwich forvetinde bunama var | Futbol Haberleri

Eski Aston Villa, West Brom, Norwich ve Ipswich forvet oyuncusu John Deehan, son altı yıldır Alzheimer Hastalığı ile mücadele ediyor.

64 yaşındaki oyuncu, 1975 ve 1990 yılları arasında 400’e yakın üst düzey maça çıktı, ancak şimdi karısı Linda, ciddi hastalıklarla mücadelesini ortaya koydu.

Linda Deehan, kocası John’un hala futbol hakkında konuşmayı nasıl sevdiğini, ancak doğal olarak hafıza ile ilgili sorunları olduğunu açıkladı.

İçten bir açıklamada, Linda Deehan tüm ailenin dikkate alınmasını istedi.

Bir açıklamada, “Şimdi size birkaç yıldır kocam John Deehan, eski Aston Villa, WBA, Norwich City ve Ipswich Town santraforunun nörodejeneratif bir hastalıkla mücadele ettiğini bildirmek için doğru zaman gibi görünüyor” dedi.

“John’un danışmanı, Demans yani Alzheimer Hastalığı olduğu sonucuna vardı. John o sırada sadece 58 yaşındaydı.

“John’un iyi ve kötü günleri var. Olabildiğince iyi bir şekilde yaşamaya ve normal bir hayatın tadını çıkarmaya çalışıyor, ancak neredeyse her gün yeni bir meydan okumayla karşı karşıya kalıyoruz.

“Onunla bir maçta veya başka bir yerde karşılaşırsanız, lütfen onunla etkileşime geçmekten korkmayın.

“Lütfen John’un bir zamanlar yaptığı gibi konuşamayabileceğini anlayın, ancak yine de futbol hakkında konuşmayı ve gülmeyi seviyor.

“Kötü bir gün geçiriyorsa ve mücadele ediyorsa lütfen düşünceli olun. Bu hastalık hafızasında oyunlar oynuyor, bu yüzden doğru bir şekilde hatırlayamayabilir ve imza imzalamayı zor bulabilir.

İşler planladığımız gibi bitmese de hayatımızı elimizden geldiğince yaşamaya devam ediyoruz” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12579172/john-deehan-former-aston-villa-and-norwich-striker-has-dementia

Yorum yapın