“Joey Gallo bu oyundan sonra çok kızacak” “Vardiyayı şimdiden yasakla”


İç saha oyuncuları normalde dış sahada oynamazlar, ancak Baltimore Orioles iç saha oyuncusu Rougned Odor, bugün Texas Rangers’a karşı tam da bunu yaptı. Slugger Corey Seager dış sahaya bir zemin topu vurdu. Koku – sağ alanda ağır bir vardiya oynuyor – sağına koştu, topu yakaladı ve dışarı çıkmak için ilk kez attı.

“İlk başta onu yakaladım, ne oyun!” diye bağırdı Orioles yayın ekibi.

Seager’ın vuruşu, yer topundan daha çok bir çizgi sürüşüydü. Sadece bir kez sıçradı ve vardiya olmasaydı, tek olurdu. Bu oyunda ikinci kaleci olan Odor, Seager’ın solak bir vurucu olmasını hesaba katmak için geçişi kullanıyordu.

MLB komiseri Rob Manfred’e göre, gelecek sezondan itibaren vardiya yasaklanacak. Yeni kurallar, takımların ikinci kalenin her iki tarafında yalnızca iki iç saha oyuncusuna sahip olmalarını zorunlu kılacaktır. Koku aslında burada bu kurala uyuyordu. Bununla birlikte, ikinci kaleyi çalıştıran kısa stoperinin yardımı olmasaydı, Odor sığ sağ oynama lüksüne sahip olamazdı. Vardiyanın ustaca bir kullanımıydı.

MLB Twitter, oyuna hemen tepki gösterdi.

@MLB Vardiyayı zaten yasakla

@MLB Joey Gallo bu oyundan sonra çok kızacaktı.

Birkaç hafta önce, New York Yankees dış saha oyuncusu Joey Gallo, vardiyadan hoşlanmadığını dile getirdi. Vurucular için vurmayı çok daha zor hale getirdiğini iddia etti.

@MLB Jeter bu oyunu yapardı

Oyunu oynayan en iyi ikinci kalecilerden biri olan Derek Jeter, bu tür oyunlar yapmasıyla ünlüydü.

MLB Twitter, Baltimore Orioles’ın ikinci kalecisi Rougned Odor’un Texas Rangers slugger Corey Seager’ı atmak için etkileyici bir yakalama yapmasından sonra hayretler içinde kaldı

Baltimore Orioles iç saha oyuncusu Rougned Odor bu sezon sadece .206 vuruş yapıyor, ancak bu gece Texas Rangers'a karşı şık görünüyordu.
Baltimore Orioles iç saha oyuncusu Rougned Odor bu sezon sadece .206 vuruş yapıyor, ancak bu gece Texas Rangers’a karşı şık görünüyordu.

Değişimin çok fazla hit aldığını düşünürsek, savunma yerine hücumu tercih eden hayranlar arasında pek popüler değil.

Gelişmiş metrikler, değişikliğin takımların olası isabetlerinin %30’unu önlediğini gösteriyor.

2023 vardiya yasağı yürürlüğe girdikten sonra suçun hızla artmasını bekleyin.

@kolbyhill23 @MLB Menajerlerin kesinlikle topun vuracağı oyuncuları konumlandırmalarına izin verilmemelidir.

Baltimore Orioles, bu sezon beyzbolun en zorlu bölümünde kendi rekorunu kırdı. Bu sezon 38-44’lük durumdalar ve bu da onları geçen sezondan daha fazla maç kazanma konusunda hızlandırıyor.

@MLB Orioles 2027 Dünya serisi şampiyonları

Yazma sırasında, Orioles beşinci istekada Texas Rangers karşısında 2-1 önde.


Jodi Whisenhunt tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/news-joey-gallo-irate-play-ban-shift-already-mlb-twitter-sounds-orioles-infielder-rougned-odor-fields-texas-rangers-ground-ball-outfield?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir