Joe Rogan, Google’ın duyarlı AI oluşturduğuna dair raporları tartışırken huşu içinde


Joe Rogan’ın, bir Google mühendisinin bir yapay zeka programının olduğunu düşündüğü son olayla ilgili bazı soruları vardı. kendinin farkına varmak, ve onlara cevap vermesi için Netscape’in kurucusu Marc Andreessen’i podcast’ine getirdi.

Google mühendisi, Google’ın LaMDA AI ile yaptığı konuşmaları paylaştığı ve bunun hayata geçtiğini iddia ettiği için kovuldu. Bununla birlikte, Andreessen’e göre, AI sadece internetten kazınmış büyük bir konuşma veritabanını kullanarak cevap veriyordu. Dedi ki:

“Bilgisayar insanların söylediklerini dinliyor… Kod üzerinde çalışan herkes size onun canlı olmadığını söyleyecek. Bilinçli değil. Orijinal fikirlere sahip değil. Yaptığı şey, duymak istediğinizi düşündüğü şeyleri size çalmak, herkesin birbirine çevrimiçi olabileceğini söylediği her şeye dayanarak.”

Joe Rogan, bunun hala bir tür yaşam benzeri davranış olarak nitelendirilebileceğini öne sürdü ve şunları söyledi:

“Bütün bunlar çok garip ve kesinlikle hayatın sisi içindeyiz. Eğer hayat değilse, insanı insan yapan şeyin bu tuhaf sisi içinde. Nasıl iletişim kuracağını bilen akıllı düşünen bir insanı insan yapan şey gibi. Soruları yanıtlayıp cevaplayabiliyor mu? Bunu kültürel bağlam aracılığıyla, dil aracılığıyla ve bunu taklit edecek şekilde belirli bir şekilde iletişim kuran yeterli sayıda insanın etrafında olmak yoluyla yapıyor.”

Görünüşe göre Google’ın AI LaMDA’sı şu anda duyarlı, ancak hiç kimse sözlerinin çok şiirsel ve güzel olduğu gerçeğinden bahsetmiyor. Şahsen buna çok uyuyorum ✨

Andreessen yanıtladı:

“Turing testi, bir bilgisayar bir insanı bir insan olduğuna ikna edebildiğinde, o zaman yapay zekaya ulaşmış olacak. O zaman bir insan kadar akıllı olacak. Yani gerçekte olan şu ki, Turing Testi’nde birkaç yıldır insanları kandıran sohbet botları var. Bunu yapmanın en kolay yolu bir seks sohbet botu kullanmaktır.”

“Eğer bu şey insanları kandırmak için optimize edilmiş bir algoritmaysa, temel olarak, insanları bunun gerçek olduğuna ikna etmek için, bilinçli olmasa bile Turing testini ‘geçecek’. Yani farkındalığı yok, arzusu yok. Pişmanlığı yok, korkusu yok. Bilinçli bir varlık olmaktan çok canlı olmakla ilişkilendireceğimiz ayırt edici özelliklerin hiçbirine sahip değil.”

Joe Rogan ve Marc Andreessen’in aşağıdaki Google AI bot tartışmasını tartışmasını izleyin:

youtube kapağı

Marc Andreessen’in dediği gibi, insanların kendilerinin farkına varmalarından endişe duymadan önce bilgisayarların kat etmesi gereken uzun bir yol var. Bununla birlikte, Joe Rogan’ın insanlar ve bilgisayarlar birbirinden ayırt edilemediğinde işlerin nasıl kayganlaştığı konusunda da bir fikri var.


Joe Rogan, podcast’inde Donald Trump’ı neden reddettiğini açıklıyor

Joe Rogan Deneyimi çok çeşitli konukları vardı, ancak öne çıkmayacak bir kişi Donald Trump. Lex Freidman ile yaptığı röportajda Rogan şunları söyledi:

“Bu arada, hiçbir şekilde, biçimde veya biçimde bir Trump destekçisi değilim… [Trump] programımda bir kereden fazla – her seferinde hayır dedim. Ona yardım etmek istemiyorum. Ona yardım etmekle ilgilenmiyorum.”

Rogan, Alex Jones gibi geçmişteki konukların imajlarını “rehabilite etmek” için podcast’indeki spotlarını kullandığını ve Donald Trump’ın programında bunu yapmasına izin vermekle ilgilenmediğini açıklamaya devam etti.

Joe Rogan’ın aşağıdaki Lex Freidman’ın podcast’inde Donald Trump’ı tartışmasını izleyin:

youtube kapağı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-joe-rogan-awe-discussing-reports-google-creating-sentient-ai?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir