Jihin Radzuan, Stamp Fairtex’i eski rakipleriyle karşılaştırıyor


Stamp Fairtex, ONE’ın ilk iki sporlu dünya şampiyonu olabilir, ancak Jihin Radzuan hala bu heyecanı almıyor.

Prime Video 2: Xiong vs Lee III’te ABD primetime’da canlı yayınlanan ONE’daki kadınların atom siklet çarpışması öncesinde, ‘Shadow Cat’ Taylandlı süperstarın yeteneklerinden gerçekten etkilenmediğini iddia etti. Aslında, son iki rakibine hazırlanmanın daha zor olduğuna inanıyor.

Radzuan, 30 Eylül’de Singapur Kapalı Stadı’nda 1 numaralı atom sıklet kadın dövüşçüsü için hazırlıklarını tamamlarken ONE Championship’e konuştu.

24 yaşındaki Malezyalı şunları söyledi:

“Bu konuda gerçekten olumlu hissediyorum. Stamp’ın iyi bir rakip, sağlam bir dövüşçü olduğunu hissediyorum ama muhtemelen sahip olduğum dövüşçülerin en kötüsü. [faced recently] birkaç yasal savaşçıya karşı savaştıktan sonra [in Mei Yamaguchi and Itsuki Hirata]”

Radzuan, son üç dövüşünü kazandıktan sonra sıralamada yükseldi ve bölümün sıralamasında beşinci sırayı aldı. Ultimate MMA Academy’nin öne çıkan özelliği henüz bitmedi. 115 pound ile en iyi yarışmacı olarak Stamp’ın yerini almak istiyor.

Ne de olsa, eski bir Muay Thai ve kickboks dünya şampiyonunu yenmek, Radzuan’ın kadınların atom ağırlığı kraliçesi Angela Lee’ye bir şans vermesini garanti ederdi. Sonra tekrar, Stamp’i devirmek, söylemek yapmaktan çok daha kolay olacak.

ONE’ın sadece çarpıcı sahnesine hakim olduktan sonra, eski ONE Super Series yıldızı, karma dövüş sanatlarına yumuşak bir geçiş yaptı. İlk on MMA maçından sekizini kazandı ve son dövüşü ‘Durdurulamaz’a dünya şampiyonluğu kaybı oldu.

Üstün vuruş becerilerinin yanı sıra, Stamp, Asha Roka ve Ritu Phogat gibi zorlu rakiplere karşı boyun eğme zaferlerinin kanıtladığı gibi, sürekli gelişen bir yer oyunu da göstermiştir. Jihin Radzuan, Stamp’ın yeteneklerini gözden düşürebilir, ancak Taylandlı yıldızın çalışmaları aksini kanıtlıyor.


Jihin Radzuan, Stamp Fairtex ile baş başa kalabileceğini söylüyor

85 Muay Thai ve kickboks dövüşlerinin emektarı olan Stamp Fairtex, çarpıcı sanatlarda tartışmasız en başarılı kadın dövüşçülerden biridir. Rashi Shinde, Puja Tomar ve Sunisa Srisen’i KO/TKO aracılığıyla gönderirken, ayaklardaki hüneri MMA’ya sorunsuz bir şekilde tercüme edildi.

Ancak Jihin Radzuan, kendi stand-up oyununa inanıyor ve Stamp’ın vuruşunun kağıt üzerinde daha iyi olduğunu düşünüyor.

Jihin Radzuan ONE’a şunları söyledi:

“Bence bu korkulan Muay Thai ve Kickboks Dünya Şampiyonu olarak kendini satma şekli, herkesin vuruşunun çok iyi olduğunu düşünmesini sağlıyor. Tam orada değil, ama iyi. Vuruşu hakkında söyleyebileceğim tek şey hızlı olduğu. Elleri, tekmeleri ve dirsekleri çabucak üzerinize gelebilir.”

Ayrıca, Jihin Radzuan, Stamp’ın önceki rakiplerinin sahip olduğu aynı çarpıcı soyağacına sahip olmadığını savundu:

“Nasıl grev yapacağından emin olmayan kadınlara karşı işe yarayacak. Bana gelince, bununla nasıl başa çıkacağımı biliyorum.”


John Cunningham tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-jihin-radzuan-compares-stamp-fairtex-past-opponents?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir