Jessica Korda, Sotogrande’deki Aramco Takım Serisinde altı adım önde; Takım Korda takım unvanını kazandı | Golf Haberleri


Korda Takımı takım etkinliğinde tek vuruşta bir zafer elde ederken, Korda 61 ve 68’lik raundları kartla takip eden paketin 15 altı ve altısı önüne geçti; Final raundunu Cumartesi günü saat 13:00’ten itibaren Sky Sports Arena ve Sky Sports Golf YouTube kanalında canlı izleyin

Son Güncelleme: 19.08.22 21:06

Jessica Korda, İspanya'daki 61 ve 68'lik turların ardından 15'e yükseldi.

Jessica Korda, İspanya’daki 61 ve 68’lik turların ardından 15’e yükseldi.

Jessica Korda, Sotogrande’deki Aramco Team Series etkinliğinin son raundunda altı vuruşluk bir liderliğe sahip olacak.

Bayanlar Avrupa Turu’nda 61’lik bir açılışla en düşük skoru egale eden Korda, ikinci turda 68’lik bir galibiyet ekleyerek 15’e ulaştı ve bu da takımının 36 delikli takım etkinliğini bir şutla kazanmasına yardımcı oldu.

Arka dokuzdan başlayarak Korda, sonraki iki deliği üzerinde arka arkaya öcülerle haftanın ilk düşen atışlarını taramadan önce 13. ve 15. sıradaki kuşlarla gece liderliğini uzattı.

İkinci raunddan beş delikli bir aralıktaki dört kuş, Korda’nın kulüp binası hedefini belirlemesine yardımcı oldu, Roussin ikinci turda 68’e giderken altı kuşu iki umacı ile karıştırdıktan sonra ikinci sırada.

Jessica Korda Takımı (LR: Jessica Korda, Tereza Melecka, Noora Komulainen, Malcolm Borwick)

Jessica Korda Takımı (LR: Jessica Korda, Tereza Melecka, Noora Komulainen, Malcolm Borwick)

Korda, takım yarışmasını kazanmakla ilgili olarak, “Bence orada gerçekten iyi bir hava yakaladık,” dedi. “Mümkün olduğunca hafif tutmaya çalıştık. Bugün çok daha zordu. Rüzgar kesinlikle esiyordu, bu yüzden biraz zordu ama herkes oynadı ve katkıda bulundu.”

Korda’nın küçük kız kardeşi Nelly, 67’lik açılışına 69 puan ekleyerek üçüncü sırada yedinci sırada yer alırken, İspanyol Ana Peláez Trivino ikinci günde La Reserva’da 69’luk bir şut atarak yedi altı puanla dördüncü sırada yer alıyor.

Canlı Bayanlar Avrupa Turu Golf

20 Ağustos 2022, 13:00

canlı

Korda, “Gerçekten iyi vurdum” dedi. “Maalesef, vuruşlarımda bir sürü dudak büktüm ve yakın çağrılarım oldu, ama bu golf. Bazen – çoğu zaman içeri girmezler – bu yüzden üçlük ile mutluyum. iffy ön dokuz.”

İsveçli Linn Grant, arka arkaya ikinci bir 69’un ardından Belçikalı Manon De Roey ile beşinci sırayı paylaşırken, İngiliz Alice Hewson İngilizlerin ilgisini çekiyor ve 15. sıradaki payla son güne gidiyor.

Sotogrande’deki Aramco Team Series etkinliğini kim kazanacak? Final raundunu Cumartesi günü saat 13:00’ten itibaren Sky Sports Arena’da ve – ücretsiz olarak – Sky Sports Golf YouTube kanalında izleyin!
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12676912/jessica-korda-moves-six-ahead-at-the-aramco-team-series-in-sotogrande-team-korda-wins-team-title

SMM Panel PDF Kitap indir