Jerome Felipe kimdir? Eski NYPD polisi ABD Capitol dışında mühimmatla tutuklandı


Cuma sabahı, başkent polisi, Capitol binasının dışında sahte bir rozet, vücut zırhı, bir BB silahı ve yüksek kapasiteli mühimmatla bulunduğu iddia edilen 53 yaşındaki eski New York polis memuru Jerome Felipe’yi tutukladı.

Göre Detroit Haberleri, yetkililer Capitol binasının dışında Felipe’ye yaklaştıklarında, eski memur onlara “INTERPOL Departmanı” yazan sahte rozeti verdi. Felipe, ajansta bir suç dedektifi olduğunu iddia etti.

Felipe, yüksek kapasiteli dergi ve ruhsatsız mühimmat bulundurmaktan gözaltına alındı. Müfettişler, Felipe’nin Capitol binasının dışına park etme motivasyonlarını henüz belirlemedi.

LinkedIn’e göre Felipe, 2018’den beri kendi federal kaçak kurtarma işini yürütüyor.


Jerome Felipe hakkında bilmeniz gereken her şey

Michigan, Flint’te ikamet eden Jerome Felipe, 2003-2018 yılları arasında New York Şehri Polis Departmanında 15 yıl görev yaptı. NBC’ye göre, Felipe sakatlıktan emekli oldu. NYPD’deki kariyeri, sadece bir memur olmasına rağmen, bildirildiğine göre kendisini bir dedektif olarak yanlış tanıtması gerçeğiyle gölgelendi.

CNBC, bu iddialar nedeniyle Jerome Felipe’ye diğer birçok memurla aynı “iyi adam” mektubunun verilmediğini bildirdi. Belge, emekli polislerin silah taşımasına yasal olarak izin veriyor. Hatta Felipe’nin NYPD kartında “Ateşli silah yok” yazdığı ortaya çıktı.

Federal bir kaçak kurtarma işi olan Zabal Inc’in şu anki CEO’su olan Jerome Felipe, telefon dinleme, soğuk davalar, gözetleme, soruşturmalar ve kayıp insanları bulma konusunda uzmanlaştığını iddia ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Deniz Piyadeleri için işe alım görevlisi olarak 32 yıllık deneyime sahip olduğunu iddia ediyor.

Göre İnsanlar Haberler, Cuma günü, Felipe’nin 2017 Dodge Challenge’ında Michigan’dan seyahat ettiği ve aracı Capitol’ün batı tarafındaki Peace Circle’ın yanına saat 5 civarında park ettiği iddia edildi.

Felipe, Capitol Polis memurları tarafından karşı karşıya kaldıktan sonra, onlara yüzü Interpol ID’sini sundu. Polis şüphelenince, Felipe aracının aranmasına izin verdi ve bu aramada 2 balistik veteriner, bir BB silahı, bir dizi yüksek kapasiteli şarjör ve çeşitli mühimmat ortaya çıktı. Üzerinde gerçek silahlar yoktu.

Adam Flint, Michigan’dan 53 yaşındaki Jerome Felipe.Hmmm, bu o mu?

Capitol Polisinden yapılan açıklamaya göre, davayı araştırmak için hala NYPD ile çalışıyorlar. Açıklama şöyleydi:

“(biz) hala Felipe’nin başkentin dışına park etme nedenini belirlemek için çalışıyoruz.”

New York Şehri Polis departmanından bir sözcü, Capitol Polis soruşturmasıyla işbirliği yaptıklarını söyleyerek, dava hakkında People News’a konuştu.

Capitol Polisi, Cuma günü ABD Capitol’ün dışında sahte kimlik, BB silahı, vücut zırhı, yüksek kapasiteli dergiler ve diğer mühimmat taşıyan Flint, Michigan’da ikamet eden ve emekli New York polis memuru Jerome Felipe’yi tutukladı. BB silahı mı? Tüm o cephane ve saldırı silahı yok mu?

Tutuklama, geçen yıl ABD Başkenti’nde, Trump destekçilerinin seçim sonuçlarını protesto etmek için bir ayaklanmayı kışkırttığı ve binaya saldırdığı huzursuzluğun ardından geldi. People News’e göre, birkaç eski ve aktif görevli, ayaklanmadaki rolleri nedeniyle tutuklandı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/news-who-jerome-felipe-former-nypd-cop-arrested-ammunition-outside-u-s-capitol?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel