Jeopardy’yi kim kazandı! Bu gece? 14 Haziran 2022, Salı


Tehlike! Sezon 38, 14 Haziran 2022 Salı günü iki yeni katılımcı ve geri dönen bir şampiyonun yer aldığı yeni bir bölüm yayınladı.

Mayim Bialik’in ev sahipliğinde düzenlenen yarışma programında Eric Ahasic, geçen hafta 16 günün kazananı Ryan Long’u tahttan indirdi. Minnesota, Minneapolis’ten meteorolog, galibiyet serisini altı gün boyunca korumayı başardı ve bu akşamki bölümden önce 160.601$ kazandı.

Galibiyet serisine daha önce değinerek şunları söyledi:

“Bence bu şova gelen herkes, bir tane kazanabileceğinizi umarsınız. [game]. O zaman, bir kazanabilirsem, iki tane kazanabilirim. İki tane kazanabilirsem, üç tane kazanabilirim ve mümkün olduğunca uzun süre dalgayı sürmeye devam edebilirim.”

Bu geceki bölümde Ahasic, Lutherville, MD’deki Towson Üniversitesi’nde fahri profesör olan Barry Margulies ve Berkeley, CA’dan bir avukat olan Megan Wachspress’e karşıydı.


bugünün Tehlike! kazanan, Megan Wachspress

Yeni telefon, kim dis? Gizli Servis mi? Yüksek sesle gülmek. Oh bekle, şaka yapmıyorsun.

Eric Ahasic’in şansı, 14 Haziran 2022 bölümünde Megan Wachspress’in onu sadece 2 $ ile yenmesiyle tükendi. Bakalım işler nasıl Megan’ın lehine gitmiş.

İlk turun kategorileri 1800’lerin Başları, Masalların Ahlakı, Zeki Bulmaca İpuçları, Sun Up, Well It’s 5 for the Money ve 3’ü Gösteri içindi. Eric Ahasic güne ilk raundu kazanarak şampiyon olarak başladı ve 5.000$ kazandı. Barry Margulies 4.600 dolar kazandı ve Megan sadece 1.800 dolar kazandı.

Çifte Tehlike! turun kategorileri Britanya Adaları Adaları, Kafiye Ortakları, Memeliler, İletişim, Masumiyet ve Deneyim Şarkıları, 3 Harf ve Ortadaki E idi. Üç yarışmacı, ikinci turda Eric’in 18.600$’ı, Megan’ın 10.000$’ı ve Barry’nin 9.000$’ı kazandığı yakın bir maç oynadı. Megan’a toplam puanında iyi bir sıçrama sağlayan, son 12 ipucundaki altı ipucuydu.

Son Tehlike! tur, doğru cevabı veremediği için Eric için oyunu değiştirdi. 1.401$ bahse girdi ve bahsi kaybetti, böylece toplamı 17.199$ oldu. Barry de yanlış cevap verdi ve 8.000 dolar kaybetti ve eve götürmesi için ona sadece 1.000 dolar kaldı. Sadece Megan doğru cevap verdi ve 7,201$’a bahse girdi, böylece toplamı 17,201$’a çıktı.

Böylece Megan Wachspress kazandı Tehlike! bugün.

Megan Wachspress: Bu gecenin kazananı (Megan Wachspress/LinkedIN, Twitter üzerinden görüntü)
Megan Wachspress: Bu gecenin galibi (Megan Wachspress/LinkedIN, Twitter üzerinden görüntü)

Son Tehlike! sonuç bugün

14 Haziran 2022 Salı bölüm final raundunun kategorisi “1972” idi ve ipucu şuydu:

“Haziran’da, ‘Hiçbir ilgileri olmadığını söyleyecek kadar onlara yalan söyleme, sadece bunun bir…hatalar komedisi olduğunu söyle’ dedi.

İpucuna doğru yanıt “Richard Nixon” idi.

1972’de “Watergate” olayı Amerikan bürokrasisindeki en büyük tarihi skandallardan biri olarak ortaya çıktı ve Richard Nixon’ın düşüşüne yol açtı. Daha sonra olayla ilgili olarak şunları söyledi:

“İçeri girdiğinizde … deyin ki, ‘Bak sorun şu ki, bu bütün Domuzlar Körfezi olayını açacak ve Başkan sadece, uh, ayrıntılara girmeden – yapma, yapma Onlara karışma yok demeyecek kadar yalan söylemeyin, sadece bunun bir hatalar komedisi olduğunu söyleyin…”

Nihai sonuçlara bir göz atın:

Megan Wachspress: 10.000 $ + 7.201 $ = 17.201 $ (Richard Nixon kimdir?) (1 günlük toplam: 17.201 $)

Eric Ahasic: 18.600 $ – 1.401 $ = 17.199 $ (John Dean kimdir?)

Barry Margulies: 9.000$ – 8.000$ = 1.000$ (Haldeman kimdir?)

Görünüşe göre, bugün yarışmayı kapsamlı bir şekilde kazandığı için sadece Megan Wachspress ünlü alıntıya aşinaydı. Eric Ahasic’in 6 günlük galibiyet serisini sonlandıran şampiyon oldu. Nihai miktarları arasındaki farkın sadece 2 $ olduğu düşünüldüğünde, bunun son derece yakın bir bitiş olduğu söylenebilir.

Oyun başına ortalama 24 doğru yanıt. 15 Günlük Çiftlerden 13’ü bulundu. 5 kaçak oyundan 4’ü. Bunlar sadece iyi istatistikler değil – potansiyel olarak süper şampiyonlar. https://t.co/P6WVUrVRrg

Ahasic bugün galibiyet serisini kaybederken, Ryan Long (16 galibiyet) ve Mattea Roach (23 galibiyet) gibi geçmiş şampiyonlarla mücadele etmek için Şampiyonlar Turnuvası için geri dönecek.

Bu arada Megan, 15 Haziran 2022 Çarşamba günü yayınlanacak olan bir sonraki bölüm için geri dönecek.


Mohini Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/who-won-jeopardy-tonight-june-14-2022-tuesday?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir