Jeopardy’yi kim kazandı! Bu gece? 13 Haziran 2022, Pazartesi


son bölümü Tehlike!, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü yayınlanan dizide iki yeni yarışmacı ve geri dönen bir şampiyon yer aldı.

Seri, 1964’te (1975’e kadar) yayınlanan orijinal baskısı ile on yıllardır yayınlanıyor. Yaratıcılar Merv ve Julann Griffin’di. Program 1984’te geri döndü ve şu anda 38. sezonunda.

Daytime Emmy ödüllü şovun resmi özeti şöyle:

“Geri dönen bir şampiyon ve iki yarışmacı, çok çeşitli akademik ve popüler kategorilerde sesli uyarı becerilerini ve bilgilerini test ediyor.”

Mayim Bialik’in ev sahipliğinde bu geceki yarışma programı, Minneapolis, Minnesota’dan bir meteorolog olan beş günlük kazanan Eric Ahasic’i karşıladı. Toplam kazancı 133.801 dolardı. Ohio, Toledo’dan bir öğrenci olan Mazin Ömer ve New York’tan bir bankacılık direktörü Lisa Hernson’a karşı çıktı.


bugünün Tehlike! kazanan Eric Ahasiç

Oyun başına ortalama 24 doğru yanıt. 15 Günlük Çiftlerden 13’ü bulundu. 5 kaçak oyundan 4’ü. Bunlar sadece iyi istatistikler değil – potansiyel olarak süper şampiyonlar.

Son bölümün sınavı yoğun geçti ancak Eric Ahasic bu sefer de hayranlarını şaşırttı. Altıncı gün galibiyetini 13 Haziran 2022’de almayı başardı.

İlk turun kategorileri şunlardı: Macaristan, Kitap Adı Referansları, Şövalyeden Sonra Şövalye, Tarih Öncesi, Mesajlaşma, Bir İki.

Mazin, ilk turda Eric ile rekabet edebilmek için elinden geleni yaptı. Ancak, ilk Günlük Çifte ve birkaç ipucuna yanlış cevap verdikten sonra şampiyonun oyunuyla eşleşemedi. Lisa, rekabete ayak uydurmak için mücadele ederken, Eric birden fazla doğru yanıtla oyunu yönetiyordu. Sonunda Mazin 2.800 dolar kazandı, Lisa -200 dolar kazandı ve Eric 6.800 dolar kazandı.

Double Jeopardy raundunun kategorileri şunlardır: ABD Tarihi, Astronomi, İncil Kadınları, Finans Biraderleri, Rock Belgeleri, Çok Gizli Kodumuzu Deşifre Edin Bölüm II.

Bu turda Mazin iyi oynadı ve puanını 9.200$’a çıkardı, Lisa ise eksiyi ve 200$’ı çıkarmayı başardı. Eric ise Daily Double ipuçlarına doğru yanıt vererek büyük kazanç elde etti. Toplamı 29.400 dolardı.

Final Jeopardy, sadece bir yarışmacı tarafından doğru cevaplandı – Lisa. Kazanan miktarın tamamını bahse yatırdı ve neyse ki doğru yanıtı verdi. Toplamı daha sonra 400 dolara kadar çıktı.

Mazin ve Eric yanlış cevaplar verdiler ve sırasıyla 8.799$ ve 2.600$ bahis oynadılar. Mazin’in toplam puanı 401 dolara düşerken, Eric’in nihai kazancı 26.800 dolardı.

Böylece Eric Ahasic kazandı. tehlike bugün.

Eric Ahasic: Bu gecenin kazananı (Resim ile Jeopardy)
Eric Ahasic: Bu gecenin galibi (Resim ile Jeopardy)

Son Tehlike! sonuç bugün

13 Haziran 2022 bölümünün son turunun kategorisi “TV Efsaneleri” idi ve ipucu şöyleydi:

“Buster Keaton onu alanında en iyilerden biri olarak görüyordu ve aslında onun ilk akıl hocalarından biriydi.”

İpucuna doğru yanıt “Lucille Ball” idi.

Lisa Hernson doğru cevabı verdi. Mazin Omer, Mary Tyler Moore’u yazarken, Eric Ahasic Ginger Rogers’ı tahmin etti.

Bu gecenin sonuçlarına bir bakalım:

Eric Ahasic: 29.400$ – 2.600$ = 26.800$ (Ginger Rogers kimdir?) (6 günlük toplam: 160.601$)

Mazin Ömer: 9.200 $ – 8.799 $ = 401 $ (Mary Tyler Moore kimdir?)

Lisa Hernson: 200 $ + 200 $ = 400 $ (Kim Lucille Ball?)

Eric ilk olarak 6 Haziran 2022’de Ryan Long’un 16 günlük galibiyet serisini bitirdiğinde kazandı. Raporlara göre meteorolog 15 yıldır gösteriye girmeye çalışıyor.

Eric, çekimlere ilk başladığında yaşadığı gergin duygulara değinerek şunları söyledi:

“Çok stresli bir ortam, ancak deneyimin en iyi yanı, personelin yaptıkları işte çok iyi olmasıydı. Katılan herkes – yarışmacı koordinatörleri, kameramanlar, ev sahibi – ortalığı sakinleştirmeye yardımcı oluyor, böylece eğlenebiliriz. Bununla birlikte.”

Geçen hafta, 32 yaşındaki Şampiyonlar Turnuvası’na katılmaya hak kazandı. geri dönecek Tehlike! Bir sonraki maç için 14 Haziran 2022 Salı günü.


Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/who-won-jeopardy-tonight-june-13-2022-monday?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir