Jeff Saturday: Indianapolis Colts geçici baş antrenörü, işe alınmasıyla ilgili tartışmalara rağmen takımı kazanmaya devam edebilir mi? | NFL Haberleri


Eski Indianapolis Colts oyuncusu Jeff Saturday'in geçici baş antrenör olarak işe alınması tartışmalı.

Eski Indianapolis Colts oyuncusu Jeff Saturday’in geçici baş antrenör olarak işe alınması tartışmalı.

Jeff Saturday, NFL koçluk kariyerine geçen hafta sonu galibiyetle başladı, ancak Indianapolis Colts’a geçici olarak atanması, şüphesiz fikirleri ikiye ayırdı.

Cumartesi, Colts’a 13 yıl boyunca bir oyuncu olarak ayrıcalıklı bir şekilde hizmet etti – 2006 sezonunda Super Bowl galibiyetlerinin hücum yan hakemi – ancak 2012’de ligden emekli olduğundan beri, konuşulacak tek koçluk deneyimi lise düzeyindeydi.

Canlı NFL

20 Kasım 2022, 18:00

canlı

NBC’de Mike Florio, “Bu, gerçekten zaman harcayan, kıçlarını yırtan insanlara bir hakaret” dedi. Profesyonel Futbol Sohbeti (Sky Sports NFL, hafta içi, 18:00) bu hafta.

“On yıldan fazla bir süre önce takım için oynayan bir adamın birdenbire ortaya çıkıp baş antrenör olabileceği fikri, bunun meslek için adil olduğunu düşünmüyorum.”

Ve işte tam da bu Cumartesi randevusu, mavinin ortasında, kovulan Frank Reich’tan sezon sonuna kadar görevi devralacağı açıklandığında geldi.

Indianapolis Colts'un sahibi Jim Irsay, Jeff Saturday'in geçici baş antrenör olarak işe alınmasını savundu.

Indianapolis Colts’un sahibi Jim Irsay, Jeff Saturday’in geçici baş antrenör olarak işe alınmasını savundu.

Cumartesi daha önce Colts için ücretli bir danışman olmuştu ve 2019’da takımın hücum hattı koçu olarak görevi geri çevirmişti. Önceki tek koçluk deneyimi, Georgia’daki Hebron Christian Academy’de iki sezon asistan olarak lise futbolundaydı. , 2017-2019 arasında baş antrenör olarak görevi devralmadan önce – okul başına 21-16’lık bir rekor kazandı.

Cumartesi gazetecilere verdiği demeçte, “Şok olmak yetersiz kalır,” dedi ve ekledi: “Kendimi tamamen yetenekli hissediyorum.”

“Sohbeti yaptık ve hızla tırmandı. 12 saatlik bir kasırgaydı.”

Colts’un sahibi Irsay, Cumartesi günkü koçluk deneyimi eksikliğinin randevudaki olumlu yönlerden biri olduğunu belirtti.

Irsay bir basın toplantısında, “NFL deneyimi olmadığı için memnunum,” dedi. “Bu ligdeki korkuyu öğrenmemiş olmasına sevindim, çünkü bu tüm koçlarımız için zor. Korkuyorlar. Analitiklere gidiyorlar ve işler zorlaşıyor.”

“Bütün bunlara sahip değil. O korkuya sahip değil. Ve başka aday da yoktu. Müsait olduğu için şanslıydık.”

NFL sezonunun 10. Haftasından Las Vegas Raiders'ta Indianapolis Colts'un öne çıkanları

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

NFL sezonunun 10. Haftasından Las Vegas Raiders’ta Indianapolis Colts’un öne çıkanları

NFL sezonunun 10. Haftasından Las Vegas Raiders’ta Indianapolis Colts’un öne çıkanları

Irsay, Cumartesi günü Colts’u geçen hafta sonu Las Vegas Raiders karşısında 25-20’lik etkileyici bir deplasman galibiyetine götürdükten sonra haklı çıkmanın bir yolunu hissedecek, tabii eğer Twitter beslemesi dikkate alınacak bir şeyse.

Pazartesi günü Irsay şunları yazdı: “Siz eleştirmenler… NFL’de hepimizi kaybettiğimiz için eleştiriyorsunuz… Kazanmak için hamleler yaptığımızda… çok dürüst davranıyorsunuz! “Kimi beceriyorsun..”. Sadece Kazan, Bebeğim!!” Irsay Pazartesi öğleden sonra tweet attı.”

Las Vegas Raiders oyun kurucusu Derek Carr, tarafının Indianapolis Colts'a az farkla kaybetmesinden sonra duygusaldı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Las Vegas Raiders oyun kurucusu Derek Carr, tarafının Indianapolis Colts’a az farkla kaybetmesinden sonra duygusaldı

Las Vegas Raiders oyun kurucusu Derek Carr, tarafının Indianapolis Colts’a az farkla kaybetmesinden sonra duygusaldı

Ancak eleştiri, insanların Cumartesi gününün soyunma odasını yönetme yeteneğine itiraz etmesinden kaynaklanmadı. Oynadığı günlerde bunu fazlasıyla kanıtladı. Kimlik bilgilerinde eksik olan şeyleri, kesinlikle deneyim ve liderlikle telafi ediyor.

Sorun, Florio’nun ima ettiği gibi, bu role yükselme hızı ve sonuç olarak baypas ettiği insanlar.

Florio, “Yetenekli insanların, işi hak etmeyen insanlara teslim edilecekse, ‘neden zahmet edeyim’ demesine neden olabilir,” diye ekledi Florio.

“Bence bu gerçek bir nokta; bu herhangi bir endüstride, herhangi bir meslekte geçerli olabilir.”

Bir de dikkate alınması gereken Rooney Kuralı var. Ara randevular, NFL takımlarının baş antrenörlük pozisyonları için en az iki azınlık adayıyla röportaj yapmasını gerektiren kurala tabi değildir, ancak Cumartesi günü bu sezon galibiyetleri toplamaya devam ederse, sezon dışında yapılan bu tür röportajlar ile ilgili endişeler vardır. kalıcı pozisyona ilişkin bir ‘sahte’ olabilir.

NFL’de bu önemli bir sorun, bu sezon takımları yöneten sadece üç Siyah baş antrenör var – Todd Bowles (Tampa Bay Buccaneers), Lovie Smith (Houston Texans) ve Mike Tomlin (Pittsburgh Steelers) – tanıtıldığında aynı sayı 2003’te Rooney Rule ve eski Miami Dolphins koçu Brian Flores’in bu yılın başlarında NFL ve üç takımı aleyhine açtığı davanın ardından.

Eski Miami Dolphins koçu Brian Flores, NFL'ye ve üç takıma ırkçı işe alma uygulamaları iddiasıyla dava açtı.

Eski Miami Dolphins koçu Brian Flores, NFL’ye ve üç takıma ırkçı işe alma uygulamaları iddiasıyla dava açtı.

Flores’in davası ligi ve Dolphins, Denver Broncos ve New York Giants’ı ırkçı işe alma uygulamalarıyla suçluyor ve ayrıca geçmişte tamamen Rooney Kuralı düzenlemelerine uymak için düzenlenen “sahte” röportajlara maruz kaldığını iddia ediyor.

NFL’de “fırsat eşitliğine kendini adamış” bir kuruluş olan Fritz Pollard Alliance, Colts’un Cumartesi günü geçici olarak işe alınmasıyla ilgili “NFL ile bir soruşturma başlattığını” belirten bir bildiri yayınladı.

Bu arada Irsay, kiralama hakkında şunları söyledi: “Sezon sonunda, kalıcı baş antrenörün tam bir inceleme süreci olacak, bunun için bir görüşme sürecimiz olacak ve oradan gideceğiz. Bu sekiz maç ve umarım daha fazlası için. .”

Daha sonra bir muhabirin sorusuna “Sorun ya da algı yok, sadece bazılarınız bunu sorun ya da algı haline getiriyor” diyerek yanıtladı.

Sorunun ortadan kalkması pek olası görünmüyor, özellikle de Cumartesi günkü Colts bu sezon alakalı kalmaya devam ederse ve kalıcı olarak işe alınmasını daha da olası hale getirirse.

Jalen Hurts ve Philadelphia Eagles, Pazar günü Colts ile yüzleşmek için Indianapolis'e gidiyor

Jalen Hurts ve Philadelphia Eagles, Pazar günü Colts ile yüzleşmek için Indianapolis’e gidiyor

Bununla birlikte, koçluk kimlik bilgilerinin en sert incelemesini bu Pazar günü alacak, ancak 4-5-1 Colts, Washington Komutanlarına karşı bir kırpıcı gelene kadar 2022’de ligin kalan son yenilmeyen takımı olan 8-1 Philadelphia Eagles’a ev sahipliği yapıyor. Pazartesi gününde.

Ancak eski NFL oyun kurucusu Chris Simms, Cumartesi liderliğindeki Colts’un Eagles’a karşı iyi eşleşebileceğini düşünüyor.

NFL sezonunun 10. haftasından Philadelphia Eagles'a karşı Washington Commanders'ın öne çıkanları

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

NFL sezonunun 10. haftasından Philadelphia Eagles’a karşı Washington Commanders’ın öne çıkanları

NFL sezonunun 10. haftasından Philadelphia Eagles’a karşı Washington Commanders’ın öne çıkanları

Simms, Pro Football Talk’a “Sadece kayıtlara bakmayın” dedi. “Colts’un ortalıkta dolaştığını ve Eagles’ı burada biraz korkuttuğunu görebiliyorum, bundan hiç şüphem yok.

“Hücumlarının yılın büyük bölümünde berbat olduğunu biliyoruz. Ancak geçen hafta, Indy hücum hattının yılın en iyi maçıydı. Sanki onları bütün yıl görmemiş gibi şut attılar… Jeff Saturday’in futbol maçı üzerinde bir etkisi olduğunu hissetmek için Hücum yan hakeminden hücum yan hakemine, onları harekete geçirdi.

“Takıma getirebileceği enerji, binadaki tavrı değiştirme, kesinlikle bunu yapma yeteneğine sahip. Onlardan farklı bir hava gördük.

“Hala gerçekten düzensiz [Saturday’s hiring], buna hiç şüphe yok. Ama Cumartesi çok akıllıdır, o bir futbol zekasıdır ve ne gerektiğini anlar.

“Çılgınca olabilirdi ama şu anda aptalca görünmüyor.”

Cumartesi, Pazar günü eleştirmenlerine Colts’un onu işe almakla aptal olmadığını, aynı zamanda geç bir playoff koşusu düzenlemeye çalışırken akıllıca bir hamle yaptığını göstermek için bir şans daha yakaladı.

Pazar gecesi saat 17:00’den itibaren başlayacak olan üçlü canlı aksiyonun bir parçası olarak Jeff Saturday’den Indianapolis Colts’un Philadelphia Eagles’ı Sky Sports NFL’de canlı olarak konuk etmesini izleyin; Indianapolis’te başlama saati 18:00’dir.
Kaynak : https://www.skysports.com/nfl/news/12040/12751052/jeff-saturday-can-the-indianapolis-colts-interim-head-coach-keep-team-winning-despite-controversy-surrounding-his-hiring

SMM Panel PDF Kitap indir