Javier Baez, Chicago White Sox’a karşı çılgın bir galibiyet aldı ve Detroit Tigers’ı ilk maçında zafere taşıdı


Detroit Tigers’ın yeni stoperi Javier Baez, nasıl giriş yapacağını çok iyi biliyor.

Tigers ile ilk maçında Baez, MLB tarihindeki en tuhaf eleme teklilerinden birine vurarak taraftarları mutlu bir şekilde eve gönderdi.

Baez iki çıkış yaptı ve sol saha oyuncusu Austin Meadows (Rays ile takas yoluyla Detroit’e geldi) üçüncü kalede. Sağ sahanın derinliklerine uçan bir top sektirdi, sonra sallandı ve ardından yeni White Sox sağ saha oyuncusu AJ Pollock tarafından kurtarıldı.

Devre arası bitmiş gibi görünüyordu, ancak Baez çılgınca sağ saha çitini işaret ederek bir vuruş yaptığını bağırıyordu. Hakem ekibi tekrar incelemesine gitti ve tekrarlar, topun Pollock’un eldivenine dokunmadan önce sağ saha duvarından sektiğini gösterdi. Karar? Baez için bir RBI single’ı ve bir Tigers kazandı.

Garip bir şekilde, Javier Báez Detroit Tiger olarak ilk maçında ortalığı karıştırıyor

Baez’in maç kazanan single’ı Tigers hayranlarını yeni bir çağa davet etti. Meadows, Detroit’e günler önce Tampa Bay Rays ile bir takas için geldi. Takas, iç saha oyuncusu Issac Paredes ve rekabetçi bir denge seçimi içeriyordu. Geçen yıl Meadows, .234 vuruşla 106 koşuyla kariyer rekoru kırdı.

Baez birkaç ay önce geldi ve motor city için kısa stop oynamak için 140 milyon dolar değerinde altı yıllık bir sözleşme imzaladı. Yeni gelen çift, 2021 kampanyasında 77-85 rekoru üreten Tigers serisinin görünümünü değiştirdi. Meadows, gücü plakanın sol tarafından getiriyor, Baez ise beş aletli bir beceri seti getiriyor.

Detroit Tigers - Philadelphia Phillies
Detroit Tigers – Philadelphia Phillies

Javier Baez bu sezon Detroit Tigers’a umut vermeye hazır

Baez, oyuna güç eğiliminden çok daha fazlasını getiriyor. “El Mago” lakaplı o, alt geçitlerde ve eldiveniyle büyücülük yapıyor. Bunu giriş ücretine değecek bir üslupla yapıyor. Örneğin bugün Baez, White Sox’tan bir vuruş çalmak için kısa durakta kayan bir oyunla Tigers taraftarlarının gözlerini kamaştırdı.

Bu Baez’in ilk kez yeni hayranlar kazanışı da değil. Chicago Cubs’tan New York Mets’e takas edildikten sonra, Baez, Mets’in bir yaz maçında Reds’i yenmesine yardım eden iki koşuyu yendi. Hazır olun, Tigers ulusu, El Mago’nun bu sezon kolunda daha fazla numara var.

Javier Baez, Chicago White Sox'a karşı çılgın bir galibiyet aldı ve Detroit Tigers'ı ilk maçında zafere taşıdı

Jason Birkelbach tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/watch-javier-baez-scores-insane-walk-off-chicago-white-sox-guides-detroit-tigers-victory-debut?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın