Jardine, Cool’un Scottish National Mix’te yer almasını bekliyor | Yarış HaberleriJardine, Cool'un Scottish National Mix'te yer almasını bekliyor | Yarış Haberleri

Iain Jardine, Cumartesi günü Ayr’da Coral Scottish Grand National’ın ev sahibi son galibi olmak için teklif verirken Cool Mix’in lehinde çok şey olduğuna inanıyor.

12 ay önce çarpıcı altın madalyada, Lucinda Russell’ın Mighty Thunder’ı İskoçya’ya, Merigo’nun 2012’de Andrew Parker için ikinci başarısından bu yana dört millik gösterideki ilk zaferini sağladı.

Dumfries’te eğitim almış Cool Mix, bu yıl Sandy Thomson’ın Hill Sixteen çifti ve Ian Duncan’ın bahçesinden The Ferry Master ve Strong Economy ile güçlü bir İskoç ekibinin parçası.

Jardine, “Tabii ki kazanmak harika olurdu,” dedi.

“Geçen yıl Lucinda Russell da dahil olmak üzere İskoç antrenörler bunu daha önce kazandı.

“Kesinlikle CV’de olması harika olurdu.”

Cool Mix, 2018 İskoç Büyük Ulusal toplantısında engelleri aştı ve geçen yıl büyük yarışta Mighty Thunder tarafından sekiz boydan biraz fazla yenilip beşinci sırada yer aldı.

10 yaşındaki oyuncu, bu sezon şimdiye kadarki bazı iyi yenilgi çabalarına rağmen, ağırlıklarda 6 libre daha düşük, Alan Doyle’un 7 librelik iddiasından daha az geri döndü.

Jardine ekledi: “Yine de koşmasını dört gözle bekliyoruz. Nasıl olacağını göreceğiz.

“Ulusal bir Millidir ve herhangi biri kazanabilir, ancak atımız iyi durumda, zemin ona uygun ve bu onun yılın zamanı gibi görünüyor.

“Bu yıl her koşuda krediyle koşuyor, çok istikrarlı ve handikapın sağ ucunda, bu yüzden parmaklar çarpıştı.

“İyi bir koşu olmasını umuyoruz ve sağ salim geri döndüğü sürece asıl mesele bu.”

İskoç eğitimli dörtlü, Cumartesi günkü Ayr maratonu için ilan edilen 24 koşucudan oluşan bir alanın parçası.

Christian Williams, Jack Tudor’un ante-post favori Kitty’s Light ile ortak olduğu ve önde gelen İrlandalı amatör Rob James’in ortak Eider Chase galibi Win My Wings için rezervasyon yaptığı ikili bir saldırı başlattı.

İrlanda umutları, Pat Fahy’nin Stormy Judge ve History Of Fashion ikilisinin yanı sıra John McConnell tarafından eğitilmiş Streets Of Doyen tarafından taşınır.

Diğer önde gelen yarışmacılar arasında Ashtown Lad (Dan Skelton), Binbaşı Dundee (Alan King), Fantastikas (Nigel Twiston-Davies) ve The Wolf (Olly Murphy) yer alıyor.

McNeill ailesinin renklerini taşıyan Kurt, son maçında Edinburgh National’da ilk kez neredeyse dört mil yukarı çıkınca kıl payı dövüldü.

Max McNeill, Sky Sports Racing’e verdiği demeçte, “Bu onun tüm sezon boyunca hedefi oldu,” dedi.

“Edinburgh National’da geziye çıkıp çıkmayacağını görmek istedik ve orada bir kraker işletti.

“The Wolf’la ilgili tek şey, bu sezon üç yarışında da kendisine mal olan hatalar yapmaya devam etmesi.

“Mağlubiyette iyi koşuyor ama tuhaf bir at! Her şeyi doğru yapabilirse, Cumartesi günü doğru bir şansı olduğunu düşünüyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12578757/jardine-expects-cool-to-be-in-scottish-national-mix

Yorum yapın