Jamie Carragher, 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde Belçika için cesur bir tahminde bulunarak, “Sürpriz paket olabileceklerini düşünüyorum”


Jamie Carragher, Belçika’nın Katar’da yapılacak 2022 FIFA Dünya Kupası’nda çok ileri gitme şansı konusunda olumlu değil ve erken eleneceklerini düşünüyor.

FIFA Dünya Kupası’nın son baskısı 20 Kasım Pazar günü Katar’da başlayacak. Ev sahibi ülke, müsabakanın ilk maçında Al Bayt Stadı’nda Ekvador ile karşı karşıya gelecek.

32 katılımcının tamamı, turnuvanın başlangıcına hazırlanırken ya Katar’a indi ya da Katar’a doğru yola çıktı. Belçika bu kez kupayı ele geçirmeyi hedefleyenler arasında yer alıyor.

Roberto Martinez and Co., Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nı önemli ölçüde üçüncü sırada tamamladı. Katar’da onca yolu gidip bu yıl kupayla evlerine dönmekten umutlu olacaklar.

Ancak Carragher, Dünya Kupası’nı kazanmanın Belçika için ‘çok ileri bir adım’ olduğu görüşünde. Böylece Liverpool efsanesi, Red Devils’e turnuvadan erken elenmeleri için cesurca tüyo verdi. Sky Sports’a söyledi [via The Metro]:

“Onlar [Belgium] harika bir takım oldu ve Roberto Martinez fevkalade iyi bir iş çıkardı – son Dünya Kupası’nı üçüncü sırada tamamladılar ama bence bu çok ileri bir adım.”

“Romelu Lukaku haftalardır, hatta aylardır oynamadı. Bu hafta sonu Inter Milan için de oynadığından emin değilim. Çıkmak için sürpriz bir paket olabileceklerini düşünüyorum.”

Carragher dışında, eski İngiliz orta saha oyuncusu Jamie Redknapp ve eski Arsenal kadın takımı forveti Karen Carney, Belçika’nın Katar’da benzer bir kaderle karşılaşabileceğini düşünüyor.


Belçika, FIFA Dünya Kupası kampanyasını önümüzdeki hafta başlatıyor

Belçika, 23 Kasım Çarşamba günü 2022 FIFA Dünya Kupası ilk maçında Kanada ile karşılaşacak. Ayrıca grup aşamalarında Fas ve Hırvatistan ile karşılaşacaklar.

Kırmızı Şeytanlar şu anda Kuveyt’te ve turnuvanın başlaması için hazırlanıyor. Bu akşam (18 Kasım) bir ısınma maçında Mısır ile karşı karşıya gelecekler.

Belçika, Dünya Kupası öncesinde Romelu Lukaku’nun sakatlığı nedeniyle takımda önemli bir sakatlık endişesi yaşıyor. Forvet, Martinez’in turnuva için 26 kişilik kadrosunda yer alıyor, ancak bu dönem Inter Milan’da sadece 256 dakika forma giyebildi.

Şimdi, eski Manchester United solisti ne zaman eyleme döneceğini gösterecek. Lukaku liderliğinde olmadan Belçika’nın nasıl bir performans sergileyeceği de belli değil.

32 ülkenin tamamı için resmi FIFA Dünya Kupası kadroları tek bir yerde! Buraya Tıkla

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Dakir Muhammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-i-feel-surprise-package-go-out-jamie-carragher-makes-bold-belgium-prediction-ahead-2022-fifa-world-cup?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir