Jake Paul, İngiliz rakibin yerini almak üzere Hasim Rahman Jr ile Tommy Fury mücadelesinin iptal edildiğini doğruladı | Boks Haberleri


Jake Paul, Tommy Fury’nin planlanan dövüşten çekilmek zorunda kalmasından sonra Hasim Rahman Jr’ın yedek rakip olduğunu doğrulamaya hazırlanıyor.

YouTube sansasyonu, 6 Ağustos’ta New York’taki Madison Square Garden’da Fury ile yüzleşmeyi kabul etmişti, ancak İngiliz yarışmacı Amerika’ya ‘girişinin reddedildiğini’ belirtti.

Paul, geçtiğimiz Aralık ayında göğüs enfeksiyonu ve kırık bir kaburga nedeniyle önceki bir dövüş tarihinden çekilen Fury ile karşı karşıya kalmayacağını sosyal medyadan duyurdu.

Jake Paul
Resim:
Jake Paul, profesyonel boks maçlarının beşini de kazandı.

Paul, Twitter’da “Furys bir fesih bildirimi aldı. (Promoter) MVP ona ve takımına yardım etmek için elinden gelen her şeyi yaptı. İlgi göstermedi ve kelimenin tam anlamıyla saklandı,” dedi.

“Üst üste ikinci kez çekildi. Arka arkaya ikinci kez adım atacağım ve kısa sürede yeni bir rakiple karşılaşacağım. 6. AĞUSTOS MSG.”

Eski dünya ağır siklet şampiyonu Hasim Rahman’ın oğlu Rahman Jr’ın Paul’ün yeni rakibi olarak kesinleşmesi bekleniyor.

31 yaşındaki oyuncunun 12 galibiyet, altı nakavt ve sadece bir mağlubiyet rekoru var.

Fury, Paul dövüşünü yeniden planlamak istediğini dile getirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tommy Fury, Jake Paul’ün hararetli bir söz savaşında ‘işe yaramaz’ olduğunu iddia etti.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ABD’ye girerken karşılaştığım sorunlarla ilgili olarak içim parçalandı ve hayal kırıklığına uğradım. Bu, benim veya ekibimin asla tahmin edemeyeceği bir şey.

“Bu durum avukatlarıma bırakıldı, çünkü bir ülkeye girişinin reddedilmesi çok ciddi bir sorun ve bunun daha sonra çözülmesi gerekiyor.

“Bu sorun çözüldüğünde ve bir çözüme ulaştığımızda bu mücadelenin olacağına eminim. Her iki tarafın da girebileceği tarafsız bir ülkede savaşacağımı netleştirmek istiyorum. Bu her zaman, her yerde, her yerde olabilir. “
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12647199/jake-paul-confirms-cancellation-of-tommy-fury-fight-with-hasim-rahman-jr-to-replace-british-contender

SMM Panel PDF Kitap indir