Jake Daniels: Gareth Southgate, Blackpool’un forvet oyuncusunun eşcinsel olduğunu herkesin önünde açıkladığı için ‘cesaretini’ selamlıyor | Futbol Haberleri


Gareth Southgate, Blackpool forvetinin Birleşik Krallık’ta eşcinsel olduğunu kamuoyuna açıklayan ilk aktif erkek profesyonel futbolcusu olduktan sonra Jake Daniels’ın “cesaretini” selamladı.

Daniels, özel bir röportajda haberi açıkladı Gökyüzü sporları geçen hafta, “İnsanlara hikayemi anlatmaya hazır olduğumu hissediyorum” diyerek.

17 yaşındaki futbolcu, futbol dünyasının dört bir yanından destek aldı, Jurgen Klopp kendisiyle “gurur duyduğunu” söyledi ve Futbol Federasyonu başkanı Price William onun “cesaretini” övdü.

Gelecek ayki Uluslar Ligi maçları için kadrosunu açıkladıktan sonra, İngiltere patronu Southgate’e Daniels bunu yaptıktan sonra daha fazla oyuncunun rahat hissedip hissetmeyeceği soruldu ve şöyle dedi: “Umut bu olmalı.

“Jake oyun içinden inanılmaz bir desteğe sahip ve herkes bu adımı atan çok genç birinin cesaretine hayran kalıyor.

“Böyle konuşmamız üzücü. Açıkçası, hayatın başka hiçbir alanında birinin cinselliği sorgulanmaz, hatta tartışılmaz. Hepimizin bildiğimiz köprünün aşılması gerektiğini biliyoruz ve o bu olasılığı açtı. artık herkes için.

“Bunu yapması harika. Umarım diğerleri de yapabileceklerini hissettikleri güveni ve desteği hissederler. Oyunun her yerinden, teraslardan daha fazla hoşgörü olup olmadığı kanıtlanmalıdır.

“Bence orada destek var. Soyunma odalarında desteğin orada olduğunu kesinlikle biliyorum ve oyundaki konuştuğum insanlar da öyle. Umalım ki bu başlangıç ​​olsun ve aslında birkaç yıl sonra.” ‘ zaman, bu bir tartışma bile değil ve bir kişiyi çevreleyen daha az şey var.

“Umarım artık takip etmekte özgür olan pek çok kişi vardır, çünkü şu anda Jake’in attığı adımları atacak kadar özgüvenli olmayan başka gey oyuncular da olacaktır.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Manchester City’den Jack Grealish, Blackpool’dan Jake Daniels’ın eşcinsel olduğunu kamuoyuna açıklama kararına övgüde bulundu ve bunun futbol için ileriye doğru büyük bir adım olduğunu söyledi.

Southgate’in son İngiltere kadrosunda yer alan Jack Grealish, şunları söyledi: Hava Durumu Geçen hafta Daniels, futbolun “ileriye doğru büyük bir adım atmasına” yardım etmişti.

Manchester City kanat oyuncusu, “Bence çok cesaret gösteriyor ve kimse buna karşı çıkamaz” dedi. “Bence bu kesinlikle harika ve ileriye doğru atılmış büyük bir adım.”

Daniels, sevgi ve destekten ‘boğulmuş’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Blackpool’dan Jake Daniels hikayesini Sky Sports News’e anlatıyor

Geçen hafta konuşan Daniels, duyurusundan bu yana gördüğü sevgi ve destekten “bunaldığını” söyledi.

Daniels, Instagram’a şunları söyledi: “Geçtiğimiz birkaç gün içinde olan her şeyi sindirmek ve düşüncelerimi bir araya getirmek için biraz zaman ayırdım. Aldığım tüm sevgi ve destek mesajları beni çok etkiledi. İnanılmazdı. dokunmak.

“Yalnızca size kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. @blackpoolfc son birkaç aydaki her şey için – inanılmazdın.

“Hayatımda ilerlemeye devam etmem için bana güç veren aileme ve arkadaşlarıma. Size çok şey borçluyum.

“İle @skysports_tim Bana kendim olma güvenini verdiğin için – birlikte geçirdiğimiz tüm zaman boyunca anlayışın ve duyarlılığın çok büyüktü.

“İle [agent] @billybingham03 ve @astrapartnersfutbol boyunca rehberlikleri için – benim ve ailem için harika oldunuz.

“Ve sana kocaman bir teşekkür [Leeds businessman] @terrygeorge cömertliği ve son birkaç gündür bana baktığı için.

“Bu sabah yaptıklarımdan gurur duyarak uyanıyorum, ancak böylesine misafirperver ve destekleyici bir topluluğun parçası olmaktan daha da gurur duyuyorum.

“Birlikte damgalamayı sona erdirebilir ve futbolu ileriye taşıyabiliriz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12620505/jake-daniels-gareth-southgate-hails-blackpool-forwards-bravery-for-publicly-coming-out-as-gay

SMM Panel PDF Kitap indir