“Jadeja’nın bir şey işlediğini sanmıyorum” – Kaptan MS Dhoni sözlü müzakereleri kabul etmeyi reddettiğinde ve Ravindra Jadeja’yı desteklediğinde


MS Dhoni ve Ravindra Jadeja, tartışmalı bir şekilde Hint kriketindeki en güçlü bağlardan birini paylaştılar. Jadeja, Dhoni’nin liderliği altında başarılı oldu ve onun şu anda olduğu dünya çapında çok yönlü bir oyuncu olmasının temelini atan eski Hintli kaptandı.

Ravindra Jadeja kariyerinde epeyce zirveler görmüş olsa da, tartışmalara karıştığı karanlık bir dönem vardı. Ancak, Hint ekibi ve özellikle de o zamanki kaptan MS Dhoni tarafından gerektiği gibi desteklendi.

2014’te Trent Bridge’de Hindistan ve İngiltere arasındaki ilk Testin ikinci gününde, Jadeja ve İngiltere’nin tempolu oyuncusu James Anderson sahada şaka yaptı. Bir süreliğine tamamen oyunun sınırları içinde gözükse de daha sonra işler hızla kızıştı. Hikayenin tamamı iyi anlatılmış Sportskeeda‘ ‘SK Masalları’ göster.

youtube kapağı

Ravindra Jadeja ve James Anderson’ın ‘Pushgate’ skandalı

İngiltere’nin takım yönetimi, ICC’nin Davranış Kurallarına göre Ravindra Jadeja’yı ‘Seviye 2’ suçla suçladı. İki takım öğle yemeğine çıkarken, çok yönlü oyuncunun agresif hareketleriyle Anderson’ı korkutmaya çalıştığını iddia ettiler.

Ancak Hint yönetimi, Anderson’ın daha da büyük bir suç olan (Seviye 3) Jadeja’yı “zorladığını ve kötüye kullandığını” iddia etmişti. İngiltere Cricket’in o zamanki Direktörü Paul Downtown’ın, sorunları dahili olarak çözmek için Hindistan’ın o zamanki koçu Duncan Fletcher ile müzakere etmeye çalıştığına inanılıyor.

Fletcher meseleyi müzakere yoluyla çözmekle ilgileniyor gibi görünse de, MS Dhoni Jadeja’dan yana tavır aldı ve adaletin galip geleceğine inanıyordu. Efsanevi eski Hintli kaptanın o zamanlar gazetecilere söylediği şey şöyle:

“Nasıl gittiğini görmemiz gerekecek. Ama bana göre, yargılamak için buradaysam, kesinlikle Jadeja’nın bir şey işlediğini düşünmüyorum.”

Maçın hakemi David Boon’a göre, ilk duruşmanın ardından sanık ikili arasındaki fiziksel mücadeleyi kimin başlattığını gösteren yeterli video kanıtı olmadığı sonucuna varıldı. Ama yine de Jadeja’nın davranışının oyunun ruhuna aykırı olduğunu kanıtlamak için yeterliydi.

Çok yönlü oyuncu ‘Seviye 1’ suçla suçlandı ve maç ücretlerinin %50’si ile cezalandırıldı. Ancak Kızılderili kampı, çatışmayı kışkırtanın Anderson olduğu konusunda kararlı kalmaya devam etti.

Ziyaretçiler, Jadeja’nın masumiyetini başka bir duruşmada kanıtlama fırsatı buldular. Anderson’ı herhangi bir yaptırımla suçlamak için yeterli video kanıtı olmamasına rağmen, hem kendisi hem de Jadeja, oyunun ruhuna aykırı davranmaktan suçlu bulunmadı.

Ravindra Jadeja’nın ‘Seviye 1’ suç suçlamaları iptal edildi ve kendisine ayrıca kesilen %50 maç ücreti geri verildi. Hem kendisi hem de Anderson, saha içinde ve dışında samimi ilişkiler sürdürmüş görünüyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-think-jadeja-committed-anything-when-captain-ms-dhoni-refused-settle-verbal-negotiations-supported-ravindra-jadeja?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir