Jack Wilshere: Eski Arsenal ve İngiltere orta saha oyuncusu profesyonel futbolu bıraktığını duyurdu | Futbol HaberleriJack Wilshere: Eski Arsenal ve İngiltere orta saha oyuncusu profesyonel futbolu bıraktığını duyurdu | Futbol Haberleri

Eski Arsenal ve İngiltere orta saha oyuncusu Jack Wilshere, profesyonel futbolu bıraktığını açıkladı.

Temmuz ayının başlarında Wilshere, beş aydan kısa bir süre sonra Danimarka kulübü AGF’den ayrıldı ve kariyerinde “bir sonraki adımını düşündüğünü” belirtti.

Kariyeri sakatlık sorunlarıyla dolu olan 30 yaşındaki eski İngiliz milli oyuncu, Şubat ayında Danimarka Superliga kulübüne katıldı ve kulüp adına 14 lig maçında forma giydi.

Eski Arsenal ve West Ham orta saha oyuncusu, geçen yaz Bournemouth tarafından serbest bırakıldığından beri kulüpsüzdü ve yeni bir kulüp ararken kondisyonunu korumak için Arsenal ve İtalyan tarafı Como ile antrenman yapıyordu.

Wilshere, sosyal medyada “Hayalimi yaşadım. Hepinize teşekkür ederim” başlıklı uzun bir gönderi yayınladı.

“Bugün profesyonel futbolu bıraktığımı açıklıyorum.

“Birçok inanılmaz anlarla dolu inanılmaz bir yolculuktu ve kariyerim boyunca yaptığım her şeyi deneyimlediğim için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Bahçede top tekmeleyen küçük bir çocuk olmaktan, sevgili Arsenal’imin kaptanlığını yapmaya ve ülkem için oynamaya kadar.” Bir Dünya Kupası’nda Hayalimi yaşadım.

“Aslında, verecek çok şeyim olduğunu hissederken, kariyerimin kontrolüm dışındaki sebeplerden dolayı son zamanlarda düşüşte olduğunu kabul etmek zor oldu.

“En üst düzeyde oynadığım için, oyun içinde her zaman böyle hırslarım vardı ve eğer doğruysam, zaman zaman bu pozisyonda olmayı hayal etmemiştim.

“Ancak, bana en yakın olanlarla düşünmek ve yürümek için zamanım olduğu için, şimdi doğru zaman olduğunu biliyorum ve zor anlara rağmen, başardıklarımla büyük gururla kariyerime bakıyorum.

“Dünyanın en iyi oyuncularından bazılarıyla en üst düzeyde oynamak, FA Cup’ları kazanmak, kulübümün kaptanlığını yapmak ve ülkemi temsil etmek Hitchin’de büyüyen küçük bir çocukken en çılgın hayallerimin ötesindeydi.

“Sahip olduğum kariyere sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum, ancak bu kadar çok insanın sevgisi ve desteği olmasaydı, bunların hiçbiri mümkün olmazdı.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12648159/jack-wilshere-former-arsenal-and-england-midfielder-announces-his-retirement-from-professional-football

SMM Panel PDF Kitap indir