Jack Draper, Eastbourne’da ilk ATP yarı finalini yaptı, Cameron Norrie, Harriet Dart dövüldü | Tenis Haberleri


Jack Draper, Eastbourne’da yarı final yapmak için arkadaşı Brit Ryan Peniston’ı yenerken cesaret verici çim formunu sürdürdü; 20 yaşındaki Draper, sıradaki ilk sıradaki Cameron Norrie’yi düz setlerde yenen Maxime Cressy ile karşılaşacak; Harriet Dart, Petra Kvitova’ya yenildi

Son Güncelleme: 23/06/22 21:17pm

Jack Draper, Eastbourne'daki zaferini kutluyor

Jack Draper, Eastbourne’daki zaferini kutluyor

Jack Draper, Rothesay International Eastbourne’da Ryan Peniston’a karşı bir İngiliz karşılaşmasını kazandıktan sonra ilk ATP Turu yarı finalini yaptı.

20 yaşındaki oyuncu, rakibini arka arkaya üç kez geçerek son beş maçı üst üste kazandı ve 6-3 6-3’lük bir galibiyet elde etti.

Bir önceki turda dünya 15 numara Diego Schwartzman’ı üzen Draper, karşı karşıya gelecek. Maxime Cressy İngiltere’nin ilk tohumunu yendikten sonra yarışmanın son dördünde Cameron Norrie.

Norrie, ilk Eastbourne yarı finaline ulaşmak için teklif veriyordu ancak 7-5 7-5 kaybetti.

Norrie, yarışmanın sadece üçüncü maçında rakibini geride bıraktıktan sonra son dördünde rotasını korudu.

Ancak Fransız doğumlu Amerikalı Cressy etkileyici bir şekilde mücadele etti ve sonunda ilerlemek için dördüncü maç noktasından yararlandı.

Tek bayanlarda İngiliz ilgisi sona erdi Harriet Dart iki kez Wimbledon şampiyonu tarafından rahatça yenildi Petra Kvitova.

Çarşamba günü Katie Boulter’ı mağlup eden Kvitova, Devonshire Park’ta 6-3 ve 6-4’lük bir başarıya imza atarken baskın formdaydı.

İki kez Wimbledon şampiyonu Kvitova, “Özellikle dün ve bugün, onu kapatmak her zaman zor” dedi.

“Bence gerçekten iyi oynadı ve tüm maç boyunca elimden gelenin en iyisini yaptım. Gerçekten memnunum. Sanırım gevşekim, çimlerin tadını çıkarıyorum. Servis atışım da yardımcı oluyor ve anahtar bu. Çok çekici Burada ve yine tam bir kalabalıkla oynamak çok güzel.”

Draper, Eastbourne’da kalan tek İngiliz olsa da, son birkaç hafta İngiliz oyuncular için etkileyici sonuçlar elde etti.

Peniston, Dart ve Boulter, dünya sıralamasında ilk 100’e geri dönmeye hazırlanan Draper gibi çimlerde bazı güçlü galibiyetler aldı.

Draper, son galibiyetinin ardından “Ryan inanılmaz bir oyuncu, harika bir adam, her zaman birlikte antrenman yapıyoruz. O benim için gerçekten iyi” dedi.

“İngiliz modasının bir parçası olmak harika. Herkes daha iyi olmak için birbirini zorlamaya çalışıyor. Gelişmeye devam etmeliyiz ve umarım daha çok kişi sıralamada yükselir.

“Her hafta daha rahat oluyorum. Queen’s’den dersler aldım ve umarım yarın bir şov yapabilirim.”

Draper erken bir aradan sonra toparlandı ve günün erken saatlerinde İspanyol Pedro Martinez ile geciken ikinci tur toplantısında zafer kazanan Peniston’a karşı ilk seti kazandı.

Draper ikinci sette yine geride kaldı, ancak 3-1’den ilerlemek için arka arkaya beş oyun kazandı.

Taylor Fritz, diğer yarı finalde Alex de Minaur’u bekliyor.




Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12639242/jack-draper-makes-first-atp-semi-final-in-eastbourne-cameron-norrie-harriet-dart-beaten

Yorum yapın

SMM Panel