“Ja Morant, bu yılki MVP seçimim… Steve Nash ve teknik ekip savunmaya önem veriyor”


Ja Morant ve Memphis Grizzlies, yığılmış bir galibiyete karşı yeni bir galibiyet aldı. Brooklyn Ağları takım dün gece 2022-23 NBA sezonuna etkileyici başlangıcı nedeniyle taraftarlar ve uzmanlar, Chris Broussard da dahil olmak üzere onu MVP favorileri olarak seçtiler.

Bu sezon sadece dört maçta Ja Morant, ligde meşru bir süperstar olarak kendini kanıtladı. Morant şu ana kadar 35.3 sayı, 4.3 ribaund ve 7.0 asist ortalamaları yakalarken, %55 sahadan ve %60 şehir merkezinden şut çekiyor. Eski ikinci tur seçimi ligi devraldı ve şu anki skor lideri.

youtube kapağı

Nets’e karşı galibiyetlerinin ardından Chris Broussard, genç guardın bu sezon ligin MVP’si olacağına inanıyor. Ek olarak, Nets’in şu anda yaşadığı sezon başı mücadelelerinden de rahatsız değil. Broussard’a göre, Nets koçlarının kazanmak için sadece savunmaya odaklanması gerekiyor.

Broussard, “Memphis’te önde gelen MVP adayı Ja Morant’a kaybetmek utanılacak bir şey değil… Ja Morant bu yıl MVP seçimim, onlara kaybetmek utanılacak bir şey değil.”

“Endişelenmiyorum ama Nets’e bir tavsiyede bulunacağım… Steve Nash ve teknik ekip, savunmayı vurgulayın. Savunmada iyi olmanın tek yolu, ona odaklanmanızdır.”

“Ve Kyrie Irving’in çaba sarf ettiğini görüyorum. Sadece teknik ve strateji üzerinde çalışmaları gerekiyor.”

Nets ilk üç maçının ikisini kaybetti. Bununla birlikte, çoğu insanın genellikle atladığı bir ayrıntı, playoff takımlarına karşı oynamalarıdır. New Orleans Pelicans, Toronto Raptors ve Grizzlies bu sezon şampiyonluk için mücadele etmeye çalışıyor. Brooklyn’in sonraki iki maçı, Milwaukee Bucks ve Dallas Mavericks’e karşı kafa kafaya gidecekleri için kolay olmayacak. İki takım da şampiyonluk peşinde.


MVP ödülü bu yıl Ja Morant’a gidebilir

Memphis Grizzlies - New York Knicks
Memphis Grizzlies – New York Knicks

Sezon yeni başladı ve insanlar yılın ödül kazananlarını seçmeye başladıkları için kendilerini kontrol edemiyorlar. Sosyal medyada yaygın olarak görülen seçimlerden biri de MVP ödülünü kazanan Ja Morant. Eski Yılın Çaylağı, yıla inanılmaz derecede iyi başladığı için bu çok uzak bir seçim değil.

Murray State mezunu, 2022-23 sezonuna 34 sayılık bir performansla başlarken ligi şaşırttı. New York Knicks’e karşı 115-112’lik bir skorla bu maçı kazandılar. Morant bunu, Houston Rockets’a karşı 49 sayı attığı ve Grizzlies için galibiyeti mühürlediği bir maçla takip etti. Üçüncü maçlarında, önceki maçlarına kıyasla göze çarpan bir statüye sahip değildi ve Dallas Mavericks’e bir patlama maçında kaybetti.

youtube kapağı

Ja Morant, çevre atışlarıyla da daha rahat görünüyor. Şimdiye kadar, 20 denemesinden 12’sini derinden yere serdi. Böyle devam ederse, Morant kampanyanın sonunda MVP ödülünü alabilir. Geçen yıl En Çok Gelişen Oyuncu ödülünü kazandı ve bu yıl MVP’yi kazanmak imkansız olmayacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Hans Themistode tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-ja-morant-pick-mvp-year-steve-nash-coaching-staff-emphasize-defense-chris-broussard-defends-nets-losing-memphis-exemplifies-lakers-prioritizing-defense?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir