İzmir derbisi öncesi Altay ile Göztepe’nin kulüp başkanları buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 18 yıl sonra Süper Lig’de karşılaşacak Altay ile Göztepe’nin kulüp başkanları ve yöneticileriyle derbi öncesinde buluştu. Başkan Soyer, “İzmir yeniden tüm Türkiye’ye centilmenlik dersi verecek. İki takım yeşil sahalarda iyilik üzerinden nasıl bir rekabet olur onu gösterecekler” dedi.

İzmir derbisi öncesi Altay ile Göztepe'nin kulüp başkanları buluştu

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Süper Lig’de 18 sene sonradan karşılaşacak Altay ile Göztepe’nin başkanları ve yöneticileriyle derbi müsabakası öncesinde arkadaşlık yemeğinde buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer keza İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün altyapısından yetişen, Tokyo Olimpiyatları’nda tarihi bir galibiyet elde ederek cimnastik branşında paralel bar kategorisinde bronz madalyayı ilk önce Türkiye’ye getiren Göztepe’nin milli sporcusu Ferhat Arıcan ile de bir araya geldi.

Soyer, 17 Eylül Cuma Günü saat 20.00’de başlayacak yarışma öncesinde, “İzmir yeniden centilmenlik dersi verecek” derken Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Altay Spor Kulübü Başkanı Bağımsızlık Ekmekçioğlu, iki takımın ana sponsoru olan Folkart’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Idare Heyeti Başkanı Ali Erten ile birlikte pasta kesti.

Kulüp Başkanları Sepil ve Ekmekçioğlu ile birlikte fotoğraf çektirerek arkadaşlık mesajları veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, iki başkan göre maçı izlemek amacıyla stada eğlence edildi.

“İZMİR CENTİLMENLİK DERSİ VERECEK”

Tarihi derbi maçı öncesinde duygu ve düşüncelerini aktaran Başkanı Soyer, “İzmir Türkiye’nin futboldaki ilklerine ev sahipliği yapmış bir büyük kasaba. Türkiye’nin birincil futbol kulübü bu kentte kurulmuş, ilk futbol maçı İzmir’de yaşanmış. Şu Anda 100 takvim bir rekabetin 18 sene sonradan öncelikle yeniden yeşil sahalarda buluştuğunu göreceğiz. Fakat ben inanıyorum İzmir tekrar bütün Türkiye’ye centilmenlik dersi verecek. Ve bu iki takım yeşil sahalarda centilmenlik nasıl olur, iyilik üzerinden nasıl bir rekabet olur onu gösterecekler. Ben inanıyorum ki kardeşliğin, dostluğun en hoş örneklerinin sergileneceği bir rekabet olacak” diye konuştu. İzmir sporunun son dönemlerde yükselişe geçmesini değerlendiren Başkan Soyer, “İzmir sporda daha da fazla yükselecek. Bir tane Ferhat’ımız var. Ferhat nasıl dağları deldiyse bizim Ferhat’ımız da dağları deldi ve Türkiye’ye cimnastikte ilk önce olimpiyat madalyası getirdi. İftihar ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sporcu kardeşlerimizin ardına kadar yanında olacağız” dedi.

KİMLER KATILDI?

Programda başkanların yanı sıra Göztepe’den Başkan Vekili Talat Papatya, Genel Müdür Doğan Mutlu, Ticari Direktör Sinan Öznur, Kulüp ve Taraftar İlişkileri Sorumlusu Fatih İncekara, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Tur, Altay’dan Divan Kurulu Başkanı Sabri Sevenoğlu, Başkan vekilleri Cem Torunoğlu, Levent Doğanoğlu, Başkan Yardımcısı Gökhan Kışla, Idare Heyeti üyeleri Barış Ekmekçioğlu, Kerem Bayrak, Fırat Sancak, Genel Sekreter Çağatay Akar, İZVAK Başkanı Ali Erten, Başkan Yardımcıları Fatih Tanfer, Ercan Korknaz, Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Düzdemir, Engin Kurt, İZVAK Danışma Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Folkart’tan Kurumsal İletişim Direktörü Ünal Ersözlü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Gençlik Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman yer aldı.

Yorum yapın