“İyi yönde trend oluyor”


Golden State Warriors’ın bir an önce Steph Curry’ye ihtiyacı var. Ve Dubs baş antrenörü Steve Kerr, 34 yaşındaki oyuncunun ayağı sakatlığından kurtulduğu için durumu hakkında önemli bir güncelleme paylaştığı için sevinmek için bir neden vardı. Kerr, Warriors’ın Çarşamba gecesi Phoenix Suns ile karşılaşmadan önce medyaya Curry’nin iyileşme yolunda olduğunu söyledi. Kerr, Curry’nin saha içi şeyler yapmamasına rağmen, şunları söyledi:

“İyi yönde trend.”

Steve Kerr, Steph Curry’nin henüz sahada bir şeyler yapmadığını, ancak “iyi bir yöne doğru gittiğini” söyledi.

Steph Curry, iki hafta önce 16 Mart’ta Boston Celtics’e karşı oynadığı bir maçta ayağını sakatladı. Sakatlık, Celtics oyuncusu Marcus Smart’ın gevşek bir top için dalış yapması sonucu meydana geldi, ancak sonunda Curry’nin sol ayağına çarptı. Neyse ki Golden State Warriors için Curry önemli bir yaralanma yaşamadı, ancak oyun nedeniyle sol ayağında burkulan bir bağ teşhisi kondu.

Steph topallıyordu ve Marcus Smart ile garip bir gevşek top değişiminden sonra soyunma odasına yöneldi. @NBCSWarriors)

Golden State Warriors taraftarları en çok Smart’ın süperstar oyun kurucularının sakatlanmasındaki rolünden dolayı üzgündü. Curry ise Smart’ın niyetinin “kötü” veya “kirli” olduğunu düşünmüyordu. dedi ki:

“Bana zarar vermeye çalışmadı. Oynadığı belli bir yol var ki, onun yaptığı oyunu başka pek çok kişi yapmazdı, ama bunun kötü niyetli, kirli ya da beni incitmeye çalıştığını düşünmüyorum. Dediğim gibi, onun oynama şekli biraz zor bir durumdu. Etrafta ‘yapmalı mı, yapmamalı mı’ diye bir konuşma var, ama bana bakıp ‘O herifi incitmeye çalışıyorum’ gibi değildi. Bu basketbol.”

“Kötü niyetli veya kirli olduğunu ya da bana zarar vermeye çalıştığını düşünmüyorum.” Steph Curry, sakatlandığı Marcus Smart oyununda

Golden State Warriors, Steph Curry’nin sakatlığından bu yana altıncı maçını kaybetti

Celtics’e karşı oynanan maçtan bu yana Steph Curry’nin oyundan uzak kalmasıyla, Golden State Warriors aşağı doğru bir sarmal içinde. Curry’nin sakatlığından bu yana oynadığı yedi maçın altısını kaybettiler. Warriors’ın son yenilgisi Çarşamba gecesi Phoenix Suns’a karşı geldi. Dubs, Chase Center’da 103-107 kaybetti ve Curry takımını tribünlerden izledi.

bu @Güneşler The Bay’de Devin Booker liderliğindeki zorlu bir savaşı kazandı! #ValleyGurur Devin Booker: 22 PTS, 5 REBChris Paul: 15 PTS, 8 AST Deandre Ayton: 16 PTS, 16 REBJordan Poole: 38 PTS (kariyerin zirvesi), 9 REB, 7 AST, 7 3PM

Warriors’ın Çarşamba günkü yenilgisi, Batı Konferansı sıralamasında Dallas Mavericks’in altında dördüncü sıraya düştüklerini gördü. Artık bu sezon oynayacakları beş maç kaldı ve bu eşleşmelerin üçü deplasmanda oynanıyor. Dubs için iyi olan şey, Batı Konferansı’ndan kalan tüm rakiplerinin sıralamada alt sıralarda yer alması.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-trending-good-direction-steve-kerr-gives-latest-steph-curry-s-recovery-foot-injury?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın