Itsuki Hirata, ONE 163’te diğer Japon dövüşçüler Yushin Okami ve Hiroki Akimoto’ya tam destek gösteriyor


Itsuki Hirata, ONE Championship’in kadın bölümlerindeki en iyi adaylardan biri olduğunu gösterdi. Japon dahisi, bölgedeki en büyük isimlerden bazılarının yanında ülkesini temsil etmekten gurur duyuyor.

ONE 163’te Hirata, 2. sıradaki atom ağırlığı yarışmacısı Ham Seo Hee ile karşılaştığında kariyerinin bugüne kadarki en büyük mücadelesiyle karşılaşacak. Itsuki Hirata, ilk profesyonel kaybından sonra toparlandıktan sonra, Angela Lee’nin atom siklet dünya şampiyonasında bir şut için kendisini pole pozisyonuna sokmaktan bir galibiyet uzakta buluyor.

ONE Championship ile yaptığı röportajda Hirata, kendi büyük dövüşleri olan diğer Japon dövüşçüleriyle birlikte yarışmaktan ne kadar onur duyduğundan bahsetti:

“çok heyecanlıyım [Yushin] Okami’nin dövüşü. Çünkü üç yıl önceki hikayelerini takip ettim. Hiroki’nin dövüşü, biz Japonuz ve ben de onun dövüşüne destek olmak isterim.”

Japonya’nın en tanınmış dövüşçülerinden biri olan Yushin ‘Thunder’ Okami, Aung La N Sang’a karşı bir efsane-efsane maçında rekabetten üç yıl sonra çembere geri dönüyor.

Hiroki Akimoto, alt kartta Hirata ile ONE 163’ün ana etkinliğinde yarışacak. Akimoto, ufak tefek kickboks dünya şampiyonasını Petchtanong Petchfergus’a karşı savunmaya çalışacak.


Itsuki Hirata, Ham Seo Hee’nin atom ağırlığı çatışmasında “kaybedecek çok şeyi olduğunu” söyledi

Itsuki Hirata, kariyerinin en büyük mücadelesinin önünde, olayın baskısını hissedenin rakibi olduğuna inanıyor.

Bölümün zirvesine çıkmak için mücadele ettikten sonra, Hirata nihayet 19 Kasım Cumartesi günü 2. sıradaki atom ağırlığı yarışmacısı Ham Seo Hee’ye karşı şansını elde edecek. sıralamasını sıraya koyarak kaybedecek çok şey var.

Güney Koreli veteran Grand Prix’nin çeyrek finallerinde bölünmüş bir kararla kazandı ve yarı finalde Stamp Fairtex ile karşılaşması planlandı, ancak sakatlığı nedeniyle çekilmek zorunda kaldı. Bunun yerine, onu tekrar ONE X’te yenerek Denice Zamboanga’ya karşı bölünmüş kararıyla kazandığı konusunda hiçbir şüphe bırakmadı.

Itsuki Hirata, Ham Seo Hee’den kemeri çalabilecek bir pozisyondayken, ONE Championship’e bu eşleşmenin riskleri hakkında konuştu:

“Güçlü noktam [that I have] Kaybedecek bir şey yok. Rakibimin kaybedecek çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Bence çok baskı hissediyor. Kazanmak zorunda olduğunu ya da genç bir dövüşçüye kaybetmek istemediğini çok fazla düşünüyor.”

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-itsuki-hirata-shows-full-support-fellow-japanese-fighters-yushin-okami-hiroki-akimoto-one-163?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir