İtalya, Uluslar Ligi karşılaşması için İngiltere’ye dönerken Roberto Mancini yönetiminde her şeye yeniden başlamalı | Futbol Haberleri


Gareth Southgate’in İngiltere’nin 55 yıllık büyük kupa bekleyişini sona erdirme teklifinin ertesi sabahı, İtalyan günlük yayını, yenilginin tanıdık ıstırabıyla sona erdi. Tuttospor manşet attı: “Siamo Solo Noi”.

“Artık sadece biz kaldık”. Ayakta kalan son takım.

Ancak eski kıtanın kralları Dünya Kupası’nda olmayacak. Belki de bu kışın gösterişli etkinliği için Avrupa’da kalan tek göze çarpan eksiklik onlar.

İngiltere’nin kaybı, geçen yaz nakavt etabı boyunca etkiledikten sonra derinden hissedildi, ancak İtalya’nın sevinci, Cumartesi günü Molineux’daki UEFA Uluslar Ligi’nde yeniden bir araya gelmeden önce umutsuzluğa dönüştü.

İngiltere’nin bu sefer kazandığı bir zafer, büyük bir finalde kendi topraklarında bir çatışmada yenilmesinin ezici hayal kırıklığını telafi etmeyecek, ancak temkinli yaklaşımına yönelik uzun süredir devam eden eleştirilerin tekrar yüzeye çıkmasından sonra Southgate tarafından memnuniyetle karşılanacaktı. bu hafta.

Bukayo Saka, Euro 2020 hayal kırıklığının üstesinden geldi
Resim:
Bukayo Saka, Euro 2020 hayal kırıklığının üstesinden geldi

Southgate’in altındaki gölgelerde böyle tanıdık bir yakınma pusuya yattı – geri üç oynamalı mı? Jack Grealish’e başlamalı mı? Ancak bu geçerli gözlemler, rakiplerinin bu hafta sonu yaşadığı endişe verici durum bağlamında kesinlikle küçük düşmanlıklar olarak görülecektir.

İtalya, iki maçından dört puan toplayarak A3 Grubu’na liderlik ederken, İngiltere iki maçında sadece bir puanla dipte yer alarak bu yeni doğmakta olan Uluslar Ligi kampanyasına daha iyi bir başlangıç ​​yaptı.

Salı günü Almanya’ya karşı Münih’te, Southgate’in oyuncu değişiklikleriyle bir oyunu değiştirebileceğine, şekli değiştirebileceğine ve İngiltere’nin adapte olabileceğine dair işaretler vardı.

İtalya, Avrupa Şampiyonası başarısını kutluyor
Resim:
İtalya, Avrupa Şampiyonası başarısını kutluyor

Bunlar, depolanıp beş ay sonra Doha’ya götürülmek amacıyla “konuşma noktaları” olarak adlandırmamız gereken şeylerin bir parçası. İngiltere için olan bu Uluslar Ligi, büyük resim, uç oyuncular için bir seçme ve hatta uçakta olanları dinlendirme şansı ile ilgili.

İtalya için öyle değil. Roberto Mancini için turnuva öncesi maçlar yok. Çünkü İtalya Dünya Kupası’na gitmiyor.

Soru, geçen yaz Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısının anormal mi, aykırı mı, yoksa İtalya’nın arka arkaya Dünya Kupalarına katılmadaki başarısızlığının, aslında Avrupa Şampiyonası’nı yutan aşağı yönlü bir gidişatın belirtisi olup olmadığıdır. Azzurri.

İngiltere’ye karşı yapılan çatışmada galibiyet, zorluklarla karşı karşıya kalındığında birlik için bir zafer olarak müjdelendi; Tuttospor İtalyan ekibinin bir araya gelmesine ithafen “Hepimiz bu” diye sıçradı.

İtalyanlar Euro 2020 zaferini Roma'da kutluyor
Resim:
İtalyanlar Euro 2020 zaferini Roma’da kutluyor

Günlük La Gazzetta Dello Sport zaferi “çok güzel” ve “her İtalyan bir dev gibi hissediyor” olarak nitelendirdi.

Corriere dello Spor‘in yazı işleri müdürü Ivan Zazzaroni, “futbol gerçek yuvasına döndü” yorumunu yapacak kadar ileri gitti – İngiltere’ye ve stadyuma yasadışı yollarla girerek gösteriyi mahvetmekle tehdit eden asi destekçilerine yönelik bir kazı.

Wembley’deki dramatik olaylardan bir gün sonra başkan Sergio Mattarella takımı Quirinal başkanlık sarayında kendi topraklarında karşılarken, Roma sokakları İtalyan bayrakları ve işaret fişekleriyle doluydu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports News muhabiri Kaveh Solhekol, İtalyan gazetelerinin ulusun İngiltere’ye karşı kazandığı Euro 2020 zaferini nasıl haber yaptığını anlattı

Ama o zamandan beri?

İtalyan futbolu için çok az şey kaldı. Geçen yıl Ekim ayında, Mancini’nin 37 maçlık yenilmezlik serisi – bir dünya rekoru – İspanya tarafından San Siro’da, Uluslar Ligi yarı finalinde 2-1’lik bir yenilgiyle sona erdi.

Bu, Euro 2020 yarı finalinde penaltı atışlarında mağlubiyetlerinin ardından İspanya için bir intikam önlemiydi ve İtalya için, 1999’da Napoli’deki Stadio San Paolo’da Danimarka’ya indiğinden bu yana anavatanlarındaki ilk rekabetçi kayıptı.

Ancak daha kötüsü, bir sonraki ay gelecekti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İtalyan ekibi, Wembley’deki Euro finalini kazandıktan sonra Roma’da hayranlarıyla üstü açık bir otobüs geçit töreninde kutladı.

İtalya, İsviçre’nin Roma ziyaretiyle başlayarak Katar’daki yerini ayırtmak için iki maçtan bir galibiyete ihtiyaç duyuyordu, ancak Jorginho’nun son dakika penaltı kaçırması yarışın C Grubu’nda birinci bitirmesini sağladığı için oyun 1-1 sona erecekti. tele inin.

Kuzey İrlanda daha sonra İtalya’nın saldırısına direnerek Windsor Park’ta golsüz berabere kaldı ve İtalya’nın otomatik Dünya Kupası kalifikasyonunu reddetti.

Rusya 2018 play-off’larında İsveç tarafından elenen dört kez dünya şampiyonu olma ihtimali, özellikle Portekiz ile aynı yola düştüklerinde, art arda Dünya Kupalarını kaçırma ihtimali bir olasılık haline geliyordu.

İtalya, Dünya Kupası için Katar'da olmayacak
Resim:
İtalya, Dünya Kupası için Katar’da olmayacak

Önce Kuzey Makedonya’nın müzakere edilmesi gerekiyordu, ancak Palermo’daki Stadio Barbera, dünya futbolunun en büyük üzüntülerinden birine tanık olacaktı. Eski bir Palermo oyuncusu olan Aleksandar Trajkovski, Mancini’yi cevapsız bırakmak için mavi bir cıvatayı serbest bıraktı.

O zamanlar İtalyan Futbol Federasyonu başkanı Carlo Tavecchio, bir Dünya Kupası’nı kaçırmayı bir “kıyamet” olarak nitelendirdiğinde, İsveçliler’e verilen kaybın ardından Kasım 2017’de yeniden hissedildi.

Bir düzeyde, oyunun zaman zaman ortaya çıkardığı şey budur; İtalya, Kuzey Makedonya’nın dördüne 32 şut attı ve 1.98’e 0.18’lik bir gol bekleniyor. Ancak aynı ölçüde UEFA, büyük oyuncuların büyük turnuvaları kaçırmasını oldukça zorlaştırdı; İtalya bir şekilde bunu iki kez yapmak için komplo kurdu.

Jorginho çaresizliğini tam zamanında gösteriyor
Resim:
Jorginho, Kuzey Makedonya’ya karşı umutsuzluğunu gösteriyor

En son Brezilya’da gerçekleştirdikleri bir Dünya Kupası’nda tekrar boy gösterecekler – tüm kayıp bir kuşağın kariyer vurgularını silecek – Marco Verratti, Cesare Prandelli yönetimindeki Brezilya turnuvasında 21 yaşında olduğu için en az 2026’ya kadar olmayacak. .

Onlarınki, gönül rahatlığı ve savurganlıktan kaynaklanan toplu bir başarısızlıktır.

Geçen yıl Ballon d’Or’da üçüncü olan Jorginho, İsviçre’ye karşı her iki maçta da penaltı kaçırdı, çünkü her ikisi de en üst sırada yer alacaktı. 12 ay önce etkileyici olan forvetler kişisel zorluklar yaşadı.

Serie A’yı bitiren Ciro Immobile capocannoniere dört kez, ülkesi için 55 maçta sadece 15 gol attı. Federico Chiesa, Ocak ayında ciddi bir ön çapraz bağ sakatlığı yaşadı ve sezon için onu dışladı.

İtalya en son 2014'te bir Dünya Kupası'nda boy gösterdi.
Resim:
İtalya en son 2014’te bir Dünya Kupası’nda boy gösterdi.

Lorenzo Insigne, 2016’da Antonio Conte’nin tercih ettiği sisteme ya da İtalya’nın 60 yıl sonra İsveç’e karşı ilk kez Dünya Kupası’nı kaçırdığı için oyun kurucuyu açıklanamaz bir şekilde yedekte bırakan Giampiero Ventura’nın oyun stiline uymayan Mancini’nin altında büyümüştü. .

Insigne geçen yaz İtalya’nın rönesansını, kariyerinin sonbaharında özgürce oynayan ışıltılı gösterileriyle somutlaştırdı, ancak küçücük kanat oyuncusu Toronto FC’ye bağlı MLS.

Türkiye’de Adana Demirspor ile ticaret yapan Mario Balotelli’nin Mart ayında çağrılması çaresizliğin bir işareti gibi görünüyordu. Ancak böyle bir gerileme, yerel oyunu etkileyen daha derin bir krizin temsilcisidir.

Tavecchio’nun halefi Gabriele Gravina, Serie A’da oynayan İtalyanların sadece yüzde 32’si nedeniyle seçeneklerin kıtlığına işaret etti.

Federico Chiesa Ocak ayından beri yok
Resim:
Federico Chiesa Ocak ayından beri yok

“Çok az seçilebilir oyuncu var,” dedi Gravina, Kuzey Makedonya fiyaskosunun düşüşü sırasında. “Neden bu kadar çok genç oyuncunun kulüp takımları tarafından kullanılmadığını anlamalıyız.”

2017’de İtalyan futbolunun genç gelişimine yönelik benzer bir yakınma vardı, ancak Avrupa Şampiyonası başarısı dört yıl sonra gelirken, Mancini geleceğe yatırım yapmamanın milli takımın daha sonraki ölümüne katkıda bulunduğunu kabul etti.

İtalya, Arjantin’in açık ara ikinci en iyisiydi. finalissima Bu ayın başlarında Wembley’de, Avrupa ve Güney Amerika şampiyonları arasındaki yarışmanın yenilenmesi.

Arjantin’in 3-0’lık galibiyet marjı, şu anda zıt yönlerde ilerleyen iki ulusu temsil ediyordu, eski yiğitler Lionel Messi ve Angel di Maria, yenilmezlik serilerini 32 maça çıkarma konusunda ilham verdi – şimdi Estonya’ya karşı 5-0’lık galibiyetin ardından 33, İtalya’nın dördü geride kayıt.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Arjantin, Wembley’de Finalissima’yı kazanmak için İtalya’yı 3-0 yendi

Lionel Scaloni’nin tarafı, üçüncü bir küresel taç için 36 yıllık arayışlarını sona erdirmek için bir eğilime sahip görünüyor, ancak bu, İtalya’nın yeniden inşasının boyutunu terbiye edici bir şekilde çıplak bıraktı.

Bu Uluslar Ligi kampanyası, Giorgio Chiellini’nin 118. ve son şapkasının ardından uluslararası kariyerine zaman ayırmasıyla yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Mancini’nin takımda kalıp kalmayacağı konusunda şüpheler vardı, ancak eski Manchester City patronuna seçkin uluslar arasındaki uçurumu daraltma görevi verildi.

Süreç, hem 23 hem de 22 yaşındaki Giacomo Raspadori’nin Arjantin yenilgisiyle dördüncü başlangıcını yapan Alessandro Bastoni ve Gianluca Scamacca gibi isimlerle başladı.

Korkulan şey, İtalya için daha iyi olmadan önce işlerin daha da kötüleşebileceği, ancak Mancini ilham almak için evini ararken, ülkenin en erken gelişmiş yeteneklerinin gelişmesi için Serie A sisteminin ele alınması gerektiği konusunda uyardı.

Geçen ay, “Son dört yılda çok az şey oldu ve aslında milli takımda hep aynıyız” dedi.

“İlk şey, AC Milan’ın Stefano Pioli ile yaptığı gibi koçlara daha fazla güven vermek. [who won the Scudetto this season]. İki yıl önce gidiyor gibiydi, bugün ligi kazanıyor.

Lorenzo Pellegrini, İtalya'nın galibiyetinde gol attıktan sonra kutluyor
Resim:
İtalya, Uluslar Ligi kampanyasına iyi başladı

“Birçok teknik direktör hata yapmaktan korktukları için genç oyuncuların oynamasına izin vermiyor. Serie A’da İtalyan oyuncuların yüzde 32’sinin altına inmek tüm milli takımlar için son derece sınırlayıcı.

“Nicolo Zaniolo Coverciano’ya geldi [Italy’s training base] ilk kez ve çocuk gibi görünüyordu, iki ay sonra her şey değişti. Çocuklar hızla iyileşir.”

Roberto Mancini, o yaz Wembley’de ince marjların sağ tarafına indikten sonra “muhteşem bir vizyoner” olarak selamlandı.

Ancak yetenek havuzu giderek sığlaşıyor ve daha kuzeyde, Kara Ülke’de o ve İtalya, her şeye yeniden başlarken cevaplar için derinlere inmek zorunda.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12630718/italy-must-start-all-over-again-under-roberto-mancini-on-return-to-england-for-nations-league-encounter

Yorum yapın

SMM Panel