İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıyla ilgili yeni gelişme! 5 şüpheli Bulgaristan’da yakalandı


İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyla ilgili yeni gelişme!  5 şüpheli Bulgaristan'da yakalandı

Öte yandan Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde Pazar günü meydana gelen patlamanın ardından devam eden operasyonlar kapsamında teröristler Albashır ile Hassan’ı sınırdan geçirdikleri belirlenen 2 şüpheliyi daha tespit etti.

Şüpheliler, polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. İl dışında şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 2 kişi emniyetteki eylemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

İŞTE BOMBAYI HAZIRLAYAN TERÖRİST

Saldırının bir saldırı başarısızlığı olan, bombayı hazırlayıp Albashir’e doğru patlama noktasına gönderen ve saldırıdan sonra Bulgaristan’a kaçırıldığı belirtilen Bilal Hassan’a ait ilk görüntülere ve yeni bilgiye ulaşıldı.

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyla ilgili yeni gelişme! 5 şüpheli Bulgaristan'da yakalandı

Terörist Hassan, Esenler’de bir sokağın başında şapka, elindeki düzenek benzeri bir cisimle birlikte kameralara kurulur. Teröristi saldırıdan sonra kaçtığı Edirne’de ortaya çıkma ve yurt dışına çıkmayı sağlayan Hüseyin Güneş isimli şahsın da yakalandığı öğrenildi.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/turkiye/istiklal-caddesindeki-bombali-saldiriyla-ilgili-yeni-gelisme-5-supheli-bulgaristanda-yakalandi

SMM Panel PDF Kitap indir