İsrail Madrimov, Dmitry Bivol’un yardımını övdü


Israil Madrimov, WBA Dünya Hafif Ağır Siklet Şampiyonu Dmitry Bivol’un Michel Soro ile rövanş maçına hazırlanmasına yardımcı olduğunu açıkladı. Madrimov, Canelo Alvarez’e karşı kazandığı galibiyet öncesinde Bivol ile kamptaydı.

Madrimov şunları söyledi:

“Dmitry Bivol, kendisine inanan birinin başka bir örneğidir, o dövüşü kazanır. [against Canelo Alvarez] ve benim kampın bir parçası olmak ve onunla çalışmak gerçekten çok şey ifade ediyor. Kendinize inanırsanız hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtladı ve bu, hep birlikte antrenman yapan biz çocuklar için büyük bir motivasyon. Onunla tartışarak çok şey kazandım, ona yardım ettim ve o da bana yardım etti.”

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz:

youtube kapağı

Çiftin birlikte paylaştığı eğitim kampından sonra Bivol, boksun en büyük yıldızlarından biri olan Canelo Alvarez’i yenmek için her şeyi yaptı. Bivol, bu mücadeleye giren büyük bir mazlumdu, ancak yarışmanın kontrolündeydi ve oybirliğiyle alınan kararla kazandı.

Şimdi, bu zafer, İsrail Madrimov’a bir sonraki mücadelesi, Michel Soro’ya karşı bir rövanş maçı öncesinde artan bir özgüven duygusu verdi.


WBA, Israil Madrimov ve Michel Soro’ya rövanş hakkı verdi.

Madrimov (8-0) ve Soro (35-3-1) arasındaki ilk mücadele oldukça tartışmalı bir şekilde sona erdi. Madrimov maçı dokuzuncu tur TKO ile kazandı.

‘Rüya’ Madrimov dokuzuncu turda zilin ardından bir yumruk yağmuru başlattı. Görünüşe göre hem Madrimov hem de hakem zili duymadı. Hakem, Soro’yu bir yumruk kombinasyonunun ardından ayağa kaldırmaya karar verdi.

İsrail Madrimov vs. Michel Soro I’i buradan izleyin:

youtube kapağı

Maç, WBA Süper Ağır Siklet Şampiyonası için bir elendi. WBA, tatmin edici olmayan son nedeniyle ikili arasında bir rövanş kararı verdi. Bununla birlikte, yaptırım organı, müsabakayı yarışma dışı bir şekilde tersine çevirmedi. ‘Rüya’ rekorunda hala durma zaferi var.

İkili 9 Temmuz’da O2 Arena’da rövanş maçına çıkacak. Maç, Derek Chisora ​​ve Kubrat Pulev arasındaki ağır sıklet maçı olan başka bir rövanşın alt kartında gerçekleşecek.

Kazanan için WBA kemerine bir atış söz konusu olsa da, atış için ne kadar beklemek zorunda kalacakları belli değil.

Jermell Charlo, ağırlık sınıfındaki dört kemeri de elinde tutuyor ve ilk önce ilgilenmesi gereken başka zorunlulukları var. Bunlar arasında WBO Mandatory Challenger Tim Tsyzu ve IBF Mandatory Challenger Bakhram Murtazaliev var. Murtazaliev’in organizatörü, Charlo’nun Tsyzu ile savaşmasını emrettiği için WBO’ya yasal bir itirazda bulundu ve bundan sonra ne olacağı belirsiz.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-israil-madrimov-praised-dmitry-bivol-s-help?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir