İskoçya kaptanı Kyle Coetzer dümendeki 110 maçın ardından geri çekilecek | Kriket Haberleri


İskoçya kaptanı Kyle Coetzer, Cuma günkü ICC Cricket World Cup League 2 üçlü serisinde BAE ile oynayacağı maçın ardından kaptanlıktan istifa edecek; 38 yaşındaki oyuncu 214 uluslararası maçın 110’unda ülkesine liderlik etmiş olacak.

Son Güncelleme: 22/03/22 17:18

Kyle Coetzer, BAE'ye karşı oynadıkları maçın ardından İskoçya kaptanlığından istifa edecek

Kyle Coetzer, BAE’ye karşı oynadıkları maçın ardından İskoçya kaptanlığından istifa edecek

Kyle Coetzer, Cuma günü BAE’ye karşı ICC Cricket World Cup League 2 üçlü seri fikstürünün ardından İskoçya kaptanlığını bırakacak.

Teksas’taki maç Coetzer’in kaptan olarak 110. ve İskoçya formasıyla 214. maçı olacak ve onu ülkenin en çok forma giyen üçüncü oyuncusu yapacak.

2021 T20 Dünya Kupası’nda İskoçya’yı Süper 12’ler elemelerinde kaptan yapan 38 yaşındaki Aberdonian, “İskoçya erkekler takımının kaptanlığını bırakma kararım hakkında uzun ve çok düşündüm ve bu teste karşı karar verdim. BAE, dümendeki son kişi olacak.

“Bu gruba büyüme ve gelişmemizdeki çeşitli aşamalarda liderlik etmek ve ülkeme kaptanlık etmek mutlak bir zevkti ve o zamana böyle bir sevgiyle bakacağım.

“Geldiğimiz noktadan son derece gurur duyuyorum ve bu takımın bir sonraki liderinin altında nereye gidebileceği konusunda daha da heyecanlıyım.

“Son zamanlarda oyuncuların sahada kendilerini nasıl yönettiklerini görmek harika ve orada birden fazla lidere sahip olmak benim için gerçekten olumlu ve cesaret verici bir işaret oldu.

İskoçya kaptanı Kyle Coetzer dümendeki 110 maçın ardından geri çekilecek | Kriket Haberleriİskoçya kaptanı Kyle Coetzer dümendeki 110 maçın ardından geri çekilecek | Kriket Haberleri

İngiltere vs Yeni Zelanda

4 Haziran 2022, 10:15

canlı

“Kararımı paylaşmak ve istifa etmek için doğru zaman olduğunu hissettiren buydu.

“Bu oyuncu grubunu etkileyebildiğim ve dahil olduğum bu kriket aşamasında İskoçya’ya yardım edebildiğim için çok minnettarım.

“Kesinlikle her şeyimi verdim ve umarım oyuncular ve taraftarlar da bunun olumlu bir deneyim olduğunu düşünürler.

“Bir yanım istifa ettiğim için üzgün olsa da takımın şu anki konumundan memnunum ve hepimiz için sırada ne olacağı konusunda beklentilerle doluyum.

“Takım arkadaşlarımın tüm çabaları ve bu yolda bana yardımcı olan herkes için son derece gururlu ve müteşekkirim.

“Şimdiye kadar harika bir yolculuk oldu ve daha heyecan verici kriket oynanacak.”

Coetzer’in halefi, takımın Temmuz ayında Namibya ve Nepal’e karşı oynayacağı bir sonraki seriden önce atanacak.

Coetzer, geçen yılki T20 Dünya Kupası'nda İskoçya'nın kaptanlığını yaptı

Coetzer, geçen yılki T20 Dünya Kupası’nda İskoçya’nın kaptanlığını yaptı

Cricket Scotland geçici performans başkanı Toby Bailey şunları söyledi: “Tüm Cricket Scotland, teknik ekip, erkek takımı ve İskoç kriket topluluğu adına, Kyle’a zamanında yaptığı her şey için çok teşekkür etmek istiyorum. kaptan olarak.

“İnanılmaz bir lider ve kriket yeteneği olan Kyle, İskoçya’daki oyuna unutulmaz bir katkı yaptı, takımın yıllar içinde ilerlemesine yardımcı oldu ve diğerlerine ilham verdi.

“Kaptanlık, İskoç kriketinin önde gelen ışıklarından birinin öne çıkması ve bu takımı İskoçya’daki spor için heyecan verici yeni bir çağa götürmesi için harika bir fırsat ve aralarında çok yetenekli yeni bir lider olduğundan şüphem yok.

“Hepimiz Kyle’ın bir oyuncu olarak sahada ne yapmaya devam edeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz ve ona bir sonraki bölüm için en iyisini diliyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12627193/scotland-captain-kyle-coetzer-to-stand-down-after-110-games-at-the-helm

Yorum yapın

SMM Panel