İskoç Ulusal: Christian Williams, Ayr özelliğinden önce ‘olağanüstü’ Kitty’s Light için heyecanını gizleyemedi | Yarış Haberleri


Önde gelen İskoç Ulusal umuduna çok benzeyen Christian Williams, yarış öncesi favori Kitty’s Light’ın Ayr’daki büyük günü için hazırlandığı Cumartesi günkü uzun metrajlı yarışma için heyecanını zar zor sürdürebiliyor.

Galli antrenörün, dört mil testi için iki sıcak şansı var, Eider Chase kazananı Win My Wings, pazardaki ahır arkadaşının hemen ardından.

Kitty’nin Işığı olsa da, bu gün için uzun zamandır hazırlanan, en kötü kış koşullarından kasten uzak duran ve İkinci Derece Charlie Hall Chase ve Üçüncü Derecede ikinci olmak da dahil olmak üzere birçok yenilgiyle en iyi sonuçları veren kişidir. Şubat ayında Kempton’da Coral Trophy.

Williams, “Bu yıl, zeminin yumuşak ve ağır olduğu kış pistlerinden onu uzak tutmaya çalıştık” dedi. Gökyüzü Sporları Yarışı.

“Onu Kempton’a götürüyorduk ve üç mil uzakta olmasının ideal olduğunu düşünmüyoruz ama o harikaydı.

“Bize 70.000 sterlinlik para ödülü kazandı ve amaç bu yarıştı. Büyük Millet’ten sadece bir hafta önce olduğu için kazanılabileceğini düşündük.

“O sadece iyi bir at. Evde onunla çalışan pek çok atınız olmazdı.”

Christian Williams, Cumartesi günü kartları iki katına çıkararak tek bir sezonda kazananlar için önceki en iyi çetelesini geçti
Resim:
Christian Williams kariyerinin en iyi sezonunun keyfini çıkarıyor ve para ödülü için 500.000 £ ‘a yaklaşıyor

Henüz altı yaşında olan Kitty’s Light’ın son zaferi, geçen yıl Mart ayında Kelso’da üç mil iki furlong kazanarak sınırın kuzeyinde geldi.

Williams, “Kariyerinin başında muhtemelen çitler engel oluyordu, ancak şu anda atlayışı oldukça iyi, umarım bu onu iyi durumda tutar.” dedi.

“O sadece altı ve yedi, sekiz, dokuz, 10 ve 11 yaşındayken tüm büyük yarışlarda onu yönetmeyi umuyoruz.

“Bu yıl ilk kez ona uygun olacağını düşündüğümüz bir geziye adım atıyoruz.

“Geçen gün onu yarıştan sonra bir parça iş için Ffos Las’a götürdük. Ertesi gün birkaç tane daha aldığımızda, onlarla birlikte kamyona binmek için ahır kapısını kırmaya çalışıyordu. Olağanüstü biri. Çok seviyor. onun yarışı.”

Williams, Win My Wings için en iyi amatör binici Rob James’in hizmetini aldı ve Şubat ayında Newcastle’daki galibiyetinden sonra kariyer rekoru olan 140’a yükselen potansiyel olarak değerli 7 librelik bir kilo aldı.

Williams, “Yeni puanını kazandığını göremedim, bu yüzden onu Kitty’s Light’a nasıl yaklaştıracağımı bulmaya çalışıyordum” dedi.

Kanatlarımı Kazan
Resim:
Win My Wings, Şubat ayında Newcastle’daki Eider Chase de dahil olmak üzere son iki yarışını kazandı.

“Koşullu jokeyler, 200-300 Noktadan Noktaya kazananları çitleri aşan Rob James’in deneyimine sahip olmazdı.

“Bu onu işin içine sokuyor. Kitty’nin Işığı bunu bir hedef olarak aldı ama o [Win My Wings] gitmeyi de hak ediyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12579876/scottish-national-christian-williams-unable-to-hide-excitement-for-extraordinary-kittys-light-ahead-of-ayr-feature

Yorum yapın