İskoç Şampiyonu Engel önizlemesi: Neil Mulholland, Milkwood’un Ayr’da tekrar saldırabileceğini umuyor | Yarış Haberleri


Neil Mulholland, Milkwood’un Coral Scottish Champion Hurdle’daki unvanını korumak için Cumartesi günü Ayr’da tekrar gol atmasını umuyor.

Sekiz yaşındaki çocuk, geçen dönem İkinci Derecenin üç-üç çeyrek uzunluğunda bir galibiydi ve o zamandan beri sadece iki kez görüldü, ilk olarak Temmuz’da Galway Hurdle’da mükemmel bir ikinci ve ardından peşinde dördüncü olduğunda Ekim ayında Uttoxeter’de ilk kez sahneye çıktı.

Sakatlık aksilikleri, iğdişin daha yoğun bir kampanyaya başlamasını engelledi ve Mulholland, Sea Pigeon ve Birds Nest gibi yarışlara yarışın ikili kazananları olarak katılmayı teklif ederken, Cumartesi günü İskoçya’da bir unvan savunması için kasten kurtardı.

“Onu geçen yıl kazandığı İskoç Şampiyonu için tuttuk ve Sam Twiston-Davies Salı sabahı ona eğitim verdi. Okulundan memnunuz” dedi.

“Ona biraz zaman vermek zorunda kaldık, çünkü onunla yüzde yüz mutlu değildik. O sadece haklı değildi, birkaç ciddi sorunu var ve bu böyle.” Şimdi 150 puan alan Milkwood, 12 ay öncesine göre 8 libre daha fazla taşıyacak.

Mulholland, “Çok kilosu var ama bunun bir nedeni var,” dedi. “Eğer son üç engelli koşusunun formuna yakın bir yere geri dönebilirse, varlığını hissettirecek.

“Yarış pistinde dörtnala koştu ve elimizden geldiğince formda.

Tritonic (solda), Onemorefortheroad'ın önündeki Ascot'ta sonuncuyu temizliyor
Resim:
Tritonic (solda), Onemorefortheroad’ın önündeki Ascot’ta sonuncuyu temizliyor

Onemorefortheroad, Ascot’ta derecelendirilmiş şirkete yerleştirilmeden önce antrenör Neil King için engelleri üç kez kazandı. Yedi yaşındaki oyuncu, Sandown’daki Imperial Cup’taki son yarışında dördüncü oldu.

King, biraz daha gelişme olduğunu ve Jack Quinlan’ın bineğinin Milkwood’dan bir taş aldığını düşünüyor.

Dedi ki: “Gerçekten iyi durumda kalıyor, bence hala handikapın sağ tarafı.

“Bu yıl kesinlikle yanlış bir şey yapmadı – geçen sefer Sandown’da zemin onun için çok yumuşaktı ve hala büyük bir itibarla koştu. Sonuç olarak handikap ona bir pound kaybetti.

“Ayr ona çok yakışacak. Ayr’ın ona bir Sandown veya Ascot’tan daha çok yakışacağı gibi düz, keskin bir pist her zaman hissettim ve çok formda. Kış ortasında zemin nedeniyle ara verdi ve taze ve diri. gitmeye hazır.

“Formu kaya gibi sağlam ve zemin ne kadar hızlı olursa o kadar iyi.”

Bahisçilerin açık bir yarışma olarak gördüklerinde, West Cork, bu sezon Dan Skelton için sadece üç yarışa sahip olan müdürler arasında en hafif yarışan isim. Milkwood’dan 8 libre daha az omuzlu olan sekiz yaşındaki çocuk, Aralık ortasından bu yana ilk koşusunda Cheltenham’daki County Hurdle’da dördüncü oldu ve Skelton bunu iyi karşıladığını söyledi.

Harry Skelton, West Cork'a biniyor ve Unibet Greatwood Handikap Engelini kazanmayı kutluyor
Resim:
Harry Skelton, West Cork’a biniyor ve Unibet Greatwood Handikap Engelini kazanmayı kutluyor

“West Cork yoğun bir sezon geçirmedi ama geçen sefer Cheltenham’da iyi koşmuştu. Bu çok erken gelmediği sürece ona doğru bir şans vermeliydim.

“Evde gösterdiğinden çok erken geldiğini hissetmiyorum.”

James Moffatt tarafından eğitilmiş Alqamar, geçen yıl Mayıs ve Ağustos ayları arasında dört kez kazandı, ancak Ekim ayında Wetherby’de koltuğundan düştüğünden beri görülmedi.

Son mola kazananları Socialist Agenda ve Voix Du Reve ile Anna Bunina ve Kihavah, Barrichello’nun kadroyu tamamlamasıyla bunu büyüleyici bir yenileme yapıyor.

Donald McCain’in gelding’i bu sezon beşte dördünü kazandı, defterindeki tek leke Aralık’ta bir Bangor acemi engelinde dördüncü olduğunda geliyor. Cheshire teknik direktörü, geçen sefer Newcastle’da gol atan altı yaşındaki oyuncunun şansını hak ettiğini düşünüyor.

McCain, “İyi bir yıl geçirdi ve doğru yolda ilerliyor” dedi. “İyi bir yarışta koşmayı hak ediyor. Oldukça engelli olduğunu düşünüyorum, elimizde bir şey var mı bilmiyorum ama onu baharda büyük bir günde koşacaktık ve buna gitmeye karar verdik. 1.

“Muhtemelen yenilmemesi gerekiyordu ama tek sıkıntı Bangor’daydı. Bu kimsenin suçu değildi. Sadece startta korktu, kamçıladı ve yarış bitti.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12579556/scottish-champion-hurdle-preview-neil-mulholland-hoping-milkwood-can-strike-again-at-ayr

Yorum yapın