Ishan Kishan, Rohit Sharma ve KL Rahul’un vuruş pozisyonlarında Gautam Gambhir


Gautam Gambhir, Team India’nın 2022 T20 Dünya Kupası’nda Ishan Kishan ve Rohit Sharma ile başlamayı düşünmesi gerektiğini ve KL Rahul’un orta sırada oynaması gerektiğini düşünüyor.

Kishan, 12 Haziran Pazar günü Güney Afrika’ya karşı ikinci T20I’de sadece 21 toptan 34 atış yaptı. Küçücük güney pençesi, Men In Blue’ya şimdiye kadar Proteas’a karşı her iki maçta da patlayıcı başlangıçlar verdi.

Star Sports ile ilgili bir tartışma sırasında, Gautam Gambhir’e Ishan Kishan’ın bir fedai avına düşmeden çok önce vuruş yapması soruldu. Cevap verdi:

“Kesinlikle. KL Rahul, Rohit Sharma ve Virat Kohli geldiğinde Team India’nın onunla devam edip etmeyeceğini görmemiz gerekecek. Rohit Sharma ile birlikte onunla başlayıp KL Rahul’u orta sıralarda oynamak sizi cezbedecek mi? Bu bir cazibe mi? “

Eski Hintli açıcı, Kishan’ın siparişin en üstünde uzatılmış bir koşu verilmesi için oy kullandı. Gambhir şu gerekçeyi kullandı:

“Her zaman bir X faktöründen, korkusuz bir yaklaşımdan bahsediyorsunuz, sayı atsa da atmasa da, o (Kishan) korkusuz bir yaklaşım getiriyor. Kesinlikle onunla devam etmek isteyeceğim. Avustralya koşulları – zıplayan küçük kapılar, oynamayı seviyor şut çekiyor, uzun topa iyi vuruyor. Bu yüzden muhtemelen Dünya Kupası’na kadar onunla devam etmelisin.”

Çarpıcı başlangıçlar sağlamanın yanı sıra Kishan, Team India’ya sol-sağ açılış kombinasyonu yapma seçeneği de verdi. Hintli düşünce kuruluşunun bu rotayı mı tercih ettiğini yoksa en üst sıralarda Rohit ve Rahul ile mi devam ettiğini görmek ilginç olacak.


“Birisi Rohit Sharma’dan sonra Hindistan devresinde yıkıcı bir kanca veya çek şut oynarsa, bu Ishan Kishan’dır” – Sanjay Bangar

Ishan Kishan çekme veya kanca atışını oynamayı seviyor [P/C: BCCI]
Ishan Kishan çekme veya kanca atışını oynamayı seviyor [P/C: BCCI]

Sanjay Bangar’a Ishan Kishan’ın kısa teslimata karşı görevden alınması hakkında soru soruldu. O cevapladı:

“Kısa topu oynama şeklinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ön ayak vuruşlarına daha fazla dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum, arka ayak oyunu zaten düzeldi. Biri yıkıcı bir kanca veya çekme oynarsa inanıyorum. Rohit Sharma’dan sonra Hindistan pistinde çekildi, bu Ishan Kishan.”

Kısa Top, Anrich Nortje’nin işini yapıyor. Ishan Kishan 21 toptan iyi bir 34 koşu yaptıktan sonra ayrılıyor. #INDvsSA

Eski Hintli vuruş antrenörü, Kishan’ın ön ayak oyununu geliştirmesi durumunda Avustralya koşullarında üretken olabileceğini düşünüyor. Bangar şunları gözlemledi:

“O bölgede bowling oynayanlar onu ne kadar çok beslerse, özgüveni de artmaya devam edecek. Ön ayak oyununu biraz çözmesi gerekiyor. Ön ayak oyununa daha fazla odaklanırsa, Avustralya koşullarında son derece iyi vuruş yapabileceğini hissediyorum. “

Kishan, T20I serisinde Batı Hint Adaları ve IPL 2022’ye karşı sallanan teslimatlara karşı biraz isteksiz bulundu. Mumbai Indians (MI) açılışı, Hindistan Premier Ligi’nin yakın zamanda tamamlanan baskısında Mukesh Choudhary tarafından ele geçirilirken dört ayak üzerinde kaldı.


canlı anketCANLI ANKET

S. Ishan Kishan, T20 Dünya Kupası’nda KL Rahul yerine Hindistan Takımı için vuruşu açmalı mı?

Şimdiye kadar 39 oy

Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi

tepki-emojitepki-emoji