İrlanda Futbol Federasyonu, Vera Pauw’a oyuncuyken tecavüz ve taciz iddiaları nedeniyle destek veriyor | Futbol Haberleriİrlanda Futbol Federasyonu, Vera Pauw'a oyuncuyken tecavüz ve taciz iddiaları nedeniyle destek veriyor | Futbol Haberleri

İrlanda Futbol Federasyonu, İrlanda Cumhuriyeti başantrenörü Vera Pauw’a tecavüz ve cinsel taciz iddialarının ardından tam destek verdi.

Yaklaşık üç yıldır görev yapan eski Hollandalı stoper Pauw, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada genç bir futbolcuyken “önde gelen bir futbol yetkilisi” tarafından tecavüze uğradığını iddia etti.

Daha önce İskoçya, Hollanda, Rusya ve Güney Afrikalı kadınları çalıştıran ve ülkesi için 85 maça çıkan 59 yaşındaki oyuncu, “diğer iki erkek” tarafından cinsel saldırıya uğradığını da iddia etti.

Pauw, Twitter’da yaptığı açıklamada, Hollanda futbol federasyonunu tam bir soruşturma açmayı reddederek çilesini sessiz tutmaya çalışmakla suçladı.

Hollanda Futbol Federasyonu (KNVB), Pauw’un suçlamalar hakkında ilk görüştüğünde yeterince hızlı yanıt vermediğini ve hatalar yaptığını kabul etti, ancak Pauw’un talep ettiği gibi davayı bağımsız bir araştırmacıya devrettiğini söyledi.

Eylül 2019’da Pauw’u atayan FAI, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “FAI, hayatının bu zor döneminde İrlanda Cumhuriyeti Kadın Kıdemli Takım Yöneticisi Vera Pauw’a geçmişi hakkında çok cesur açıklamalar yaparken tam destek verdi.

“Vera bir süredir Derneğin üst düzey liderleriyle bu konuyla ilgileniyor ve FAI ona kişisel ve profesyonel düzeyde ihtiyaç duyabileceği tüm desteği teklif etti.

“FAI, bu ifşaatların Vera’nın iyiliği üzerindeki etkisinin kesinlikle farkındadır ve ona FAI Kurulunun ve Birlik’teki tüm meslektaşlarının süregelen tam desteğine dair güvence vermiştir.

“FAI bu konuda daha fazla yorum yapmayacak ve medyadan bu çok zor zamanda Vera’nın mahremiyetine saygı duymasını istiyor.”

Pauw, FAI’ye, oyuncularına ve arka oda ekibine destekleri için teşekkür etti.

Pauw, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Son 35 yıldır tacizi gizli tuttum. Hatırasının hayatımı kontrol etmesine, beni günlük acı ve ıstırapla doldurmasına, içsel duygularıma hükmetmesine izin verdim.

“Birçoğuna göre küstah ve gürültülü bir futbol koçu ve menajer, erkeklerin dünyasında zirveye yükselen sert bir kadın olarak görülüyorum. Hiçbir şey gerçeklerden daha fazla olamaz.

“Geçtiğimiz yıllarda, davamı Hollanda’daki futbol otoriteleri tarafından adil ve adil bir şekilde duymaya çalıştım ama boşuna.

“Bazı insanlar bu hikayeyi dünyaya açarak bana ihtiyacım olan desteği sunmaktansa tecavüz ve cinsel saldırılarımı sessiz tutmayı tercih ediyor. Artık sessizliği paylaşamam.”

Pauw, yaşadığı sıkıntıyı Hollanda polisine bildirdiğini belirterek, “Güven bana, hikayem çok gerçek ve çok doğru.

“Halka açık olmanın hayatıma daha önce hiç yaşamadığım bir şekilde ışık tutacağını biliyorum, ancak aynı zamanda tecavüz ve taciz gibi bir şeye maruz kalan diğer genç futbolcuların ve koçların da şimdi yeterince cesur hissedeceklerini umuyorum. öne çık ve hikayelerini paylaş.”

KNVB, Pauw’un açıklamaları karşısında “çok şaşırdığını” ve yanıtının kabul edilemez olduğunu kabul etti.

KNVB, “Sonuç olarak, ortaklaşa araştırma yapılmasına karar verdik. Vera bunun sosyal güvenlik konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir araştırma kuruluşu olan Verinorm tarafından yapılmasını istedi” dedi.

Yönetim organı, “Vera’nın 2011’de cinsel açıdan aşırı davranışlar konusunda ilk sinyallerine karşı yeterince uyanık olmadığını” söyledi.

Açıklamada, “Bu bağımsız soruşturma, KNVB’nin bir dizi şeyi farklı şekilde ele alması gerektiğini gösteriyor” dedi.

“Geçmişte Vera ne yazık ki (eski) KNVB çalışanlarından bir takım (tahmin) hataları ve zararlı yorumlarıyla karşı karşıya kaldı. Soruşturma ile Verinorm ayrıca bunun arkasında KNVB’nin bir planı veya politikası olmadığını tespit etti.”

KNVB şunları ekledi: “Rapordaki önerileri şirket içinde ve Vera ile mümkün olan en kısa sürede tartışmak istiyoruz, ancak eylemleri başlatabilmemiz için azami dikkatle. Ayrıca kurtarma arabuluculuğu amacıyla.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12644121/football-association-of-ireland-supports-vera-pauw-over-allegations-of-rape-and-abuse-when-she-was-a-player

SMM Panel PDF Kitap indir