İrlanda Derbisi: Rob Hornby’nin yerine Juddmonte olarak ‘güçlü vekil’ Colin Keane’in favori Westover’ı kullanması | Yarış Haberleri


Önde gelen İrlandalı Derby yarışmacısı Westover’ın bağlantıları, jokey Rob Hornby’yi ‘yetenekli vekil’ Colin Keane ile değiştirme kararlarının İrlandalı’nın Curragh’daki deneyimine bağlı olduğu konusunda ısrar ediyor.

Hornby, sorunlu bir koşuya katlandıktan sonra üç hafta önce Epsom’da Derby’de hızlı bitiren üçüncülük de dahil olmak üzere, bu sezon önceki iki başlangıcında Westover’daydı.

Epsom’daki sürüşü yansıtan Hornby, bu ayın başlarında Sky Sports Racing’e yarışta ‘adil bir çatlak’ olduğunu ve koşarken ‘şanssız’ olduğunu söyledi.

Bu çabadan bu yana, Ralph Beckett’in tay, İrlandalı eşdeğeri için Cumartesi günü gerçekleşen ante-post listelerinin başında yer alıyor.

Westover’ın sahibi yetiştiricileri Juddmonte için İrlanda ve Avrupa yarışlarının genel müdürü Barry Mahon, hamlelerini açıklarken şunları söyledi: Epsom’da güzel bir yolculuk.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bu ayın başlarında Sky Sports Racing’e konuşan jokey Rob Hornby, Westover’ın Epsom’daki Derby’deki şanssız bitişiyle ‘hayal kırıklığına uğradığını ve üzgün olduğunu’ söyledi.

“Kararımız tamamen Colin’in Curragh ve Curragh Classics deneyimine ve deneyimine bağlı. Gemiye binmek için Curragh’da 2.000 İrlanda Gine ve İrlanda Oaks kazanan üç kez İrlanda şampiyonu bir jokeyden daha iyi ne olabilir?

“Pistin içini dışını biliyor ve bunun Westover’a bir yardımı olacağını umuyoruz. Her halükarda bu yarış için onun yetenekli bir vekil olduğunu hissettik.”

Salı günü tarihi zafer için eklendi

Bununla birlikte, bağlantıların öngörmediği şey, Salı günü Oaks kazananının Salı günü tayları almak için sahaya ekleneceğini açıklayan Aidan O’Brien’dan gelen bir eğriydi.

Epsom’da Emily Upjohn’u az farkla yenilgiye uğratmadan önce 1000 Gine ve İrlanda 1.000 Gine’sine yerleştirilen Galileo’nun kızı, 1994’teki Frankie Dettori’nin bastığı Balanchine’den bu yana İrlanda Derbisini kazanan ilk kısrak olmaya aday olacak.

Salı ve Ryan Moore, Oaks'ta Emily Upjohn ve Frankie Dettori'yi geride bıraktı
Resim:
Salı ve Ryan Moore (sağda) Oaks’ta Emily Upjohn ve Frankie Dettori’yi kovuyor

Mahon, “Onun katılımının çok iyi bir yarışı garantileyeceğini düşünüyorum.

“Bahisçilerin bunu yarışta Salı gününe nasıl bağlayacaklarını bilmiyorum. O iki Gine’ye yerleştirilmiş, bir Oaks kazanmış ve mor renkte yetiştirilmiş birinci sınıf bir kısrak, yani zorlu rakip, özellikle 3 lb ödeneği ile.

“Westover iyi. Pazartesi sabahı son işini yaptı ve Ralph ve takım mutluydu, bu yüzden her şey Cumartesi için ayarlanmış görünüyor.”

İrlandalı şampiyon jokey Colin Keane geçen sezonu 141 galibiyetle tamamladı.
Resim:
İrlandalı şampiyon jokey Colin Keane geçen sezonu 141 galibiyetle tamamladı.

Westover ve Salı, onay aşamasının ardından İrlanda’nın önde gelen Classic’inde 16 olası koşucu arasında yer alıyor ve ikincisi şaşırtıcı olmayan bir şekilde çekişmedeki tek kısrak.

Westover, geçen ay Goodwood’da Cocked Hat Stakes’i kazandığından beri hedefi bu olan David Menuisier tarafından eğitilmiş Lionel tarafından İngiltere’den yapılacak geziye katılmaya hazırlanıyor.

İrlanda Derbisini 14 kez rekor bir şekilde kazanan O’Brien, aynı zamanda Derby altıncı Taş Devri’nde ve Anchorage, geçen hafta King Edward VII Stakes kazananı Changingoftheguard ve Artemis Tapınağı’ndan ayrıldı.

Joseph O’Brien, karışımda Buckaroo, Hannibal Barca ve Vega Magnifico’ya sahipken, kardeşi Donnacha, Epsom hayal kırıklığı Piz Badile’yi eyerleyebilir.

Jim Bolger’in Boundless Ocean ve Manu Et Corde çifti, Dermot Weld tarafından eğitilmiş Duke De Sessa, Paddy Twomey’in French Claim ve Andy Oliver’ın bahçesinden Glory Daze diğer umutlular.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12637994/irish-derby-favourite-westover-to-be-ridden-by-able-deputy-colin-keane-as-juddmonte-replace-rob-hornby

Yorum yapın

SMM Panel