Irkçılığa bir gol de sen at!

SV Waldhof ve Mannheim Türkspor, 6 Ekim Çarşamba günü “Irkçılığa aleyhinde gol beygir!” sloganıyla düzenlenecek dostluk maçında aleyhinde karşıya gelecek.

Irkçılığa bir gol de sen at!

BirGün MANNHEİM

Mannheim ve çevresinin önde gelen spor kulüplerinden SV Waldhof ve Mannheim Türkspor’un futbol takımları, 6 Ekim Çarşamba günü “Irkçılığa karşı gol beygir!” (Schieß Tore gegen Rassismus) sloganı altında düzenlenecek arkadaşlık maçında aleyhinde karşıya gelecek.

Türk Alman İş ve Eğitim Enstitüsü‘nün (DTI) Tüzük Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği faaliyetler aralarında bulunan arkadaşlık maçı Carl-Benz Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

Yardım maçından elde edilecek tüm gelirin, DTI’nin demokrasi, Almanca dil eğitimi, mesleki bilgilendirme ve yönlendirme konularında yürüttüğü eğitim odaklı projeler için kullanılacağı açıklandı. 6 Ekim Çarşamba günü saat 18.00‘de başlayacak olan maçın biletlerinin SV Waldhof Mannheim Online-Shop, Waldhof Welt veya Wasserturm Fanshop’tan edinilebileceği belirtildi.

irkciliga-bir-gol-de-sen-at-928202-1.

“MÜCADELEYE KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUZ”

DTI’nin önerisi üstüne ırkçılıkla mücadeleyi cesaretlendirmek üzere düzenlenen bu dostluk karşılaşmasını seve seve kabul ettiklerini bildiren Mannheim Türkspor Başkanı Hüseyin Adalı, “SV Waldhof bu bölgenin sembolü olan, bir dönem birinci ligde bulunan bir spor klübü. Derhal 3’ncü ligde fakat en geç önümüzdeki yıl 2’nci lige çıkmayı hedefleyen iddialı bir takım. Sahalarımız da birbirine komşu. Maç hafta içinde gerçekleştirilecek. Onlar tabii profesyonel oyuncular, bizim oyuncularımız ise hafta içinde çalışan ahali. Fakat geliri eğitim amaçlı projelere harcanacağı için oyuncularımızın bu dostluk maçına motivasyonları çok yüksek. Her iki ekip da maça üstünde ‚ırkçılığa karşısında gol beygir!‘ sloganının yer aldığı formalarla çıkacak. Bu müşteri etkinlikleri önümüzdeki dönemde de gerçekleştirip, baştan olduğu gibi Mannheim ve çevresinde de çoğalan tanıdık olmayan düşmanlığıyla mücadeleye katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

bununla beraber Suntat ve BLG Kardeşler şirketler gruplarının başkanı Mustafa Baklan‘ın öncülüğünde kurulan DTI, Almanlar ve Almanya‘da yaşayan Türkiye kökenli göçmenler arasındaki ilişkileri hedefiyle faaliyet gösteriyor. Gıda sektöründeki gösterişli şirketlerden Suntat, aynı zamanda SV Waldhof’un başlıca sponsoru.

DTI’IN ETKİNLİKLERİ SÜRECEK

ÖTE YANDAN DTI’nin ırkçılıkla uğraş hedefli etkinlikleri devam ediyor. Önceki gün Mannheim‘ın saygın kültürel adreslerinden Marchivum‘da (Mannheim Kent Tarihi Enstitüsü) Alman Anayasası‘nın 72.‘nci yıldönümü vesilesiyle Mannheim Ulusal Tiyatrosu’nun işbirliğinde gerçekleştirilen “Irkçılığa aleyhinde ışıklar yansın!“ (Licht an – gegen Rassismus) başlıklı ışık zinciri etkinliği de bunlardan biriydi.

DTI, önümüzdeki dönemde de bu kapsamda ve Türkiye‘den Almanya‘ya işgücü göçünün 60‘ncı yıldönümü vesilesiyle de birçok kültürel ve sosyal faaliyet gerçekleştirecek.

Yorum yapın