IPL 2022: [Watch] RCB kaptanı Faf du Plessis, antrenmanda muhteşem bir dokunuşla görünüyor


Yeni atanan Royal Challengers Bangalore (RCB) kaptanı Faf du Plessis, yeni takımı için ilk antrenman seansında harika bir gezi yaptı. 37 yaşındaki oyuncunun seans için hazır olduğu görüldü ve ayrıca baş antrenör Mike Hesson ile sohbet etti.

Faf du Plessis, ilk önce ağlarda zamanlamasını bularak başladı. Ama sopanın ortasını bulduğunda, eğlence olsun diye büyük atışlar yapmaya başladı. 37 yaşındaki oyuncu, formunun zirvesinde ve geçen sezonki kahramanlıklarını tekrarlamak istiyor.

İşte RCB’nin Instagram’da yayınladığı yeni kaptanını gösteren bir video:

Faf du Plessis, RCB’nin kupa kuraklığını sona erdirebilir mi?

RCB, lider olarak Faf du Plessis’e muazzam bir inanca sahip görünüyor, çünkü 37 yaşında bile, eski Güney Afrikalı kaptanın sopayı Virat Kohli’den devretmek için doğru adam olduğuna inanıyorlar.

Du Plessis, Güney Afrika ile herhangi bir ICC turnuvası kazanmadı, ancak birkaç süper yıldızı kaptan olarak yönetme deneyimine sahip ve bu, Kohli ve Glenn Maxwell gibilerden en iyilerini getirmede kullanışlı olabilir.

RCB, Du Plessis, Dinesh Karthik ve pacer Josh Hazlewood ile kadrolarına kesinlikle biraz deneyim kattı. Ancak zayıf noktalarından biri yine orta seviye olabilir.

Karthik tecrübesine sahip olmalarına rağmen, RCB, vuruş sırası arka uçlarına doğru bazı patlayıcı vuruşlar için Mahipal Lomror ve Anuj Rawat gibi gençlere güvenmek zorunda kalabilir.

Bu şapkasız gençler IPL’de kendilerini tam olarak kanıtlamamış olsalar da, çoğu şey Faf du Plessis’e bağlı olacaktır, meyilli tonunu siparişin en üstünde belirliyor. Geçen sezon 16 maçta 633 sayı attı ve altı yarım asırlık şaşırtıcı bir ortalamayla 45.21’lik harika bir ortalama tutturdu.

Du Plessis sopayla ateş etmeye başlarsa, Kohli ve Maxwell gibilerin hemen her oyunda performans göstermelerinin üzerindeki yükü azaltacaktır. RCB sonunda bu zor IPL unvanını kazanacaksa, çok şey 37 yaşındaki oyuncunun nasıl oynayacağına bağlı olacaktır.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-watch-rcb-skipper-faf-du-plessis-looks-sublime-touch-training?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın