IPL 2022: Sanjay Manjrekar, Rishabh Pant’ın zayıf formunda


Eski Hintli oyuncu Sanjay Manjrekar, Kaptan Rishabh Pant oyununu kaldırmadıkça ve IPL 2022’de daha fazla tutarlılık göstermedikçe Delhi Capitals’in (DC) vuruş bölümünde mücadele etmeye devam edeceğini düşünüyor.

24 yaşındaki oyuncu, şimdiye kadar söğüt ile hayal kırıklığı yaratan bir kampanya yürüttü. 11 maçta, ortalama 31.22 ve vuruş oranı 152.72 ile 281 sayı attı. En yüksek puan olan 44’ü kaydettikten sonra, adının tek bir yarım yüzyılı bile yok.

Prithvi Shaw’ın Delhi’nin Çarşamba günü Rajasthan Royals (RR) ile olan çatışmasına uygunluğu konusundaki belirsizlik nedeniyle, Pant üzerinde performans göstermesi için ek baskı olacak. Maçın ön izlemesi ESPNkrinbilgisiManjrekar Delhi’nin vuruş sıkıntıları hakkında şunları söyledi:

“Prithvi Shaw oradayken, Delhi başka bir tehlikeli meyilli daha yaşadı. David Warner 140’ta gol atıyorsa, Shaw 150’de çarpıcıydı. Rishabh Pant’ın sayı yapması gerekecek. Biraz tutarlılık göstermesi gerekecek, aksi takdirde Delhi’nin vuruşu gerçekten zayıf görünüyor. Katkıda bulunmadığı sürece DC, vuruş bölümünde mücadele etmeye devam edecek. ”

Eski kriket oyuncusu, Aussie’nin çok yönlü oyuncusu Mitchell Marsh’ın IPL’de henüz yerini bulamadığını belirtti. Belirtti:

“Mitchell Marsh, IPL konusunda henüz kendinden emin görünmüyor. Bazı denizaşırı oyuncuların yerleşmek ve rahat hissetmek için biraz zamana ihtiyacı var. Delhi’nin hala iyi gelmesi için onu destekleyeceğini hissediyorum. ”

DC, IPL 2022’de tutarsız bir performans sergiledi. Ancak Manjrekar’a göre, hala playoff yapacak kadar iyiler. Belirtti:

“Delhi’nin büyük oyuncuları var ve hem tempoda hem de spinde kalite var. Birkaç oyuncu henüz formda değil. Prithvi Shaw geri gelirse, yardımı olur. İlk dörde girmeye çalışacaklarını düşünüyorum.”

Önceki maçlarında Delhi, Chennai Super Kings (CSK) tarafından 91 sayı farkla geride kalmıştı. 209’luk bir hedefin peşinden koşarak 117’ye çekildiler. Shaw’ın hastaneye kaldırılmasıyla Srikar Bharat, Warner ile vuruş sırası açtı.


“O her zaman takım için bir kumardır” – DC spinner Kuldeep Yadav’ın ekonomisi hakkında Sanjay Manjrekar

Sol kanat oyuncusu Kuldeep Yadav, IPL 2022’de Delhi’nin en etkili bowling oyuncularından biri olsa da, birkaç oyunda da pahalı oldu. Son iki maçında sırasıyla 40 ve 43 sayı yedi.

Meloncu hakkında konuşan Manjrekar, Kuldeep’in havada çok yavaş olduğu için doğal yeteneği üzerinde çalışması gerekeceğini belirtti. Detaylandırdı:

“Gününde, iyi teslimatlarla 3-4 küçük kapı alıyor, ancak diğer günlerde aynı tür teslimatlar sınırları zorluyor. Havada biraz fazla yavaş ve bu nedenle takım için her zaman kumar oynuyor. (Yuzvendra) Chahal da küçük kapılar olduğunu iddia ediyor ama ekonomideki grafiği o kadar tutarsız değil. Kuldeep zindeliği ve uçuşu üzerinde çalışır ve doğal zayıflığını yenerse ekonomi açısından daha etkili olacaktır.”

27 yaşındaki oyuncu, 11 maçta ortalama 19.55 ve 8.87 ekonomi oranı ile 18 kaleye sahip oldu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-sanjay-manjrekar-rishabh-pant-s-poor-form-unless-contributes-dc-will-continue-struggle?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın