IPL 2022: “Sadece büyük şutlar oynayamazsınız, sahaya saygı duymanız gerekir” – Mohammad Kaif, PBKS’nin KKR’ye karşı yaklaşımını sorguluyor


Eski Hintli kriket oyuncusu ve kriket uzmanı Mohammad Kaif, Punjab Kings’in (PBKS) çizim tahtasına geri dönmesi ve tahtaya toplam gönderirken yaklaşımlarını yeniden düşünmesi gerektiğine inanıyor.

PBKS, Royal Challengers Bangalore’a karşı açılış maçında sansasyoneldi ve 206’lık devasa bir hedefi tamamen kovaladı. Ancak, güç dolu vuruş birimi, Kalküta Şövalye Binicilerine (KKR) karşı sadece 137 puan kazandıkları için başarısız oldu.

IPL 2022: "Sadece büyük şutlar oynayamazsınız, sahaya saygı duymanız gerekir" - Mohammad Kaif, PBKS'nin KKR'ye karşı yaklaşımını sorguluyor

Ile konuşmak Sportskeeda ‘SK Düz Konuşma’ programında Mohammad Kaif, saldırganlık ve ihtiyat karışımının önemini vurguladı. O şu görüşte:

“Punjab Kings, güçlü vuruşlara sahip olmalarına rağmen, Shikhar ve Mayank’ın rolünün gerçekten çok önemli olduğunu öğrenecek. Gidip büyük şutlar oynayamazsınız, sahaya saygı duymanız gerekir.”

Mohammad Kaif ayrıca, hedef belirlerken vuruş rotasyonunun ve küçük kapıların elde tutulmasının ne kadar önemli olduğuna ışık tuttu. Ekledi:

“İlk vuruş yaptığınızda, koşullar biraz kuru ve powerplay’de küçük kaleleri seçmeye çalışan iyi bowling oyuncuları var. Yani, ortalama puan biraz daha düşük. 170 puan almayı planlıyorsanız ve küçük kapıları elinizde tutarsanız, Shahrukh Khan ve Odean Smith gibi güçlü oyuncular puanınızı 190’a çıkaracak. Takip ediliyor diye her seferinde 200 puan almayı düşünmeyin.”

Punjab Kings oyun planının kağıt üzerinde beklendiği gibi gittiğini hissettim, bowling saldırısı tutmadı ama yüksek oktanlı vuruş ünitesiyle her zaman oyunun içindeler – ancak küçük kapı korumasına çok az vurgu yapılıyor ve bu, karşıt tarafların/koşulların belki de olabileceği yer onları kır.

Mohammad Kaif, Bhanuka Rajapaksa’nın patlayıcılığı üzerine

Mohammad Kaif, şimdiye kadar turnuvada Sri Lankalı güçlü vurucu Bhanuka Rajapaksa’nın performansıyla hoş bir şekilde şaşırdı. Rajapaksa, KKR’ye karşı oyunda başka bir kör oynadı ve sadece dokuz teslimattan 31 koşuyu parçaladı.

Ancak 41 yaşındaki oyuncu, rakibin iyi bir başlangıç ​​yaptıktan sonra yok olmak yerine büyük goller atmanın bir yolunu bulması gerektiğini düşünüyor. Kaif, şunları kaydetti:

“Kesinlikle önemli şutlarını oynama özgürlüğüne sahip. O iyi bir oyuncu ama üç altılık üç topa vuracağı ve çok patlayıcı olacağı gerçeği tam olarak okumadığım bir şey. Ama eğer biliyorsan Altıları vurursanız, ayrıca bekarlar almanız ve sahayı ve koşulları okumanız gerekecek.”

Bhanuka Rajapaksa içinde #IPL2022 :-•43(22) İlk maçta.•31(9) ikinci maçta.2 Vuruş, 74 Koşu, 238.71 Vuruş Oranı, 7 Altı, 5 Dörtlü.

Kaif ayrıca Rajapaksa’nın tek viteste oynamanın değil, vuruş vuruşlarını hızlandırmasının ne kadar önemli olduğundan da bahsetti. Ekledi:

“Her büyük oyuncu koşulları göz önünde bulundurarak oynar. Sadece büyük şutları oynamaya devam edemezsiniz. IPL çok yüksek basınçlı bir turnuvadır ve iyi bowling oyuncuları da bulacaksınız. Mavi tarafından görevden alındı. Dolayısıyla bu, vuruşlarını tekler-çiftler ile de hızlandırması gerektiğini öğreniyor.”

KKR’ye karşı ezici bir yenilgiden sonra, PBKS, özellikle ilk vuruşlarda, vuruşlarını nasıl yapmak istediklerine dair stratejilerini yeniden düşünmek zorunda kalacak. Sıralarında hâlâ maç kazananları var ve yakında kazanma yollarına geri dönmeye hevesli olacaklar.


En yenileri yakalayın IPL 2022 canlı skor ve güncellenmiş IPL puan tablosu Sportskeeda’da her gün!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-you-just-play-big-shots-need-respect-pitch-mohammad-kaif-questions-pbks-approach-kkr?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın